A-20/26; Strokovne podlage za akcijski načrt prilagajanja obstoječe cestne in železniške infrastrukture na podnebne spremembe v Republiki Sloveniji
Ministrstvo za infrastrukturo, Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo
Strokovne podlage za akcijski načrt prilagajanja obstoječe cestne in železniške infrastrukture na podnebne spremembe v Republiki Sloveniji
RokRok za prejem ponudb je bil 2026-06-16. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2026-05-11.
DobaviteljiV odločitvah o oddaji naročila ali drugih dokumentih o javnem naročilu so navedeni naslednji dobavitelji:
- • LINEAL biro za projektiranje, inženiring, informacijske dejavnosti, založništvo, proizvodnjo, najeme, storitve in gradbeništ
- • Ljubljanski urbanistični zavod d.d.
- • PNZ svetovanje projektiranje d.o.o.
- • Prometni institut Ljubljana d.o.o. za področje raziskovalne in informativne dejavnosti ter za izdelavo predinvesticijskih in in
Zgodovina javnih naročil
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-05-11 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-06-04 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-06-05 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-08-14 | Obvestilo o oddaji naročila |
Obvestilo o javnem naročilu (2026-05-11)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: A-20/26; Strokovne podlage za akcijski načrt prilagajanja obstoječe cestne in železniške infrastrukture na podnebne spremembe v Republiki Sloveniji
Referenčna številka:
Kratek opis:
Izdelki/storitve: Arhitekturne, gradbeniške, inženirske in inšpekcijske storitve 📦
Opis
Notranji identifikator:
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Extra-Regio NUTS 3 🏙️
Trajanje: 24 mesecev
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 80.0000
Merilo kakovosti (ime): Kot je navedeno v razpisni dokumentaciji.
Merilo kakovosti (utež): 20.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-06-16 09:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-06-16 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): sistem e-JN
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 120 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2026-06-16 10:00:00.0000000 📅
Lokacija: sistem e-JN
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko naročanje ✅
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-06-05 12:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (točke, točno)
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Ministrstvo za infrastrukturo, direkcija republike slovenije za infrastrukturo
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Hajdrihova ulica 2A
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: jn.drsi@gov.si 📧
Telefon: 014788720 📞
URL: http://www.di.gov.si 🌏
Vrsta naročnika
Evropska institucija/agencija ali mednarodna organizacija
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTI3OTg3O1JhenBpc25hIGRva3VtZW50YWNpamEuemlw 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=73573 🌏
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 091-323871 (2026-05-11)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: A-20/26; Strokovne podlage za akcijski načrt prilagajanja obstoječe cestne in železniške infrastrukture na podnebne spremembe v Republiki Sloveniji
Referenčna številka:
43001-55/2026
Kratek opis:
Strokovne podlage za akcijski načrt prilagajanja obstoječe cestne in železniške infrastrukture na podnebne spremembe v Republiki Sloveniji
Vrsta pogodbe: Storitve
Izdelki/storitve: Arhitekturne, gradbeniške, inženirske in inšpekcijske storitve 📦
Opis
Notranji identifikator:
460336
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Extra-Regio NUTS 3 🏙️
Trajanje: 24 mesecev
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 80.0000
Merilo kakovosti (ime): Kot je navedeno v razpisni dokumentaciji.
Merilo kakovosti (utež): 20.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-06-16 09:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-06-16 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): sistem e-JN
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 120 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2026-06-16 10:00:00.0000000 📅
Lokacija: sistem e-JN
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko naročanje ✅
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-06-05 12:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (točke, točno)
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Ministrstvo za infrastrukturo, direkcija republike slovenije za infrastrukturo
Nacionalna registrska številka:
5300177000
Poštni naslov: Hajdrihova ulica 2A
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: jn.drsi@gov.si 📧
Telefon: 014788720 📞
URL: http://www.di.gov.si 🌏
Vrsta naročnika
Evropska institucija/agencija ali mednarodna organizacija
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTI3OTg3O1JhenBpc25hIGRva3VtZW50YWNpamEuemlw 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=73573 🌏
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 091-323871 (2026-05-11)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-06-04)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTUzNzk1O05hdm9kaWxhIHphIHByaXByYXZvIHBvbnVkYmVfUzEuemlw 🌏
Identifikator prejšnjega obvestila: f3f8f0a5-279c-4bff-b3d4-9b4c04d2e6af-01
Spremembe
Druge dodatne informacije
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: f3f8f0a5-279c-4bff-b3d4-9b4c04d2e6af-01
Vir: OJS 2026/S 107-386887 (2026-06-04)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
488328
Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTUzNzk1O05hdm9kaWxhIHphIHByaXByYXZvIHBvbnVkYmVfUzEuemlw 🌏
Identifikator prejšnjega obvestila: f3f8f0a5-279c-4bff-b3d4-9b4c04d2e6af-01
Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik popravlja navedeni datum za oddajo in odpiranje ponudb v navodili za pripravo ponudbe, tako da se pravilno glasi: 16.6.2026.
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: f3f8f0a5-279c-4bff-b3d4-9b4c04d2e6af-01
Vir: OJS 2026/S 107-386887 (2026-06-04)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-06-05)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTU0MjQyO1NwcmVtZW1iYSByYXpwaXNuZSBkb2t1bWVudGFjaWplLTAxLnppcA 🌏
Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik spreminja navodila za pripravo ponudbe.
Glavni razlog za spremembo: Posodobitev informacij
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 71ca2985-d4df-4d7a-b4a2-cb021965564e-01
Vir: OJS 2026/S 108-390092 (2026-06-05)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
488809
Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTU0MjQyO1NwcmVtZW1iYSByYXpwaXNuZSBkb2t1bWVudGFjaWplLTAxLnppcA 🌏
Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik spreminja navodila za pripravo ponudbe.
Glavni razlog za spremembo: Posodobitev informacij
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 71ca2985-d4df-4d7a-b4a2-cb021965564e-01
Vir: OJS 2026/S 108-390092 (2026-06-05)
Obvestilo o oddaji naročila (2026-08-14)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 418423.0000 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 418000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 418000.0000 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 418000.0000 💰
Opis
Notranji identifikator:
Oddaja naročila
Oddano je naročilo/parcela ✅
Identifikacijska številka lota:
Številka pogodbe:
Datum sklenitve pogodbe: 2026-08-11 📅
Naslov: Strokovne podlage za akcijski načrt prilagajanja obstoječe cestne in železniške infrastrukture na podnebne spremembe v Republiki Sloveniji
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 1
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 1
Število prejetih ponudb MSP: 1
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 418000.0000 💰
Najnižja ponudba: 418000.0000 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 418000.0000 EUR 💰
Identifikator ponudbe:
Vodja ponudnika ✅
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
Informacije o razpisih
Naročilo je bilo oddano skupini gospodarskih subjektov ✅
Ime in naslov izvajalca
Ime: LJUBLJANSKI URBANISTIČNI ZAVOD d.d.
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Verovškova ulica 64
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Mikro-, malo ali srednje podjetje
Ime: PNZ svetovanje projektiranje d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Vojkova cesta065
E-naslov: pnz@pnz.si 📧
Telefon: 015896500 📞
Ime: LINEAL biro za projektiranje, inženiring, informacijske dejavnosti, založništvo, proizvodnjo, najeme, storitve in gradbeništvo d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Jezdarska ulica003
Poštna številka: 2000
Poštno mesto: Maribor
Regija: Podravska 🏙️
E-naslov: info@lineal.si 📧
Telefon: 024292700 📞
URL: http://www.lineal.si 🌏
Ime: Prometni institut Ljubljana d.o.o. za področje raziskovalne in informativne dejavnosti ter za izdelavo predinvesticijskih in investicijskih programov
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Kolodvorska ulica011
E-naslov: info@prometni-institut.si 📧
Telefon: 01 2914626 📞
URL: http://www.prometni-institut.si 🌏
Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: 89e558e1-58bc-4994-b14c-22b85e5fec3c-01
Vir: OJS 2026/S 157-567766 (2026-08-14)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 418423.0000 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 418000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 418000.0000 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 418000.0000 💰
Opis
Notranji identifikator:
526728
Oddaja naročila
Oddano je naročilo/parcela ✅
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Številka pogodbe:
C2431-26-000265
Datum sklenitve pogodbe: 2026-08-11 📅
Naslov: Strokovne podlage za akcijski načrt prilagajanja obstoječe cestne in železniške infrastrukture na podnebne spremembe v Republiki Sloveniji
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 1
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 1
Število prejetih ponudb MSP: 1
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 418000.0000 💰
Najnižja ponudba: 418000.0000 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 418000.0000 EUR 💰
Identifikator ponudbe:
TEN-0000
Vodja ponudnika ✅
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
LOT-0000
Informacije o razpisih
Naročilo je bilo oddano skupini gospodarskih subjektov ✅
Ime in naslov izvajalca
Ime: LJUBLJANSKI URBANISTIČNI ZAVOD d.d.
Nacionalna registrska številka:
5077923000
Poštni naslov: Verovškova ulica 64
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Mikro-, malo ali srednje podjetje
Ime: PNZ svetovanje projektiranje d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
5459966000
Poštni naslov: Vojkova cesta065
E-naslov: pnz@pnz.si 📧
Telefon: 015896500 📞
Ime: LINEAL biro za projektiranje, inženiring, informacijske dejavnosti, založništvo, proizvodnjo, najeme, storitve in gradbeništvo d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
5444098000
Poštni naslov: Jezdarska ulica003
Poštna številka: 2000
Poštno mesto: Maribor
Regija: Podravska 🏙️
E-naslov: info@lineal.si 📧
Telefon: 024292700 📞
URL: http://www.lineal.si 🌏
Ime: Prometni institut Ljubljana d.o.o. za področje raziskovalne in informativne dejavnosti ter za izdelavo predinvesticijskih in investicijskih programov
Nacionalna registrska številka:
5674522000
Poštni naslov: Kolodvorska ulica011
E-naslov: info@prometni-institut.si 📧
Telefon: 01 2914626 📞
URL: http://www.prometni-institut.si 🌏
Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: 89e558e1-58bc-4994-b14c-22b85e5fec3c-01
Vir: OJS 2026/S 157-567766 (2026-08-14)
Nova javna naročila v povezanih kategorijah 🆕
- Arhitekturne, gradbeniške, inženirske in inšpekcijske storitve (>20 nova javna naročila)
- Arhitekturne storitve in z njimi povezane storitve (7)
- Inženirske storitve (13)
- Laboratorijske storitve
- Storitve spremljanja in nadzora
- Storitve svetovanja glede oskrbe z vodo in odpadkov
- Storitve tehničnega testiranja, analize in svetovanja
- Storitve urbanističnega planiranja in krajinske arhitekturne storitve (3)
- Storitve, povezane z gradbeništvom