Sanacija havarij na daljnovodih 400 kV, 220 kV in 110 kV za obdobje 5 let z namenom sklenitve okvirnega sporazuma
ELES, d. o. o., operater kombiniranega prenosnega in distribucijskega elektroenergetskega omrežja
Sanacija havarij na daljnovodih 400 kV, 220 kV in 110 kV za obdobje 5 let z namenom sklenitve okvirnega sporazuma
RokRok za prejem ponudb je bil 2026-05-29. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2026-04-23.
DobaviteljiV odločitvah o oddaji naročila ali drugih dokumentih o javnem naročilu so navedeni naslednji dobavitelji:
- • Dalekovod Inženiring in trgovina d.o.o., Ljubljana
- • Elektro novi sistemi inženirske dejavnosti in tehnično svetovanje d.o.o.
Zgodovina javnih naročil
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-04-23 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-08-19 | Obvestilo o oddaji naročila |
Obvestilo o javnem naročilu (2026-04-23)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Sanacija havarij na daljnovodih 400 kV, 220 kV in 110 kV za obdobje 5 let z namenom sklenitve okvirnega sporazuma
Referenčna številka:
Kratek opis:
Izdelki/storitve: Gradnja nadzemnih vodov 📦
Opis
Notranji identifikator:
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Osrednjeslovenska 🏙️
Trajanje: 5 let
Največje število podaljšanj: 0
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 100.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/25/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-05-29 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-05-29 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): eJN
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 150 dni
Informacije o okvirnem sporazumu ali dinamičnem nabavnem sistemu
Okvirni sporazum z enim izvajalcem ✅
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Navesti je treba imena in poklicne kvalifikacije osebja, ki izvaja javno naročilo
Datum odprtja: 2026-05-29 12:00:00.0000000 📅
Lokacija: eJN
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko naročanje ✅
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-05-13 10:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (odstotek, točen)
Pogoji za oddajo ponudbe
Pogodba vsebuje pogoje izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, finančne in tehnične informacije
Pogoji za sodelovanje
Zahtevani depoziti in jamstva:
Glavni pogoji financiranja in načini plačila in/ali sklicevanje na ustrezne določbe, ki jih urejajo: Skladno z razpisno dokumentacijo.
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: ELES, d. o. o., operater kombiniranega prenosnega in distribucijskega elektroenergetskega omrežja
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Hajdrihova ulica002
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: javnanarocila@eles.si 📧
Telefon: +38614743000 📞
URL: https://www.eles.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Oseba javnega prava
Glavna dejavnost
Električna energija
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTI1Mzg4O1JhenBpc25hX2Rva3VtZW50YWNpamFfb2RwcnRpX3Bvc3RvcGVrLnppcA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=72958 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 080-282739 (2026-04-23)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Sanacija havarij na daljnovodih 400 kV, 220 kV in 110 kV za obdobje 5 let z namenom sklenitve okvirnega sporazuma
Referenčna številka:
JN-72958 (JN25/00268)
Kratek opis:
Sanacija havarij na daljnovodih 400 kV, 220 kV in 110 kV za obdobje 5 let z namenom sklenitve okvirnega sporazuma
Vrsta pogodbe: Gradnje
Izdelki/storitve: Gradnja nadzemnih vodov 📦
Opis
Notranji identifikator:
457318
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Osrednjeslovenska 🏙️
Trajanje: 5 let
Največje število podaljšanj: 0
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 100.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/25/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-05-29 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-05-29 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): eJN
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 150 dni
Informacije o okvirnem sporazumu ali dinamičnem nabavnem sistemu
Okvirni sporazum z enim izvajalcem ✅
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Navesti je treba imena in poklicne kvalifikacije osebja, ki izvaja javno naročilo
Datum odprtja: 2026-05-29 12:00:00.0000000 📅
Lokacija: eJN
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko naročanje ✅
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-05-13 10:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (odstotek, točen)
Pogoji za oddajo ponudbe
Pogodba vsebuje pogoje izvedbe ✅
Pravne, ekonomske, finančne in tehnične informacije
Pogoji za sodelovanje
Zahtevani depoziti in jamstva:
Ponudnik mora v svoji ponudbi predložiti finančno zavarovanje (bančno garancijo, kavcijsko zavarovanje ali depozit) za resnost ponudbe v višini 50.000,00 EUR kot varščino, da bo pod pogoji iz tega javnega naročila sklenil okvirni sporazum. Veljavnost zavarovanja mora biti vsaj 150 dni od datuma, določenega za dostavo ponudbe.
Pokaži več
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: ELES, d. o. o., operater kombiniranega prenosnega in distribucijskega elektroenergetskega omrežja
Nacionalna registrska številka:
5427223000
Poštni naslov: Hajdrihova ulica002
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: javnanarocila@eles.si 📧
Telefon: +38614743000 📞
URL: https://www.eles.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Oseba javnega prava
Glavna dejavnost
Električna energija
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTI1Mzg4O1JhenBpc25hX2Rva3VtZW50YWNpamFfb2RwcnRpX3Bvc3RvcGVrLnppcA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=72958 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 080-282739 (2026-04-23)
Obvestilo o oddaji naročila (2026-08-19)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 10000000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 10000000.0000 EUR (framework approximate) 💰
Najvišja vrednost okvirnih sporazumov v tem obvestilu: 10000000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 10000000.0000 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 10000000.0000 💰
Opis
Notranji identifikator:
Oddaja naročila
Oddano je naročilo/parcela ✅
Identifikacijska številka lota:
Številka pogodbe:
Datum sklenitve pogodbe: 2026-08-18 📅
Naslov: Sanacija havarij na daljnovodih 400 kV, 220 kV in 110 kV za obdobje 5 let z namenom sklenitve okvirnega sporazuma
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 2
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 2
Število prejetih ponudb MSP: 2
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 10000000.0000 💰
Najnižja ponudba: 10000000.0000 💰
Najvišja vrednost okvirnega sporazuma: 10000000.0000 EUR 💰
Ponovno ocenjena vrednost okvirnega sporazuma: 10000000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 10000000.0000 EUR 💰
Identifikator ponudbe:
Vodja ponudnika ✅
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
Država porekla proizvoda ali storitve: Slovenija 🇸🇮
Informacije o razpisih
Naročilo je bilo oddano skupini gospodarskih subjektov ✅
Ime in naslov izvajalca
Ime: DALEKOVOD Inženiring in trgovina d.o.o., Ljubljana
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Zavetiška ulica001
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Mikro-, malo ali srednje podjetje
Ime: ELEKTRO NOVI SISTEMI inženirske dejavnosti in tehnično svetovanje d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Šlandrova ulica008B
Poštna številka: 1231
Poštno mesto: Ljubljana - Črnuče
Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: 27daa191-fe62-46ee-bebc-0f11efb078a5-01
Vir: OJS 2026/S 160-575971 (2026-08-19)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 10000000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 10000000.0000 EUR (framework approximate) 💰
Najvišja vrednost okvirnih sporazumov v tem obvestilu: 10000000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 10000000.0000 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 10000000.0000 💰
Opis
Notranji identifikator:
508407
Oddaja naročila
Oddano je naročilo/parcela ✅
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Številka pogodbe:
OSP2026/003
Datum sklenitve pogodbe: 2026-08-18 📅
Naslov: Sanacija havarij na daljnovodih 400 kV, 220 kV in 110 kV za obdobje 5 let z namenom sklenitve okvirnega sporazuma
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 2
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 2
Število prejetih ponudb MSP: 2
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 10000000.0000 💰
Najnižja ponudba: 10000000.0000 💰
Najvišja vrednost okvirnega sporazuma: 10000000.0000 EUR 💰
Ponovno ocenjena vrednost okvirnega sporazuma: 10000000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 10000000.0000 EUR 💰
Identifikator ponudbe:
TEN-0000
Vodja ponudnika ✅
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
LOT-0000
Država porekla proizvoda ali storitve: Slovenija 🇸🇮
Informacije o razpisih
Naročilo je bilo oddano skupini gospodarskih subjektov ✅
Ime in naslov izvajalca
Ime: DALEKOVOD Inženiring in trgovina d.o.o., Ljubljana
Nacionalna registrska številka:
5697182000
Poštni naslov: Zavetiška ulica001
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Mikro-, malo ali srednje podjetje
Ime: ELEKTRO NOVI SISTEMI inženirske dejavnosti in tehnično svetovanje d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
7220499000
Poštni naslov: Šlandrova ulica008B
Poštna številka: 1231
Poštno mesto: Ljubljana - Črnuče
Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: 27daa191-fe62-46ee-bebc-0f11efb078a5-01
Vir: OJS 2026/S 160-575971 (2026-08-19)
Nova javna naročila v povezanih kategorijah 🆕
- Gradbena dela (18 nova javna naročila)