Obnova ceste in objektov na odsekih AC A1 0036 in 0636 Fram-Slovenska Bistrica od km 0,500 do km 4,200
Družba za avtoceste v Republiki Sloveniji d.d.
Obnova ceste in objektov na odsekih AC A1 0036 in 0636 Fram-Slovenska Bistrica od km 0,500 do km 4,200
RokRok za prejem ponudb je bil 2023-09-26. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2023-08-22.
DobaviteljiV odločitvah o oddaji naročila ali drugih dokumentih o javnem naročilu so navedeni naslednji dobavitelji:
Kdo? Kaj?- • Gradbena dela na daljinskih cestah in cestah › Gradbena dela na avtocestah
- • Remontna in sanacijska dela › Sanacijska dela
Zgodovina javnih naročil
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2023-08-22 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2023-09-18 | Dodatne informacije |
| 2023-10-05 | Dodatne informacije |
| 2023-10-10 | Dodatne informacije |
| 2024-03-19 | Obvestilo o oddaji naročila |
| 2026-08-28 | Obvestilo o oddaji naročila |
Obvestilo o javnem naročilu (2023-08-22)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Gradbena dela na avtocestah
Referenčna številka: 000095/2023
Kratek opis:
Izvirni jezik: slovenščina 🗣️
Vrsta dokumenta: Obvestilo o javnem naročilu
Vrsta naročila: Gradnje
Uredba: Evropska unija
Enotni besednjak javnih naročil (CPV)
Koda: Gradbena dela na avtocestah 📦
Dodatna koda CPV: Gradbena dela na avtocestah 📦
Kraj izvedbe
Regija NUTS: Podravska 🏙️
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Vrsta ponudbe: Ponudba za vse sklope
Merila za podelitev
Najnižja cena
Naročnik
Identiteta
Država: Slovenija 🇸🇮
Vrsta naročnika: Drugo
Ime naročnika: Družba za avtoceste v republiki sloveniji d.d.
Poštni naslov: Ulica XIV. divizije 4
Poštna številka: 3000
Poštno mesto: Celje
Stik
Internetni naslov: https://www.dars.si/ 🌏
E-naslov: breda.filipic@dri.si 📧
Telefon: +386 13068252 📞
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/App/Datoteke/489919/Dokumentacija-portal-95-23.zip 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=29349 🌏
Sklic
Datumi
Datum pošiljanja: 2023-08-22 📅
Rok za predložitev: 2023-09-26 📅
Datum objave: 2023-08-25 📅
Identifikatorji
Številka obvestila: 2023/S 163-516066
Številka UL-S: 163
Dodatne informacije
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Trajanje: 24 mesecev
Opis obnovitev: Podaljšanje roka je mogoče skladno s pogodbenimi določili.
Postopek
Pravna podlaga: 32014L0024
Čas za prejem ponudb: 12:00
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Rok veljavnosti ponudbe: 2024-03-25 📅
Datum odpiranja ponudb: 2023-09-26 📅
Čas odpiranja ponudb: 13:00
Naročnik
Identiteta
Nacionalna registrska številka: 5814251000
Druga vrsta naročnika: Gospodarska družba
Stik
Kontaktna točka: Breda Filipič
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/App/Datoteke/489919/Dokumentacija-portal-95-23.zip 🌏
Sklic
Dodatne informacije
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov oddaje javnih naročil
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštno mesto: Ljubljana
Poštna številka: 1000
Država: Slovenija 🇸🇮
Služba, pri kateri je mogoče dobiti informacije o postopku pregleda
Ime: Družba za avtoceste v republiki sloveniji d.d.
Poštni naslov: Ulica XIV. divizije 4
Poštno mesto: Celje
Poštna številka: 3000
Vir: OJS 2023/S 163-516066 (2023-08-22)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Gradbena dela na avtocestah
Referenčna številka: 000095/2023
Kratek opis:
Obnova ceste in objektov na odsekih AC A1 0036 in 0636 Fram-Slovenska Bistrica od km 0,500 do km 4,200
Metapodatki obvestila
Izvirni jezik: slovenščina 🗣️
Vrsta dokumenta: Obvestilo o javnem naročilu
Vrsta naročila: Gradnje
Uredba: Evropska unija
Enotni besednjak javnih naročil (CPV)
Koda: Gradbena dela na avtocestah 📦
Dodatna koda CPV: Gradbena dela na avtocestah 📦
Kraj izvedbe
Regija NUTS: Podravska 🏙️
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Vrsta ponudbe: Ponudba za vse sklope
Merila za podelitev
Najnižja cena
Naročnik
Identiteta
Država: Slovenija 🇸🇮
Vrsta naročnika: Drugo
Ime naročnika: Družba za avtoceste v republiki sloveniji d.d.
Poštni naslov: Ulica XIV. divizije 4
Poštna številka: 3000
Poštno mesto: Celje
Stik
Internetni naslov: https://www.dars.si/ 🌏
E-naslov: breda.filipic@dri.si 📧
Telefon: +386 13068252 📞
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/App/Datoteke/489919/Dokumentacija-portal-95-23.zip 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=29349 🌏
Sklic
Datumi
Datum pošiljanja: 2023-08-22 📅
Rok za predložitev: 2023-09-26 📅
Datum objave: 2023-08-25 📅
Identifikatorji
Številka obvestila: 2023/S 163-516066
Številka UL-S: 163
Dodatne informacije
Ponudniku je na voljo dokumentacija v zvezi z oddajo javnega naročila na Portalu javnih naročil, razen Poglavja 9, ki je dostopno ponudnikom v elektronski obliki na Portalu naročnika DARS d. d., spletni naslov www.dars.si, v rubriki javna naročila; pregled večjih javnih naročil, interna številka javnega naročila 000095/2023. Poglavje 6 v elektronski obliki izdelani s sistemom PIS (šifra predračuna N06Z110) lahko ponudniki pridobijo na spletnem naslovu https://ipis.dars.si preko anonimnega dostopa za ponudnike.
Rok za sprejemanje ponudnikovih vprašanj: 12.09.2023 12:00:00
Pokaži več
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Trajanje: 24 mesecev
Opis obnovitev: Podaljšanje roka je mogoče skladno s pogodbenimi določili.
Postopek
Pravna podlaga: 32014L0024
Čas za prejem ponudb: 12:00
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Rok veljavnosti ponudbe: 2024-03-25 📅
Datum odpiranja ponudb: 2023-09-26 📅
Čas odpiranja ponudb: 13:00
Naročnik
Identiteta
Nacionalna registrska številka: 5814251000
Druga vrsta naročnika: Gospodarska družba
Stik
Kontaktna točka: Breda Filipič
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/App/Datoteke/489919/Dokumentacija-portal-95-23.zip 🌏
Sklic
Dodatne informacije
Ponudniku je na voljo dokumentacija v zvezi z oddajo javnega naročila na Portalu javnih naročil, razen Poglavja 9, ki je dostopno ponudnikom v elektronski obliki na Portalu naročnika DARS d. d., spletni naslov www.dars.si, v rubriki javna naročila; pregled večjih javnih naročil, interna številka javnega naročila 000095/2023. Poglavje 6 v elektronski obliki izdelani s sistemom PIS (šifra predračuna N06Z110) lahko ponudniki pridobijo na spletnem naslovu https://ipis.dars.si preko anonimnega dostopa za ponudnike.
Pokaži več
Rok za sprejemanje ponudnikovih vprašanj: 12.09.2023 12:00:00
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov oddaje javnih naročil
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštno mesto: Ljubljana
Poštna številka: 1000
Država: Slovenija 🇸🇮
Služba, pri kateri je mogoče dobiti informacije o postopku pregleda
Ime: Družba za avtoceste v republiki sloveniji d.d.
Poštni naslov: Ulica XIV. divizije 4
Poštno mesto: Celje
Poštna številka: 3000
Vir: OJS 2023/S 163-516066 (2023-08-22)
Dodatne informacije (2023-09-18)
Objekt
Metapodatki obvestila
Vrsta dokumenta: Dodatne informacije
Enotni besednjak javnih naročil (CPV)
Koda: Sanacijska dela 📦
Sklic
Datumi
Datum pošiljanja: 2023-09-18 📅
Rok za predložitev: 2023-10-10 📅
Datum objave: 2023-09-22 📅
Identifikatorji
Številka obvestila: 2023/S 183-573252
Sklicuje se na obvestilo: 2023/S 163-516066
Številka UL-S: 183
Dodatne informacije
Objekt
Metapodatki obvestila
Vrsta dokumenta: Dodatne informacije
Enotni besednjak javnih naročil (CPV)
Koda: Sanacijska dela 📦
Sklic
Datumi
Datum pošiljanja: 2023-09-18 📅
Rok za predložitev: 2023-10-10 📅
Datum objave: 2023-09-22 📅
Identifikatorji
Številka obvestila: 2023/S 183-573252
Sklicuje se na obvestilo: 2023/S 163-516066
Številka UL-S: 183
Dodatne informacije
Razpisna dokumentacija je na voljo na naslovu: https://www.enarocanje.si/App/Datoteke/492766/Dodatek-1-95-23.zip
Vir: OJS 2023/S 183-573252 (2023-09-18)
Dodatne informacije (2023-10-05)
Sklic
Datumi
Datum pošiljanja: 2023-10-05 📅
Rok za predložitev: 2023-10-24 📅
Datum objave: 2023-10-10 📅
Identifikatorji
Številka obvestila: 2023/S 195-611003
Številka UL-S: 195
Dodatne informacije
Sklic
Datumi
Datum pošiljanja: 2023-10-05 📅
Rok za predložitev: 2023-10-24 📅
Datum objave: 2023-10-10 📅
Identifikatorji
Številka obvestila: 2023/S 195-611003
Številka UL-S: 195
Dodatne informacije
Razpisna dokumentacija je na voljo na naslovu: https://www.enarocanje.si/App/Datoteke/494578/Dodatek-2-95-23.zip
Vir: OJS 2023/S 195-611003 (2023-10-05)
Dodatne informacije (2023-10-10)
Sklic
Datumi
Datum pošiljanja: 2023-10-10 📅
Rok za predložitev: 2023-10-26 📅
Datum objave: 2023-10-13 📅
Identifikatorji
Številka obvestila: 2023/S 198-618832
Številka UL-S: 198
Dodatne informacije
Sklic
Datumi
Datum pošiljanja: 2023-10-10 📅
Rok za predložitev: 2023-10-26 📅
Datum objave: 2023-10-13 📅
Identifikatorji
Številka obvestila: 2023/S 198-618832
Številka UL-S: 198
Dodatne informacije
Razpisna dokumentacija je na voljo na naslovu: https://www.enarocanje.si/App/Datoteke/494858/Dodatek-3-95-23.zip
Vir: OJS 2023/S 198-618832 (2023-10-10)
Obvestilo o oddaji naročila (2024-03-19)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Obnova ceste in objektov na odsekih AC A1 0036 in 0636 Fram-Slovenska Bistrica od km 0,500 do km 4,200
Referenčna številka:
Vrsta pogodbe: Gradnje
Izdelki/storitve: Gradbena dela na avtocestah 📦
Ocenjena vrednost brez DDV: 21350000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 17857485.5500 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 21270342.5100 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 17857485.5500 💰
Opis
Opis javnega naročila:
Spodbujani socialni cilj: Drugo
Javno naročanje inovativnih rešitev: other
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Podravska 🏙️
Trajanje: 24 mesecev
Merila za podelitev
Cena ✅
Naslov
Identifikacijska številka lota:
Področje uporabe javnega naročila
Dodatni izdelki/storitve:
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Oddaja naročila
Oddano je naročilo/parcela ✅
Identifikacijska številka lota:
Številka pogodbe:
Datum sklenitve pogodbe: 2024-03-14 📅
Naslov: Obnova ceste in objektov na odsekih AC A1 0036 in 0636 Fram-Slovenska Bistrica od km 0,500 do km 4,200
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 5
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 5
Število prejetih ponudb MSP: 1
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 21270342.5100 💰
Najnižja ponudba: 17857485.5500 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 17857485.5500 EUR 💰
Ponudba je bila razvrščena
Razvrstitev na seznamu zmagovalcev: 1
Identifikator ponudbe:
Vodja ponudnika ✅
Informacije o sklepanju pogodb s podizvajalci
Vrednost oddaje naročil podizvajalcem je znana ✅
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
Vrednost brez DDV, ki bo verjetno oddana v podizvajanje tretjim osebam: 205922.7400 EUR 💰
Naročilo bo verjetno oddano podizvajalcem ✅
Informacije o razpisih
Naročilo je bilo oddano skupini gospodarskih subjektov ✅
Ime in naslov izvajalca
Ime: POMGRAD, gradbeno podjetje d.d.
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Bakovska ulica 31
Poštna številka: 9000
Poštno mesto: Murska Sobota
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: info@pomgrad.si 📧
Telefon: +386025341800 📞
Velikost gospodarskega subjekta: Veliko
Ime: Cestno podjetje ptuj d.d.
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Zagrebška cesta 49A
Poštna številka: 2250
Poštno mesto: Ptuj
E-naslov: uprava@cpptuj.si 📧
Telefon: +386027880800 📞
Velikost gospodarskega subjekta: Mikro-, malo ali srednje podjetje
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Družba za avtoceste v republiki sloveniji d.d.
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Ulica XIV. divizije 4
Poštna številka: 3000
Poštno mesto: Celje
Regija: Savinjska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: breda.filipic@dri.si 📧
Telefon: +38613068252 📞
URL: https://www.dars.si/ 🌏
Vodja skupine ✅
Vrsta naročnika
Oseba javnega prava
Glavna dejavnost
Gospodarske in finančne zadeve
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: 516066-2023
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Obnova ceste in objektov na odsekih AC A1 0036 in 0636 Fram-Slovenska Bistrica od km 0,500 do km 4,200
Referenčna številka:
000095/2023
Vrsta pogodbe: Gradnje
Izdelki/storitve: Gradbena dela na avtocestah 📦
Ocenjena vrednost brez DDV: 21350000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 17857485.5500 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 21270342.5100 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 17857485.5500 💰
Opis
Opis javnega naročila:
Obnova ceste in objektov na odsekih AC A1 0036 in 0636 Fram-Slovenska Bistrica od km 0,500 do km 4,200
Pristop k zmanjšanju vplivov na okolje: Drugo
Spodbujani socialni cilj: Drugo
Javno naročanje inovativnih rešitev: other
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Podravska 🏙️
Trajanje: 24 mesecev
Merila za podelitev
Cena ✅
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Področje uporabe javnega naročila
Dodatni izdelki/storitve:
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Oddaja naročila
Oddano je naročilo/parcela ✅
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Številka pogodbe:
000422/2024
Datum sklenitve pogodbe: 2024-03-14 📅
Naslov: Obnova ceste in objektov na odsekih AC A1 0036 in 0636 Fram-Slovenska Bistrica od km 0,500 do km 4,200
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 5
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 5
Število prejetih ponudb MSP: 1
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 21270342.5100 💰
Najnižja ponudba: 17857485.5500 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 17857485.5500 EUR 💰
Ponudba je bila razvrščena
Razvrstitev na seznamu zmagovalcev: 1
Identifikator ponudbe:
TEN-0000
Vodja ponudnika ✅
Informacije o sklepanju pogodb s podizvajalci
Vrednost oddaje naročil podizvajalcem je znana ✅
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
LOT-0000
Vrednost brez DDV, ki bo verjetno oddana v podizvajanje tretjim osebam: 205922.7400 EUR 💰
Naročilo bo verjetno oddano podizvajalcem ✅
Informacije o razpisih
Naročilo je bilo oddano skupini gospodarskih subjektov ✅
Ime in naslov izvajalca
Ime: POMGRAD, gradbeno podjetje d.d.
Nacionalna registrska številka:
5459001000
Poštni naslov: Bakovska ulica 31
Poštna številka: 9000
Poštno mesto: Murska Sobota
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: info@pomgrad.si 📧
Telefon: +386025341800 📞
Velikost gospodarskega subjekta: Veliko
Ime: Cestno podjetje ptuj d.d.
Nacionalna registrska številka:
5143284000
Poštni naslov: Zagrebška cesta 49A
Poštna številka: 2250
Poštno mesto: Ptuj
E-naslov: uprava@cpptuj.si 📧
Telefon: +386027880800 📞
Velikost gospodarskega subjekta: Mikro-, malo ali srednje podjetje
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Družba za avtoceste v republiki sloveniji d.d.
Nacionalna registrska številka:
5814251000
Poštni naslov: Ulica XIV. divizije 4
Poštna številka: 3000
Poštno mesto: Celje
Regija: Savinjska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: breda.filipic@dri.si 📧
Telefon: +38613068252 📞
URL: https://www.dars.si/ 🌏
Vodja skupine ✅
Vrsta naročnika
Oseba javnega prava
Glavna dejavnost
Gospodarske in finančne zadeve
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: 516066-2023
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
1332716000
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Vir: OJS 2024/S 057-167178 (2024-03-19)
Obvestilo o oddaji naročila (2026-08-28)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Referenčna številka:
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 17857485.5500 EUR 💰
Opis
Notranji identifikator:
Trajanje: 33 mesecev
Oddaja naročila
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Skupna vrednost pogodbe/delca: 17857485.5500 EUR 💰
Informacije o sklepanju pogodb s podizvajalci
Vrednost brez DDV, ki bo verjetno oddana v podizvajanje tretjim osebam: 205922.7400 EUR 💰
Ime in naslov izvajalca
Regija: Pomurska 🏙️
Podravska 🏙️
Naročnik
Ime in naslovi
Poštni naslov: Ulica XIV. divizije004
E-naslov: javno.narocanje@dars.si 📧
Telefon: +3861 518 8304 📞
Spremembe
Druge dodatne informacije
Aneks se sklepa na podlagi 2. in 3. točke prvega odstavka 95. člena ZJN-3
Glavni razlog za spremembo: Potreba po dodatnih gradnjah, blagu ali storitvah prvotnega izvajalca.
Nova vrednost
Besedilo:
Vir: OJS 2026/S 167-597146 (2026-08-28)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Referenčna številka:
174/2026
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 17857485.5500 EUR 💰
Opis
Notranji identifikator:
549874
Trajanje: 33 mesecev
Oddaja naročila
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Skupna vrednost pogodbe/delca: 17857485.5500 EUR 💰
Informacije o sklepanju pogodb s podizvajalci
Vrednost brez DDV, ki bo verjetno oddana v podizvajanje tretjim osebam: 205922.7400 EUR 💰
Ime in naslov izvajalca
Regija: Pomurska 🏙️
Podravska 🏙️
Naročnik
Ime in naslovi
Poštni naslov: Ulica XIV. divizije004
E-naslov: javno.narocanje@dars.si 📧
Telefon: +3861 518 8304 📞
Spremembe
Druge dodatne informacije
Aneks se sklepa na podlagi 2. in 3. točke prvega odstavka 95. člena ZJN-3
Glavni razlog za spremembo: Potreba po dodatnih gradnjah, blagu ali storitvah prvotnega izvajalca.
Nova vrednost
Besedilo:
Aneks je sklenjen za dodatna dela, podaljšanje pogodbenih rokov in podaljšanje obdobja, za katero je sklenjena osnovna pogodba.
Dodatna dela:
V okviru obnove ceste in objektov na odsekih AC A1 0036 in 0636 Fram-Slovenska Bistrica od km 0,500 do km 4,200 se je izkazalo, da je v različnih fazah izvedbe prišlo do dodatnih del, ki niso predvidena s projektom PZI, so pa potrebna za izvedbo ostalih pogodbenih del in jih je treba prilagoditi novo nastalemu dejanskemu stanju. Dela presegajo pogodbeno določen obseg del in niso ovrednotena v osnovnem pogodbenem popisu del.
Dodatna dela se oddajo istemu izvajalcu skladno z 2. točko prvega odstavka 95. člena ZJN-3. Pogodbena dela (prvotno naročilo) in dodatna dela so v taki medsebojni povezanosti, da v primeru, da bi jih izvajala dva različna izvajalca, ni mogoče zagotoviti ustrezne kakovosti del. Povezanost pogodbenih in dodatnih del narekuje pridobitev enovite garancije, s katero izključno en izvajalec jamči za odpravo napak v času garancijske dobe. Zamenjava izvajalca v konkretnem primeru tako ni mogoča iz ekonomskih in tehničnih razlogov, poleg tega pa bi naročniku povzročila velike nevšečnosti in znatno povečanje stroškov. Poleg navedenega bi v primeru zamenjave izvajalca za izvedbo dodatnih del moral naročnik pričeti nov postopek oddaje javnega naročila. Rok izvedbe predmetnega naročila bi se podaljšal za čas pridobivanja novega izvajalca, ki bi izvedel dodatna dela. Prvotni izvajalec pa bi lahko zahteval povračilo stroškov, ki bi mu nastali v času, ko z izvedbo del ni mogel nadaljevati (kot npr. stroški zavarovanj, garancij, stojnin mehanizacije in delovne sile). Vse opisane okoliščine, ki imajo za posledico tudi nastanek nepotrebnih in dodatnih stroškov naročniku, opravičujejo sklenitev aneksa št. 1 za dodatna dela s prvotnim izvajalcem.
Podaljšanje pogodbenih rokov in podaljšanje obdobja, za katero je sklenjena osnovna pogodba:
Med izvajanjem prevezave optičnega omrežja, je bilo na komisijskem pregledu ugotovljeno, da projektna dokumentacija ne predvideva izvedbe izhodov v sili na območjih PHO, čeprav so ti potrebni za zagotovitev skladnosti izvedbe s predpisanimi tehničnimi zahtevami. Po ugotovitvi navedene pomanjkljivosti je projektant pripravil dopolnjeno projektno rešitev, izvajalec pa je dela za odpravo ugotovljene pomanjkljivosti zaključil dne 18. 6. 2026.
Odprava navedene pomanjkljivosti je od izvajalca terjala bistveno več časa, kot je bil z osnovno pogodbo določen rok za izpolnitev vseh pogojev, potrebnih za izdajo Potrdila o prevzemu (4 mesece po dokončanju vseh GOI del). Zato je podaljšanje roka za izpolnitev vseh pogojev, potrebnih za izdajo Potrdila o prevzemu ter podaljšanje roka za pridobitev Potrdila o izvedbi, utemeljeno.
Rok za izpolnitev vseh pogojev, potrebnih za izdajo Potrdila o prevzemu, se tako podaljša na 30 dni od sklenitve tega aneksa. Potrdila o izvedbi pa mora izvajalec pridobiti 60 dni po sklenitvi tega aneksa.
Osnovna pogodba se sklepa za predvideno obdobje 24 mesecev, ki se je izteklo 14. 3. 2026. Ker v tem času še niso izpolnjene vse pogodbene obveznosti (izdaja potrdila o prevzemu in izvedbi), je treba podaljšati obdobje, za katero je sklenjena osnovna pogodba, in sicer za dodatnih 9 mesecev, kar pomeni, da se časovno obdobje, navedeno v drugem odstavku 11. člena osnovne pogodbe, podaljša iz 24 mesecev na 33 mesecev (tj. do dne 14. 12. 2026).
Sprememba osnovne pogodbe, vezana na podaljšanje pogodbenih rokov ter obdobja, za katero je sklenjena osnovna pogodba, je dopustna na podlagi 3. točke prvega odstavka 95. člena ZJN-3, in sicer je sprememba potrebna zaradi okoliščin, ki jih skrben naročnik ni mogel predvideti (kot so opisane zgoraj). Poleg tega sprememba ne spreminja splošne narave javnega naročila, saj predmet osnovne pogodbe ostaja nespremenjen.
Pokaži več
Nova javna naročila v povezanih kategorijah 🆕