Izdelava strokovnih podlag (SP) za fazo ŠV in fazo DPN ter sodelovanje v postopku do sprejema Uredbe o DPN za Letališče Edvarda Rusjana Maribor
MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO
V pripravi je državni prostorski načrt za Letališče Edvarda Rusjana Maribor (v nadaljnjem besedilu: DPN LJMB). Pobudnik in investitor DPN je Ministrstvo za infrastrukturo in energetiko. S sprejemom DPN bo zagotovljena celovita ureditev LJMB in rezerviran ustrezen prostor za nadaljnjo širitev in posodabljanje letališke in druge infrastrukture. Z DPN LJMB bodo določena območja za umeščanje nove letališke in spremljajoče infrastrukture, ki obsega urejanje manevrskih površin ter umeščanje drugih objektov in naprav. Za DPN LJMB so že pridobljene smernice nosilcev urejanja prostora, izdana odločba o celoviti presoji vplivov na okolje in sprejet Sklep o pripravi DPN.
RokDeadline 2026-09-29
Kdo? Kaj?- • Arhitekturne storitve in z njimi povezane storitve › Arhitekturne, inženirske in geodetske storitve
- • Arhitekturne, gradbeniške, inženirske in inšpekcijske storitve › Storitve urbanističnega planiranja in krajinske arhitekturne storitve
- • Arhitekturne, inženirske in projektantske storitve › Študija izvedljivosti, svetovanje, analiza
- • Razne inženirske storitve › Tehnične študije
Zgodovina javnih naročil
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-28 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-08-31 | Obvestilo o javnem naročilu |
Obvestilo o javnem naročilu (2026-08-28)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Izdelava strokovnih podlag (SP) za fazo ŠV in fazo DPN ter sodelovanje v postopku do sprejema Uredbe o DPN za Letališče Edvarda Rusjana Maribor
Referenčna številka:
Kratek opis:
Vrsta pogodbe: Storitve
Izdelki/storitve: Arhitekturne, gradbeniške, inženirske in inšpekcijske storitve 📦
Druge omejitve glede kraja izvedbe: Kjer koli v določeni državi
Opis
Notranji identifikator:
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Dodatni izdelki/storitve:
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Trajanje: 37 mesecev
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 90.0000
Merilo kakovosti (ime): Reference odgovornega vodje projekta
Merilo kakovosti (utež): 10.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-09-29 09:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-09-29 11:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): Portal za elektronsko javno naročanje e-JN
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 4 mesecev
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2026-09-29 11:00:00.0000000 📅
Lokacija: Portal za elektronsko javno naročanje e-JN
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-09-15 12:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (točke, točno)
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Ministrstvo za infrastrukturo in energetiko
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Langusova ulica004
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: gp.mzie@gov.si 📧
Telefon: 01 478 80 00 📞
URL: https://www.gov.si/drzavni-organi/ministrstva/ministrstvo-za-infrastrukturo-in-energetiko/ 🌏
Vrsta naročnika
Evropska institucija/agencija ali mednarodna organizacija
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NjEwNjg0O29iamF2YV8yLnppcA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=76796 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Dodatne informacije
Zavarovanje za resnost ponudbe mora veljati najmanj do 8. 2. 2027.
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 167-597898 (2026-08-28)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Izdelava strokovnih podlag (SP) za fazo ŠV in fazo DPN ter sodelovanje v postopku do sprejema Uredbe o DPN za Letališče Edvarda Rusjana Maribor
Referenčna številka:
430-30/2026
Kratek opis:
V pripravi je državni prostorski načrt za Letališče Edvarda Rusjana Maribor (v nadaljnjem besedilu: DPN LJMB). Pobudnik in investitor DPN je Ministrstvo za infrastrukturo in energetiko. S sprejemom DPN bo zagotovljena celovita ureditev LJMB in rezerviran ustrezen prostor za nadaljnjo širitev in posodabljanje letališke in druge infrastrukture. Z DPN LJMB bodo določena območja za umeščanje nove letališke in spremljajoče infrastrukture, ki obsega urejanje manevrskih površin ter umeščanje drugih objektov in naprav. Za DPN LJMB so že pridobljene smernice nosilcev urejanja prostora, izdana odločba o celoviti presoji vplivov na okolje in sprejet Sklep o pripravi DPN.
Pokaži več
Izdelki/storitve: Arhitekturne, gradbeniške, inženirske in inšpekcijske storitve 📦
Druge omejitve glede kraja izvedbe: Kjer koli v določeni državi
Opis
Notranji identifikator:
509136
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Dodatni izdelki/storitve:
Država: Slovenija 🇸🇮
Trajanje: 37 mesecev
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 90.0000
Merilo kakovosti (ime): Reference odgovornega vodje projekta
Merilo kakovosti (utež): 10.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-09-29 09:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-09-29 11:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): Portal za elektronsko javno naročanje e-JN
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 4 mesecev
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2026-09-29 11:00:00.0000000 📅
Lokacija: Portal za elektronsko javno naročanje e-JN
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-09-15 12:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (točke, točno)
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Ministrstvo za infrastrukturo in energetiko
Nacionalna registrska številka:
2632870000
Poštni naslov: Langusova ulica004
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: gp.mzie@gov.si 📧
Telefon: 01 478 80 00 📞
URL: https://www.gov.si/drzavni-organi/ministrstva/ministrstvo-za-infrastrukturo-in-energetiko/ 🌏
Vrsta naročnika
Evropska institucija/agencija ali mednarodna organizacija
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NjEwNjg0O29iamF2YV8yLnppcA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=76796 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Dodatne informacije
Zavarovanje za resnost ponudbe mora veljati najmanj do 8. 2. 2027.
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 167-597898 (2026-08-28)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-08-31)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
Naročnik
Komunikacija
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=78786 🌏
Identifikator prejšnjega obvestila: b6b76eb5-ea0f-45f4-8f33-db3293e4e8bf-01
Spremembe
Druge dodatne informacije
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: b6b76eb5-ea0f-45f4-8f33-db3293e4e8bf-01
Vir: OJS 2026/S 168-600010 (2026-08-31)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
550464
Naročnik
Komunikacija
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=78786 🌏
Identifikator prejšnjega obvestila: b6b76eb5-ea0f-45f4-8f33-db3293e4e8bf-01
Spremembe
Druge dodatne informacije
Popravek se nanaša na točko B.5 - Elektronska predložitev, kjer je naročnik spremenil URL naslov za elektronsko predložitev ponudb.
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: b6b76eb5-ea0f-45f4-8f33-db3293e4e8bf-01
Vir: OJS 2026/S 168-600010 (2026-08-31)
Nova javna naročila v povezanih kategorijah 🆕
- Arhitekturne, gradbeniške, inženirske in inšpekcijske storitve (>20 nova javna naročila)
- Arhitekturne storitve in z njimi povezane storitve (7)
- Inženirske storitve (13)
- Laboratorijske storitve
- Storitve spremljanja in nadzora
- Storitve svetovanja glede oskrbe z vodo in odpadkov
- Storitve tehničnega testiranja, analize in svetovanja
- Storitve urbanističnega planiranja in krajinske arhitekturne storitve (3)
- Storitve, povezane z gradbeništvom