Izdelava dopolnitev ŠV (utemeljitev rešitve) in DPN ter sodelovanje v postopku do sprejema Uredbe o DPN za Letališče Edvarda Rusjana Maribor
MINISTRSTVO ZA INFRASTRUKTURO IN ENERGETIKO
Predmet javnega naročila je: 1. Izdelava dopolnitev ŠV (utemeljitev rešitve) 2. Izdelava DPN ter 3. Sodelovanje v postopku do sprejema Uredbe o DPN za Letališče Edvarda Rusjana Maribor.
RokDeadline 2026-09-29
Kdo? Kaj?- • Arhitekturne storitve in z njimi povezane storitve › Arhitekturne, inženirske in geodetske storitve
- • Arhitekturne, gradbeniške, inženirske in inšpekcijske storitve › Storitve urbanističnega planiranja in krajinske arhitekturne storitve
- • Arhitekturne, inženirske in projektantske storitve › Študija izvedljivosti, svetovanje, analiza
- • Razne inženirske storitve › Tehnične študije
Zgodovina javnih naročil
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-28 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-08-31 | Obvestilo o javnem naročilu |
Obvestilo o javnem naročilu (2026-08-28)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Izdelava dopolnitev ŠV (utemeljitev rešitve) in DPN ter sodelovanje v postopku do sprejema Uredbe o DPN za Letališče Edvarda Rusjana Maribor
Referenčna številka:
Kratek opis:
Izdelki/storitve: Arhitekturne, gradbeniške, inženirske in inšpekcijske storitve 📦
Druge omejitve glede kraja izvedbe: Kjer koli v določeni državi
Opis
Notranji identifikator:
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Dodatni izdelki/storitve:
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Trajanje: 37 mesecev
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 90.0000
Merilo kakovosti (ime): reference odgovornega vodje naloge
Merilo kakovosti (utež): 10.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-09-29 09:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-09-29 11:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): informacijski sistem e-JN
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 4 mesecev
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2026-09-29 11:00:00.0000000 📅
Lokacija: informacijski sistem e-JN
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-09-15 12:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (točke, točno)
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Ministrstvo za infrastrukturo in energetiko
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Langusova ulica004
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: gp.mzie@gov.si 📧
Telefon: +386 1 478 80 00 📞
URL: https://www.gov.si/drzavni-organi/ministrstva/ministrstvo-za-infrastrukturo-in-energetiko/ 🌏
Vrsta naročnika
Evropska institucija/agencija ali mednarodna organizacija
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NjEwNjkzO29iamF2YS56aXA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=76799 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Dodatne informacije
Zavarovanje za resnost ponudbe mora veljati najmanj do 8.2.2027.
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 167-596435 (2026-08-28)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Izdelava dopolnitev ŠV (utemeljitev rešitve) in DPN ter sodelovanje v postopku do sprejema Uredbe o DPN za Letališče Edvarda Rusjana Maribor
Referenčna številka:
430-32/2026
Kratek opis:
Predmet javnega naročila je:
1. Izdelava dopolnitev ŠV (utemeljitev rešitve)
2. Izdelava DPN ter
3. Sodelovanje v postopku do sprejema Uredbe o DPN za Letališče Edvarda Rusjana Maribor.
Vrsta pogodbe: Storitve
Izdelki/storitve: Arhitekturne, gradbeniške, inženirske in inšpekcijske storitve 📦
Druge omejitve glede kraja izvedbe: Kjer koli v določeni državi
Opis
Notranji identifikator:
509153
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Dodatni izdelki/storitve:
Država: Slovenija 🇸🇮
Trajanje: 37 mesecev
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 90.0000
Merilo kakovosti (ime): reference odgovornega vodje naloge
Merilo kakovosti (utež): 10.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-09-29 09:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-09-29 11:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): informacijski sistem e-JN
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 4 mesecev
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2026-09-29 11:00:00.0000000 📅
Lokacija: informacijski sistem e-JN
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-09-15 12:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (točke, točno)
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Ministrstvo za infrastrukturo in energetiko
Nacionalna registrska številka:
2632870000
Poštni naslov: Langusova ulica004
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: gp.mzie@gov.si 📧
Telefon: +386 1 478 80 00 📞
URL: https://www.gov.si/drzavni-organi/ministrstva/ministrstvo-za-infrastrukturo-in-energetiko/ 🌏
Vrsta naročnika
Evropska institucija/agencija ali mednarodna organizacija
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NjEwNjkzO29iamF2YS56aXA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=76799 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Dodatne informacije
Zavarovanje za resnost ponudbe mora veljati najmanj do 8.2.2027.
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 167-596435 (2026-08-28)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-08-31)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
Naročnik
Komunikacija
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=78788 🌏
Identifikator prejšnjega obvestila: e791e18f-56fd-42a0-bc60-e4dcfcaae49d-01
Spremembe
Druge dodatne informacije
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: e791e18f-56fd-42a0-bc60-e4dcfcaae49d-01
Vir: OJS 2026/S 168-600904 (2026-08-31)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
550465
Naročnik
Komunikacija
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=78788 🌏
Identifikator prejšnjega obvestila: e791e18f-56fd-42a0-bc60-e4dcfcaae49d-01
Spremembe
Druge dodatne informacije
Popravek se nanaša na točko B.5 - Elektronska predložitev, kjer je naročnik spremenil URL naslov za elektronsko predložitev ponudb.
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: e791e18f-56fd-42a0-bc60-e4dcfcaae49d-01
Vir: OJS 2026/S 168-600904 (2026-08-31)
Nova javna naročila v povezanih kategorijah 🆕
- Arhitekturne, gradbeniške, inženirske in inšpekcijske storitve (>20 nova javna naročila)
- Arhitekturne storitve in z njimi povezane storitve (7)
- Inženirske storitve (13)
- Laboratorijske storitve
- Storitve spremljanja in nadzora
- Storitve svetovanja glede oskrbe z vodo in odpadkov
- Storitve tehničnega testiranja, analize in svetovanja
- Storitve urbanističnega planiranja in krajinske arhitekturne storitve (3)
- Storitve, povezane z gradbeništvom