Preplastitev voziščne konstrukcije na delih odsekov AC A2 0024/0624 Trebnje-Novo mesto V in priključek 0413 Novo mesto zahod
Družba za avtoceste v Republiki Sloveniji d.d.
Preplastitev voziščne konstrukcije na delih odsekov AC A2 0024 Trebnje-Novo mesto V od km 6+802 do km 11+893, 0624 Trebnje- Novo mesto V od km 6+802 do km 11+900 in priključek 0413 Novo mesto zahod od km 0+000 do km 0+913
RokRok za prejem ponudb je bil 2025-04-09. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2025-03-04.
DobaviteljiV odločitvah o oddaji naročila ali drugih dokumentih o javnem naročilu so navedeni naslednji dobavitelji:
Kdo? Kaj? Kje?
Zgodovina javnih naročil
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2025-03-04 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2025-04-01 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-08-27 | Obvestilo o oddaji naročila |
Obvestilo o javnem naročilu (2025-03-04)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Preplastitev voziščne konstrukcije na delih odsekov AC A2 0024/0624 Trebnje-Novo mesto V in priključek 0413 Novo mesto zahod
Referenčna številka:
Kratek opis:
Izdelki/storitve: Gradbena dela 📦
Opis
Notranji identifikator:
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Jugovzhodna Slovenija 🏙️
Trajanje: 12 mesecev
Merila za podelitev
Cena ✅
Naslov
Identifikacijska številka lota:
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2025-04-09 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2025-04-09 13:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): https://ejn.gov.si/
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2025-04-09 13:00:00.0000000 📅
Lokacija: https://ejn.gov.si/
Elektronsko izdajanje računov: Dovoljeno
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2025-03-26 12:00:00.0000000 📅
Pravne, ekonomske, finančne in tehnične informacije
Pogoji za sodelovanje
Seznam in kratek opis pogojev: Vsi pogoji so določeni v priloženi razpisni dokumentaciji.
Razlog za izključitev: Sodelovanje v hudodelski združbi
Opis razlogov za izključitev: Vsi razlogi za izključitev so našteti v razpisni dokumentaciji in obrazcu ESPD.
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Družba za avtoceste v republiki sloveniji d.d.
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Ulica XIV. divizije 4
Poštna številka: 3000
Poštno mesto: Celje
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: javno.narocanje@dars.si 📧
Telefon: 0038613009902 📞
URL: http://www.dars.si 🌏
Vrsta naročnika
Oseba javnega prava
Glavna dejavnost
Gospodarske in finančne zadeve
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=MzQ5Njc4O0Rva3VtZW50YWNpamEtcG9ydGFsLTE0LTI1LnppcA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=53309 🌏
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Dodatne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2025/S 045-144615 (2025-03-04)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Preplastitev voziščne konstrukcije na delih odsekov AC A2 0024/0624 Trebnje-Novo mesto V in priključek 0413 Novo mesto zahod
Referenčna številka:
000014/2025
Kratek opis:
Preplastitev voziščne konstrukcije na delih odsekov AC A2 0024 Trebnje-Novo mesto V od km 6+802 do km 11+893, 0624 Trebnje- Novo mesto V od km 6+802 do km 11+900 in priključek 0413 Novo mesto zahod od km 0+000 do km 0+913
Vrsta pogodbe: Gradnje
Izdelki/storitve: Gradbena dela 📦
Opis
Notranji identifikator:
272022
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Jugovzhodna Slovenija 🏙️
Trajanje: 12 mesecev
Merila za podelitev
Cena ✅
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2025-04-09 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2025-04-09 13:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): https://ejn.gov.si/
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2025-04-09 13:00:00.0000000 📅
Lokacija: https://ejn.gov.si/
Elektronsko izdajanje računov: Dovoljeno
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2025-03-26 12:00:00.0000000 📅
Pravne, ekonomske, finančne in tehnične informacije
Pogoji za sodelovanje
Seznam in kratek opis pogojev: Vsi pogoji so določeni v priloženi razpisni dokumentaciji.
Razlog za izključitev: Sodelovanje v hudodelski združbi
Opis razlogov za izključitev: Vsi razlogi za izključitev so našteti v razpisni dokumentaciji in obrazcu ESPD.
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Družba za avtoceste v republiki sloveniji d.d.
Nacionalna registrska številka:
5814251000
Poštni naslov: Ulica XIV. divizije 4
Poštna številka: 3000
Poštno mesto: Celje
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: javno.narocanje@dars.si 📧
Telefon: 0038613009902 📞
URL: http://www.dars.si 🌏
Vrsta naročnika
Oseba javnega prava
Glavna dejavnost
Gospodarske in finančne zadeve
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=MzQ5Njc4O0Rva3VtZW50YWNpamEtcG9ydGFsLTE0LTI1LnppcA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=53309 🌏
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Dodatne informacije
Ponudniku je na voljo dokumentacija v zvezi z oddajo javnega naročila na Portalu javnih naročil. Poglavje 6 v elektronski obliki izdelani s sistemom PIS (šifra predračuna N85Z004) lahko ponudniki pridobijo na spletnem naslovu https://ipis.dars.si preko anonimnega dostopa za ponudnike.
Pokaži več
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2025/S 045-144615 (2025-03-04)
Obvestilo o javnem naročilu (2025-04-01)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
Postopek
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2025-04-11 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2025-04-11 13:00:00.0000000 📅
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 150 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Datum odprtja: 2025-04-11 13:00:00.0000000 📅
Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=MzY2MjE2O0RvZGF0ZWstMS0xNC0yNS56aXA 🌏
Identifikator prejšnjega obvestila: c0bdc53e-5693-41c8-9aab-46f455df4730-01
Spremembe
Druge dodatne informacije
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: c0bdc53e-5693-41c8-9aab-46f455df4730-01
Vir: OJS 2025/S 065-211595 (2025-04-01)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
278261
Postopek
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2025-04-11 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2025-04-11 13:00:00.0000000 📅
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 150 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Datum odprtja: 2025-04-11 13:00:00.0000000 📅
Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=MzY2MjE2O0RvZGF0ZWstMS0xNC0yNS56aXA 🌏
Identifikator prejšnjega obvestila: c0bdc53e-5693-41c8-9aab-46f455df4730-01
Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik z Dodatkom 1 podaja pojasnila in spremembe k dokumentaciji v zvezi z oddajo javnega naročila.
Glavni razlog za spremembo: Informacije so zdaj na voljo
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: c0bdc53e-5693-41c8-9aab-46f455df4730-01
Vir: OJS 2025/S 065-211595 (2025-04-01)
Obvestilo o oddaji naročila (2026-08-27)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Referenčna številka:
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 7697580.4800 EUR 💰
Opis
Notranji identifikator:
Trajanje
Datum začetka: 2025-06-24 📅
Končni datum: 2026-11-30 📅
Oddaja naročila
Identifikacijska številka lota:
Številka pogodbe:
Datum sklenitve pogodbe: 2025-06-24 📅
Naslov: Preplastitev voziščne konstrukcije na delih odsekov AC A2 0024 Trebnje-Novo mesto V od km 6+802 do km 11+893, 0624 Trebnje- Novo mesto V od km 6+802 do km 11+900 in priključek 0413 Novo mesto zahod od km 0+000 do km 0+913
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Skupna vrednost pogodbe/delca: 7697580.4800 EUR 💰
Identifikator ponudbe:
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
Ime in naslov izvajalca
Ime: CGP, družba za gradbeništvo, inženiring, proizvodnjo in vzdrževanje cest, d.d.
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Ljubljanska cesta 36
Poštna številka: 8000
Poštno mesto: Novo mesto
Regija: Jugovzhodna Slovenija 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Naročnik
Ime in naslovi
Telefon: 0038615188304 📞
Spremembe
Druge dodatne informacije
Aneks se sklepa na podlagi 2. in 3. točke prvega odstavka 95. člena ZJN-3
Glavni razlog za spremembo: Potreba po dodatnih gradnjah, blagu ali storitvah prvotnega izvajalca.
Nova vrednost
Besedilo:
Vir: OJS 2026/S 166-595740 (2026-08-27)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Referenčna številka:
175/2026
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 7697580.4800 EUR 💰
Opis
Notranji identifikator:
549824
Trajanje
Datum začetka: 2025-06-24 📅
Končni datum: 2026-11-30 📅
Oddaja naročila
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Številka pogodbe:
000848/2025
Datum sklenitve pogodbe: 2025-06-24 📅
Naslov: Preplastitev voziščne konstrukcije na delih odsekov AC A2 0024 Trebnje-Novo mesto V od km 6+802 do km 11+893, 0624 Trebnje- Novo mesto V od km 6+802 do km 11+900 in priključek 0413 Novo mesto zahod od km 0+000 do km 0+913
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Skupna vrednost pogodbe/delca: 7697580.4800 EUR 💰
Identifikator ponudbe:
TEN-0000
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
LOT-0000
Ime in naslov izvajalca
Ime: CGP, družba za gradbeništvo, inženiring, proizvodnjo in vzdrževanje cest, d.d.
Nacionalna registrska številka:
5069149000
Poštni naslov: Ljubljanska cesta 36
Poštna številka: 8000
Poštno mesto: Novo mesto
Regija: Jugovzhodna Slovenija 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Naročnik
Ime in naslovi
Telefon: 0038615188304 📞
Spremembe
Druge dodatne informacije
Aneks se sklepa na podlagi 2. in 3. točke prvega odstavka 95. člena ZJN-3
Glavni razlog za spremembo: Potreba po dodatnih gradnjah, blagu ali storitvah prvotnega izvajalca.
Nova vrednost
Besedilo:
1. Dodatna dela:
Dodatna dela se oddajo istemu izvajalcu skladno z 2. točko prvega odstavka 95. člena ZJN-3, saj so potrebna, čeprav niso bila vključena v prvotno javno naročilo, in zamenjava izvajalca ni mogoča iz razlogov, navedenih spodaj.
Pogodbena dela (prvotno naročilo) in dodatna dela so v taki medsebojni povezanosti, da v primeru, da bi jih izvajala dva različna izvajalca, ni mogoče zagotoviti ustrezne kakovosti del. Povezanost pogodbenih in dodatnih del narekuje pridobitev enovite garancije, s katero izključno en izvajalec jamči za odpravo napak v času garancijske dobe. Zamenjava izvajalca v konkretnem primeru tako ni mogoča iz ekonomskih in tehničnih razlogov, poleg tega pa bi naročniku povzročila velike nevšečnosti in znatno povečanje stroškov. Poleg navedenega bi v primeru zamenjave izvajalca za izvedbo dodatnih del moral naročnik pričeti nov postopek oddaje javnega naročila. Rok izvedbe predmetnega naročila bi se podaljšal za čas pridobivanja novega izvajalca, ki bi izvedel dodatna dela. Prvotni izvajalec pa bi lahko zahteval povračilo stroškov, ki bi mu nastali v času, ko z izvedbo del ni mogel nadaljevati (kot npr. stroški zavarovanj, garancij, stojnin mehanizacije in delovne sile). Dodatna dela je nadalje potrebno izvesti tudi za zagotovitev prometne varnosti pri izvajanju del vzdrževanja DARS d. d. tako med izvedbo del po osnovni pogodbi kot tudi po predaji AC odseka v upravljanje in vzdrževanje DARS d. d.
Vse opisane okoliščine, ki imajo za posledico tudi nastanek nepotrebnih in dodatnih stroškov naročniku, upravičujejo sklenitev aneksa št. 1 za dodatna dela s prvotnim izvajalcem.
2. Podaljšanje rokov za dokončanje del in obdobja, za katero je sklenjena osnovna pogodba:
Z aneksom št. 1 se podaljša rok za:
- evidentiranje vseh sprememb prometne signalizacije v aplikacijo WEPS do 24. 4. 2026
- dokončanje vseh pogodbenih del v roku 30 dni po sklenitvi tega aneksa
- izpolnitev pogojev za izdajo Potrdila o izvedbi v roku 60 dni po sklenitvi tega aneksa
Zaradi podaljšanja rokov iz 3., 4. in 5. alineje prvega odstavka 11. člena osnovne pogodbe se obdobje, za katero je sklenjena osnovna pogodba, podaljša do dne 30. 11. 2026.
Spremembe osnovne pogodbe iz te točke so dopustne na podlagi 3. točke prvega odstavka 95. člena ZJN-3, in sicer so spremembe potrebne zaradi okoliščin, ki jih skrben naročnik ni mogel predvideti (odprava pomanjkljivosti, ugotovljenih na podlagi zapisnika 1. komisijskega pregleda, potreba po izvedbi dodatnih del zaradi prilagoditve projektne/tehnične rešitve, predaja pogodbene dokumentacije po izvedbi dodatnih del). Poleg tega spremembe ne spreminjajo splošne narave javnega naročila, saj predmet osnovne pogodbe ostaja nespremenjen.
Pokaži več
Nova javna naročila v povezanih kategorijah 🆕