Izdelava, dobava in montaža opreme za infekcijsko kliniko Ljubljana – 1. faza
URAD REPUBLIKE SLOVENIJE ZA NADZOR, KAKOVOST IN INVESTICIJE V ZDRAVSTVU
Predmet javnega naročila je izdelava, dobava in montaža (pri nekateri opremi tudi vgradnja) opreme za infekcijsko kliniko Ljubljana – 1. faza, ki za sklope 2, 3, 4, 5, 6 in 7 vključuje tudi vzdrževanje v garancijskem roku (24 mesecev) in nadaljnjih 36 mesecev po izteku garancijskega roka. Javno naročilo se oddaja po sklopih, kot sledi: Sklop 1: Pohištvena in splošna oprema Sklop 2: Endoskopija; reprocesiranje endoskopov; oprema za dezinfekcijo in sterilizacijo Sklop 3: Radiologija - stacionarni RTG aparat Sklop 4: Radiologija - mobilni RTG aparat - C lok Sklop 5: Radiologija - mobilni RTG aparat Sklop 6: Radiologija - CT aparat Sklop 7: Izdajna in vračilna enota delovnih oblačil bolniškega osebja Sklop 8: Aparati za čiščenje Sklop 9: Oprema za patologijo Podrobnejši obseg predmeta javnega naročila je razviden iz Poglavja 6 – Popis del/Ponudbeni predračun in Poglavja 7 – PZI za opremo.
RokRok za prejem ponudb je bil 2025-10-02. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2025-08-22.
DobaviteljiV odločitvah o oddaji naročila ali drugih dokumentih o javnem naročilu so navedeni naslednji dobavitelji:
- • Barjans, obvladovanje čistoče, d.o.o.
- • Siemens Healthcare, Trgovsko in storitveno podjetje, d.o.o.
- • Medicinska oprema, farmacevtski izdelki in izdelki za osebno nego
- • Pohištvo (vključno s pisarniškim pohištvom), notranja oprema, gospodinjske naprave (razen svetil) in čistilna sredstva
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2025-08-22 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2025-09-04 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2025-09-22 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2025-10-03 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-07-30 | Obvestilo o oddaji naročila |
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Izdelava, dobava in montaža opreme za infekcijsko kliniko Ljubljana – 1. faza
Referenčna številka:
V7-25/G
Kratek opis:
Izdelki/storitve: Medicinska oprema, farmacevtski izdelki in izdelki za osebno nego 📦
Informacije o lotih
Ta pogodba je razdeljena na sklope ✅
Največje število sklopov, ki se lahko dodelijo enemu ponudniku: 9
Ponudbe se lahko predložijo za največje število sklopov: 9
1️⃣
Notranji identifikator:
315371
Naslov: Pohištvena in splošna oprema
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Opis javnega naročila:
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Osrednjeslovenska 🏙️
Trajanje: 60 dni
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 100.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0001
2️⃣
Notranji identifikator:
315372
Naslov: Endoskopija; reprocesiranje endoskopov; oprema za dezinfekcijo in sterilizacijo
Opis javnega naročila:
Trajanje: 14 dni
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0002
3️⃣
Notranji identifikator:
315373
Naslov: Radiologija - stacionarni RTG aparat
Opis javnega naročila:
Identifikacijska številka lota:
LOT-0003
4️⃣
Notranji identifikator:
315374
Naslov: Radiologija - mobilni RTG aparat - C lok
Opis javnega naročila:
Identifikacijska številka lota:
LOT-0004
5️⃣
Notranji identifikator:
315375
Naslov: Radiologija - mobilni RTG aparat
Opis javnega naročila:
Identifikacijska številka lota:
LOT-0005
6️⃣
Notranji identifikator:
315376
Naslov: Radiologija - CT aparat
Opis javnega naročila:
Identifikacijska številka lota:
LOT-0006
7️⃣
Notranji identifikator:
315377
Naslov: Izdajna in vračilna enota delovnih oblačil bolniškega osebja
Opis javnega naročila:
Identifikacijska številka lota:
LOT-0007
8️⃣
Notranji identifikator:
315378
Naslov: Aparati za čiščenje
Opis javnega naročila:
Identifikacijska številka lota:
LOT-0008
9️⃣
Notranji identifikator:
315379
Naslov: Oprema za patologijo
Opis javnega naročila:
Identifikacijska številka lota:
LOT-0009
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2025-10-02 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2025-10-02 14:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): Odpiranje ponudb bo potekalo samodejno v informacijskem sistemu e-JN na spletnem naslovu https://ejn.gov.si.
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 5 mesecev
Pogoji za oddajo ponudbe
Datum odprtja: 2025-10-02 14:00:00.0000000 📅
Lokacija:
Uporablja se elektronsko naročanje ✅
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2025-09-18 12:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (odstotek, točen)
Ponder (točke, točno)
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Urad republike slovenije za nadzor, kakovost in investicije v zdravstvu
Nacionalna registrska številka:
2516535000
Poštni naslov: Ulica Ambrožiča Novljana 7
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: gp.unkiz@gov.si 📧
Telefon: 01 478 60 14 📞
URL: https://www.gov.si/drzavni-organi/organi-v-sestavi/urad-za-nadzor-kakovost-in-investicije-v-zdravstvu/o-uradu/ 🌏
Vrsta naročnika
Evropska institucija/agencija ali mednarodna organizacija
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=Mzk0OTI5O0pOIFNLTE9QIDEtOS56aXA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=61639 🌏
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2025/S 161-552892 (2025-08-22)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
319004
319005
319006
319007
319008
319009
319010
319011
319012
Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=Mzk3NjY4O1BKTiBQb3ByYXZlayAxLnppcA 🌏
Identifikator prejšnjega obvestila: 9e7aca54-c30a-4842-98b3-785f712612b3-01
Spremembe
Druge dodatne informacije
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 9e7aca54-c30a-4842-98b3-785f712612b3-01
Vir: OJS 2025/S 170-580439 (2025-09-04)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
323020
323021
323022
323023
323024
323025
323026
323027
323028
Postopek
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2025-10-14 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2025-10-14 14:00:00.0000000 📅
Pogoji za oddajo ponudbe
Datum odprtja: 2025-10-14 14:00:00.0000000 📅
Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NDAxMTcyO1BKTiBQb3ByYXZlayAyLnppcA 🌏
Spremembe
Druge dodatne informacije
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 1dad8890-72bc-486e-8c8e-ecfa09e4aa18-01
Vir: OJS 2025/S 182-620554 (2025-09-22)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
326606
326607
326608
326609
326610
326611
326612
326613
326614
Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NDAzNzU0O1BKTiBQb3ByYXZlayAzLnppcA 🌏
Spremembe
Druge dodatne informacije
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 00fa9dbc-914b-4d4c-8ff0-79e4365ec363-01
Vir: OJS 2025/S 191-653053 (2025-10-03)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 10757313.0000 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 1463460.2500 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 401989.7100 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 401989.7100 💰
Opis
Notranji identifikator:
522799
522800
522801
Ocenjena vrednost brez DDV: 584500.0000 EUR 💰
Notranji identifikator:
522802
Ocenjena vrednost brez DDV: 453500.0000 EUR 💰
Notranji identifikator:
522803
Ocenjena vrednost brez DDV: 1622000.0000 EUR 💰
Notranji identifikator:
522804
522805
522806
Ocenjena vrednost brez DDV: 268300.0000 EUR 💰
Notranji identifikator:
522807
Oddaja naročila
1️⃣
Informacije o nepovratnih sredstvih
Nobena ponudba ali prošnja za sodelovanje ni bila prejeta ali pa so bile vse zavrnjene
Razlog, da ni bil izbran noben ponudnik: Vse ponudbe, prijave za sodelovanje ali projekti so bili umaknjeni ali je bilo ugotovljeno, da ne izpolnjujejo pogojev
Identifikacijska številka lota:
LOT-0001
Številka pogodbe:
C2718-26-666055
Datum sklenitve pogodbe: 2026-06-03 📅
Naslov: POGODBA ŠT. C2718-26-666055 ZA »IZDELAVA, DOBAVA IN MONTAŽA OPREME ZA INFEKCIJSKO KLINIKO LJUBLJANA – 1. FAZA«, SKLOP 3: RADIOLOGIJA – STACIONARNI RTG APARAT
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 2
2️⃣
Identifikacijska številka lota:
LOT-0002
Število prejetih ponudb: 1
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 1
Število prejetih ponudb MSP: 1
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
3️⃣
Oddano je naročilo/parcela ✅
Identifikacijska številka lota:
LOT-0003
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 401989.7100 💰
Najnižja ponudba: 401989.7100 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 401989.7100 EUR 💰
Razvrstitev na seznamu zmagovalcev: 1
Identifikator ponudbe:
TEN-0003
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
LOT-0003
Ime in naslov izvajalca
Ime: SIEMENS Healthcare, Trgovsko in storitveno podjetje, d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
6829759000
Poštni naslov: Letališka cesta029C
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Mikro-, malo ali srednje podjetje
4️⃣
Identifikacijska številka lota:
LOT-0004
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 236341.7500 💰
Najnižja ponudba: 236341.7500 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 236341.7500 EUR 💰
Identifikator ponudbe:
TEN-0004
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
LOT-0004
Ime in naslov izvajalca
Nacionalna registrska številka:
nimat-500
5️⃣
Identifikacijska številka lota:
LOT-0005
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 608343.2000 💰
Najnižja ponudba: 608343.2000 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 608343.2000 EUR 💰
Identifikator ponudbe:
TEN-0005
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
LOT-0005
Ime in naslov izvajalca
Nacionalna registrska številka:
nimat-501
6️⃣
Informacije o nepovratnih sredstvih
Razlog, da ni bil izbran noben ponudnik: Ni bilo ponudb, prijav za sodelovanje ali projektov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0006
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 0
7️⃣
Identifikacijska številka lota:
LOT-0007
8️⃣
Identifikacijska številka lota:
LOT-0008
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 2
Število prejetih ponudb MSP: 2
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 216785.5900 💰
Najnižja ponudba: 216785.5900 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 216785.5900 EUR 💰
Ponudba je bila razvrščena
Identifikator ponudbe:
TEN-0008
Informacije o sklepanju pogodb s podizvajalci
Vrednost oddaje naročil podizvajalcem je znana ✅
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
LOT-0008
Vrednost brez DDV, ki bo verjetno oddana v podizvajanje tretjim osebam: 55000.0000 EUR 💰
Naročilo bo verjetno oddano podizvajalcem ✅
Ime in naslov izvajalca
Ime: BARJANS, obvladovanje čistoče, d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
5435960000
Poštni naslov: Pod Hruševco 20
Poštna številka: 1360
Poštno mesto: Vrhnika
9️⃣
Identifikacijska številka lota:
LOT-0009
Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: 3a42d62f-7e12-42a8-abe1-c9e3a87fddda-01
Vir: OJS 2026/S 146-532892 (2026-07-30)
- Medicinska oprema, farmacevtski izdelki in izdelki za osebno nego (>20 nova javna naročila)