Vzdrževanje različnih namenskih aplikacij, razvitih za platformo HCL Notes/Domino

MINISTRSTVO ZA ZUNANJE IN EVROPSKE ZADEVE

Naročilo je vzdrževanje določenih obstoječih aplikacij za obdobje 36 mesecev in je razdeljeno na štiri sklope za vsako aplikacijo posebej, ki so natančneje opredeljene v obrazcu P5 Specifikacije – dokument označen s stopnjo tajnosti: - Sklop 1 Vzdrževanje aplikacije A, - Sklop 2 Vzdrževanje aplikacije B, - Sklop 3 Vzdrževanje aplikacije C, - Sklop 4 Vzdrževanje aplikacije D. Obseg in vsebina naročila sta razvidna iz tehničnih specifikacij, predračuna, vzorca pogodbe in ostalih prilog, ki so sestavni del dokumentacije v zvezi z oddajo javnega naročila.

Rok

Deadline 2026-10-12

Kdo? Kaj? Kje?
Zgodovina javnih naročil
Datum Dokument
2026-08-31 Obvestilo o javnem naročilu
Obvestilo o javnem naročilu (2026-08-31)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Vzdrževanje različnih namenskih aplikacij, razvitih za platformo HCL Notes/Domino
Referenčna številka: 003/26 JN MZEZ
Kratek opis:
Naročilo je vzdrževanje določenih obstoječih aplikacij za obdobje 36 mesecev in je razdeljeno na štiri sklope za vsako aplikacijo posebej, ki so natančneje opredeljene v obrazcu P5 Specifikacije – dokument označen s stopnjo tajnosti: - Sklop 1 Vzdrževanje aplikacije A, - Sklop 2 Vzdrževanje aplikacije B, - Sklop 3 Vzdrževanje aplikacije C, - Sklop 4 Vzdrževanje aplikacije D. Obseg in vsebina naročila sta razvidna iz tehničnih specifikacij, predračuna, vzorca pogodbe in ostalih prilog, ki so sestavni del dokumentacije v zvezi z oddajo javnega naročila.
Pokaži več
Vrsta pogodbe: Storitve
Izdelki/storitve: Storitve informacijske tehnologije 📦
Ocenjena vrednost brez DDV: 182457.0000 EUR 💰
Informacije o lotih
Ta pogodba je razdeljena na sklope
Največje število sklopov, ki se lahko dodelijo enemu ponudniku: 4
Ponudbe se lahko predložijo za največje število sklopov: 4

1️⃣
Notranji identifikator: 550005
Naslov: Vzdrževanje aplikacije A*
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP)
Opis javnega naročila:
Vzdrževanje obstoječe aplikacije A za obdobje 36 mesecev je natančneje opredeljena v obrazcu P5 Specifikacije – dokument označen s stopnjo tajnosti. Obseg in vsebina naročila sta razvidna iz tehničnih specifikacij, predračuna, vzorca pogodbe in ostalih prilog, ki so sestavni del dokumentacije v zvezi z oddajo javnega naročila.
Pokaži več
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Osrednjeslovenska 🏙️
Trajanje: 36 mesecev
Merila za podelitev
Cena
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0001

2️⃣
Notranji identifikator: 550006
Naslov: Vzdrževanje aplikacije B*
Opis javnega naročila:
Vzdržegvanje obstoječe aplikacije B za obdobje 36 mesecev je natančneje opredeljena v obrazcu P5 Specifikacije – dokument označen s stopnjo tajnosti. Obseg in vsebina naročila sta razvidna iz tehničnih specifikacij, predračuna, vzorca pogodbe in ostalih prilog, ki so sestavni del dokumentacije v zvezi z oddajo javnega naročila.
Pokaži več
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0002

3️⃣
Notranji identifikator: 550007
Naslov: Vzdrževanje aplikacije C*
Opis javnega naročila:
Vzdržegvanje obstoječe aplikacijeC za obdobje 36 mesecev je natančneje opredeljena v obrazcu P5 Specifikacije – dokument označen s stopnjo tajnosti. Obseg in vsebina naročila sta razvidna iz tehničnih specifikacij, predračuna, vzorca pogodbe in ostalih prilog, ki so sestavni del dokumentacije v zvezi z oddajo javnega naročila.
Pokaži več
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0003

4️⃣
Notranji identifikator: 550008
Naslov: Vzdrževanje aplikacije D*
Opis javnega naročila:
Vzdrževanje obstoječe aplikacije D za obdobje 36 mesecev je natančneje opredeljena v obrazcu P5 Specifikacije – dokument označen s stopnjo tajnosti. Obseg in vsebina naročila sta razvidna iz tehničnih specifikacij, predračuna, vzorca pogodbe in ostalih prilog, ki so sestavni del dokumentacije v zvezi z oddajo javnega naročila.
Pokaži več
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0004

Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-10-12 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-10-12 11:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): Odpiranje ponudb bo potekalo samodejno v sistemu e-JN za elektronski del oddane ponudbe in fizični del ponudbe (dokument označen s stopnjo tajnosti) v prostorih naročnika.
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 3 mesecev
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo
Datum odprtja: 2026-10-12 11:00:00.0000000 📅
Lokacija:
Odpiranje ponudb bo potekalo samodejno v sistemu e-JN za elektronski del oddane ponudbe in fizični del ponudbe (dokument označen s stopnjo tajnosti) v prostorih naročnika.
Elektronsko izdajanje računov: Dovoljeno
Uporablja se elektronsko naročanje
Uporablja se elektronsko plačilo
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-09-23 10:00:00.0000000 📅

Pravne, ekonomske, finančne in tehnične informacije
Pogoji za sodelovanje
Razlog za izključitev:
Delo otrok in druge oblike trgovine z ljudmi
Goljufije
Korupcija
+ še 7
Kršitev obveznosti v zvezi s plačilom davkov
Kršitev obveznosti v zvezi s plačilom prispevkov za socialno varnost
Kršitev obveznosti, določenih na podlagi izključno nacionalnih razlogov za izključitev
Pranje denarja ali financiranje terorizma
Predčasna odpoved pogodbe, odškodnina ali druge primerljive sankcije
Sodelovanje v hudodelski združbi
Teroristična kazniva dejanja ali kazniva dejanja, povezana s terorističnimi dejavnostmi
Opis razlogov za izključitev: Navedeno v dokumentu Navodila ponudnikom (poglavje 9.1 Razlogi zaizključitev)

Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Ministrstvo za zunanje in evropske zadeve
Nacionalna registrska številka: 5186722000
Poštni naslov: Prešernova cesta025
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: gp.mzez@gov.si 📧
Telefon: 01 478 20 00 📞
URL: https://www.gov.si/drzavni-organi/ministrstva/ministrstvo-za-zunanje-in-evropske-zadeve/ 🌏
Vrsta naročnika
Evropska institucija/agencija ali mednarodna organizacija
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=78707 🌏
Dostop do dokumentacije o javnem naročilu je omejen
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno

Dopolnilne informacije
Dodatne informacije
Naročnik dostop do delov razpisne dokumentacije, ki vsebujejo tajne podatke, omejuje na podlagi tretjega odstavka 61. člena ZJN-3 v povezavi s 35. členom ZJN-3 (načelo zaupnosti) ter v skladu z določili Zakona o tajnih podatkih (Uradni list RS, št. 50/06 – uradno prečiščeno besedilo, s spremembami in dopolnitvami, v nadaljnjem besedilu: ZTP). Dokumentacija v zvezi z oddajo javnega naročila je objavljena v okviru objave tega naročila na portalu javnih naročil, razen obrazca P5 Specifikacija, ki je označen s stopnjo tajnosti. Ponudnik lahko omenjeni dokument s stopnjo tajnosti v skladu z ZTP prevzame z ustreznimi dokumenti (dovoljenje za organizacijo (FSC) za dostop do tajnih podatkov stopnje tajnosti "ZAUPNO" in dovoljenje osebe za dostop do tajnih podatkov (PSC) stopnje tajnosti "INTERNO) s predhodno najavo na tel. št. 01 478 6601/4 v prostorih naročnika (Oddelek za tajne podatke).
Pokaži več
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka: 1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 168-601988 (2026-08-31)