Sanacija zgornjega ustroja in delna sanacija spodnjega ustroja na odseku Borovnica – Verd + A stran postaje Verd od km 587.261 do km 592+750 in od km 594+800 do km 597.322

Slovenske železnice - Infrastruktura, družba za upravljanje in vzdrževanje železniške infrastrukture ter vodenje železniš

Sanacija zgornjega ustroja in delna sanacija spodnjega ustroja na odseku Borovnica – Verd + A stran postaje Verd od km 587.261 do km 592+750 in od km 594+800 do km 597.322 proga št. 50 Ljubljana – Sežana - d. m.

Rok

Rok za prejem ponudb je bil 2026-06-04. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2026-04-23.

Dobavitelji

V odločitvah o oddaji naročila ali drugih dokumentih o javnem naročilu so navedeni naslednji dobavitelji:

Kdo? Kaj? Kje?
Zgodovina javnih naročil
Datum Dokument
2026-04-23 Obvestilo o javnem naročilu
2026-05-21 Obvestilo o javnem naročilu
2026-08-27 Obvestilo o oddaji naročila
Obvestilo o javnem naročilu (2026-04-23)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Sanacija zgornjega ustroja in delna sanacija spodnjega ustroja na odseku Borovnica – Verd + A stran postaje Verd od km 587.261 do km 592+750 in od km 594+800 do km 597.322
Referenčna številka: JN-72884
Kratek opis:
Sanacija zgornjega ustroja in delna sanacija spodnjega ustroja na odseku Borovnica – Verd + A stran postaje Verd od km 587.261 do km 592+750 in od km 594+800 do km 597.322 proga št. 50 Ljubljana – Sežana - d. m.
Vrsta pogodbe: Gradnje
Izdelki/storitve: Gradbena dela na železniških progah 📦
Opis
Notranji identifikator: 457022
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP)
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Osrednjeslovenska 🏙️
Trajanje: 16 mesecev
Največje število podaljšanj: 0
Merila za podelitev
Cena
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0000

Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek
Pravna podlaga: Direktiva 2014/25/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-06-04 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-06-04 13:05:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): Odpiranje ponudb bo potekalo avtomatično v informacijskem sistemu e-JN na spletnem naslovu https://ejn.gov.si/eJN2.
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 120 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo
Datum odprtja: 2026-06-04 13:05:00.0000000 📅
Lokacija:
Odpiranje ponudb bo potekalo avtomatično v informacijskem sistemu e-JN na spletnem naslovu https://ejn.gov.si/eJN2.
Elektronsko izdajanje računov: Dovoljeno
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-05-20 09:00:00.0000000 📅
Pogodba vsebuje pogoje izvedbe

Pravne, ekonomske, finančne in tehnične informacije
Pogoji za sodelovanje
Zahtevani depoziti in jamstva: Tako kot je navedeno v razpisni dokumentaciji.
Glavni pogoji financiranja in načini plačila in/ali sklicevanje na ustrezne določbe, ki jih urejajo: Tako kot je navedeno v razpisni dokumentaciji.
Pogoji v zvezi s pogodbo
Pogoji za izvajanje pogodbe: Tako kot je navedeno v razpisni dokumentaciji.

Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Slovenske železnice - Infrastruktura, družba za upravljanje in vzdrževanje železniške infrastrukture ter vodenje železniškega prometa, d.o.o.
Nacionalna registrska številka: 6017177000
Poštni naslov: Kolodvorska ulica 11
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: vposta.infra@slo-zeleznice.si 📧
Telefon: +386 1 291 40 21 📞
URL: https://infrastruktura.sz.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Oseba javnega prava
Glavna dejavnost
Železniški promet
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTI1MTQxO1JEIC0gU2FuYWNpamEgcHJvZ2UgQm9yb3ZuaWNhLVZlcmQuemlw 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=72884 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno

Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka: 1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 080-283392 (2026-04-23)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-05-21)
Objekt
Opis
Notranji identifikator: 463762

Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTMwNDk5O1JEIFNhbmFjaWphIHByb2dlIEJvcm92bmljYS1WZXJkLVBPUFJBVkVLLnppcA 🌏
Identifikator prejšnjega obvestila: 3fad3bb3-df05-4ccb-94e5-101c44ab85c1-01

Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik objavlja popravek RD v 10. členu pogodbe in pa popravek PRILOGE 1.
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 3fad3bb3-df05-4ccb-94e5-101c44ab85c1-01
Vir: OJS 2026/S 098-350940 (2026-05-21)
Obvestilo o oddaji naročila (2026-08-27)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 30495000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 30340567.7200 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 30340567.7200 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 30340567.7200 💰
Opis
Notranji identifikator: 539822

Oddaja naročila
Oddano je naročilo/parcela
Identifikacijska številka lota: LOT-0000
Številka pogodbe: NAB št. 162/2026/19
Datum sklenitve pogodbe: 2026-08-18 📅
Naslov: Sanacija zgornjega ustroja in delna sanacija spodnjega ustroja na odseku Borovnica – Verd + A stran postaje Verd od km 587.261 do km 592+750 in od km 594+800 do km 597.322
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 1
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 1
Število prejetih ponudb MSP: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 30340567.7200 💰
Najnižja ponudba: 30340567.7200 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 30340567.7200 EUR 💰
Ponudba je bila razvrščena
Razvrstitev na seznamu zmagovalcev: 1
Identifikator ponudbe: TEN-0000
Identifikator sklopa ali skupine sklopov: LOT-0000
Država porekla proizvoda ali storitve: Slovenija 🇸🇮
Ime in naslov izvajalca
Ime: SŽ - ŽELEZNIŠKO GRADBENO PODJETJE LJUBLJANA d.d.
Nacionalna registrska številka: 5143004000
Poštni naslov: Zaloška cesta169
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: office@sz-zgp.si 📧
Telefon: +38615226444 📞
Velikost gospodarskega subjekta: Veliko

Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: 96f2f8bb-d804-44a8-a091-10728d597998-01
Vir: OJS 2026/S 166-595113 (2026-08-27)