Postavitev interpretacijskega centra Otona Župančiča v Vinici – multimedijska in interaktivna oprema z vsebinami«, v sklopu projekta Župančičev svet

Občina Črnomelj

Predmet javnega naročila je celovita postavitev interpretacijskega centra Otona Župančiča v pesnikovi rojstni hiši v Vinici kot enovite, funkcionalno zaokrožene rešitve. Center v treh doživljajskih sobah interpretira tri Župančičeve pesniške zbirke za otroke – Pisanice, Ciciban in Uganke – ter otroško poezijo postavlja v središče doživetja: obiskovalec poezijo posluša, izgovarja, se z njo igra in o njej tekmuje. Vse aplikacije so izvedene v treh jezikih.

Rok

Deadline 2026-09-11

Kdo? Kaj? Kje?
Zgodovina javnih naročil
Datum Dokument
2026-08-13 Obvestilo o javnem naročilu
2026-09-01 Obvestilo o javnem naročilu
Obvestilo o javnem naročilu (2026-08-13)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Postavitev interpretacijskega centra Otona Župančiča v Vinici – multimedijska in interaktivna oprema z vsebinami«, v sklopu projekta Župančičev svet
Referenčna številka: JN-78090
Kratek opis:
Predmet javnega naročila je celovita postavitev interpretacijskega centra Otona Župančiča v pesnikovi rojstni hiši v Vinici kot enovite, funkcionalno zaokrožene rešitve. Center v treh doživljajskih sobah interpretira tri Župančičeve pesniške zbirke za otroke – Pisanice, Ciciban in Uganke – ter otroško poezijo postavlja v središče doživetja: obiskovalec poezijo posluša, izgovarja, se z njo igra in o njej tekmuje. Vse aplikacije so izvedene v treh jezikih.
Pokaži več
Vrsta pogodbe: Storitve
Izdelki/storitve: Muzejske razstave 📦
Ocenjena vrednost brez DDV: 340000.0000 EUR 💰
Opis
Notranji identifikator: 526521
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP)
Dodatni izdelki/storitve: Programski paketi in informacijski sistemi 📦
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Jugovzhodna Slovenija 🏙️
Trajanje
Datum začetka: 2026-10-09 📅
Končni datum: 2027-05-31 📅
Merila za podelitev
Cena
Cena (utež): 100.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0000

Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-09-11 09:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-09-11 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): ejn.gov.si
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 90 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo
Datum odprtja: 2026-09-11 10:00:00.0000000 📅
Lokacija: ejn.gov.si
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko plačilo
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-09-01 09:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (točke, točno)

Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Občina črnomelj
Nacionalna registrska številka: 5880254000
Poštni naslov: Trg svobode 3
Poštna številka: 8340
Poštno mesto: Črnomelj
Regija: Jugovzhodna Slovenija 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: obcina@crnomelj.si 📧
Telefon: 073061100 📞
URL: https://www.crnomelj.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Regionalni ali lokalni organ
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTg3Njg1OzA0X1JEX0ludGVycHJldGFjaWpza2kgY2VudGVyIE_FvV9kaWdpdGFsaXphY2lqYV9TSE_FvS56aXA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=78090 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno

Dopolnilne informacije
Dodatne informacije
Naložbo sofinancira Evropska unija
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka: 1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 156-565583 (2026-08-13)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-09-01)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 340000.0000 EUR 💰
Opis
Notranji identifikator: 550915

Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NjExMjI2OzA4X1BvcHJhdmVrMSBSRF9JbnRlcnByZXRhY2lqc2tpIGNlbnRlciBPxb1fZGlnaXRhbGl6YWNpamFfU0hPxb0uemlw 🌏
Identifikator prejšnjega obvestila: 6ec19e03-62db-4ab8-ba39-c2163b95bb7a-01

Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik na podlagi prejetih vprašanj na Portalu javnih naročil, z namenom zagotavljanja večje konkurenčnosti in omogočanja sodelovanja širšemu krogu usposobljenih ponudnikov na trgu, spreminja razpisno dokumentacijo v poglavju Tehnična sposobnost: Sprememba Pogoja 1 (Reference ponudnika): Zahtevana minimalna vrednost posameznega referenčnega posla se zniža s 150.000,00 EUR brez DDV na najmanj 100.000,00 EUR brez DDV. Zahtevano število referenc (3 reference) ostaja nespremenjeno. Sprememba Pogoja 2 (Strokovna usposobljenost kadra): Za Kader 2, Kader 3, Kader 4 in Kader 5 se zahtevana minimalna vrednost posamičnega referenčnega posla zniža stoječih 100.000,00 EUR brez DDV na najmanj 50.000,00 EUR brez DDV. Za Kader 1 (Vodja projekta) zahtevana vrednost posamičnega referenčnega posla ostaja nespremenjena (najmanj 100.000,00 EUR brez DDV). Spremenjeni deli razpisne dokumentacije so ustrezno popravljeni v dokumentu »Razpisna dokumentacija – popravek 1«, ki je priložen tej objavi. Vse ostale določbe in zahteve razpisne dokumentacije ostajajo nespremenjene.
Pokaži več
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 6ec19e03-62db-4ab8-ba39-c2163b95bb7a-01
Vir: OJS 2026/S 169-603251 (2026-09-01)