Odstranjevanje snega na postajah/postajališčih na območju SŽ v zimskem obdobju 2026 - 2029

Slovenske železnice - Infrastruktura, družba za upravljanje in vzdrževanje železniške infrastrukture ter vodenje železniš

Odstranjevanje snega na postajah/postajališčih na območju SŽ v zimskem obdobju 2026 - 2029

Rok

Rok za prejem ponudb je bil 2026-07-02. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2026-05-27.

Kdo? Kaj? Kje?
Zgodovina javnih naročil
Datum Dokument
2026-05-27 Obvestilo o javnem naročilu
2026-08-24 Obvestilo o oddaji naročila
Obvestilo o javnem naročilu (2026-05-27)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Odstranjevanje snega na postajah/postajališčih na območju SŽ v zimskem obdobju 2026 - 2029
Referenčna številka: JN-74426
Kratek opis:
Odstranjevanje snega na postajah/postajališčih na območju SŽ v zimskem obdobju 2026 - 2029
Vrsta pogodbe: Storitve
Izdelki/storitve: Storitve odstranjevanja snega 📦
Informacije o lotih
Ta pogodba je razdeljena na sklope
Največje število sklopov, ki se lahko dodelijo enemu ponudniku: 9
Ponudbe se lahko predložijo za največje število sklopov: 9

1️⃣
Notranji identifikator: 485296
Naslov: Litija, Kresnice, Jevnica, Laze, Zalog, Polje, Tivoli, Brinje, Ježica, Črnuče, Trzin IOC, Trzin Mlake, Trzin, Domžale, Rodica, Jarše Mengeš, Homec, Šm
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP)
Opis javnega naročila: Odstranjevanje snega na postajah in postajališčih.
Dodatni izdelki/storitve: Storitve odstranjevanja snega 📦
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Osrednjeslovenska 🏙️
Trajanje: 3 let
Največje število podaljšanj: 0
Merila za podelitev
Cena
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0001

2️⃣
Notranji identifikator: 485297
Naslov: Litostroj, Stegne, Vižmarje, Medno, Medvode, Reteče, Škofja loka, Kranj, Podnart, Otoče, Globoko, Radovljica, Lesce Bled, Žirovnica, Slovenski Javornik, Jesenice, Kočna, Vintgar, Podhom, Bled jezero, Bohinjska Bela, Nomenj, Bohinjska Bistrica
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0002

3️⃣
Notranji identifikator: 485298
Naslov: Rosalnice, Metlika, Dobravice, Gradac, Črnomelj, Otovec, Semič, Rožni dol, Uršna sela, Birčna vas, Šmihel, NM Kandija, NM center, Novo mesto, Hudo, Mi
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0003

4️⃣
Notranji identifikator: 485299
Naslov: Štefan, Velika Loka, Šentlovrenc, Gaber, Radohova vas, Šentvid pri Stični, Ivančna Gorica, Polževo, Višnja Gora, Žalna, Mlačevo, Grosuplje, Šmarje Sap
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0004

5️⃣
Notranji identifikator: 485300
Naslov: Dolgi Most, Brezovica, Notranje Gorice, Rakek, Postojna
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0005

6️⃣
Notranji identifikator: 485301
Naslov: Dobova, Brežice, Krško, Brestanica, Blanca, Breg, Loka, Radeče, Hrastnik, Trbovlje, Zagorje, Rimske Toplice, Laško
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0006

7️⃣
Notranji identifikator: 485302
Naslov: Celje, Šentjur, Grobelno, Ponikva, Ostrožno, Dolga Gora, Poljčane, Slovenska Bistrica, Pragersko, Grobelno, Šentvid, Stranje, Mestinje, Podplat, Tekač
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0007

8️⃣
Notranji identifikator: 485303
Naslov: Rače, Orehova vas, Hoče, Maribor-Tezno, Maribor, Pesnica, Cirknica, Šentilj, Maribor -Tabor, Maribor - Studenci, Maribor - Sokolska, Marles, Limbuš, B
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0008

9️⃣
Notranji identifikator: 485304
Naslov: Šikole, Cirkovce, Strnišče, Kidričevo, Hajdina, Moškanci, Zamušani, Osluševci, Velika nedelja, Frankovci, Obrež, Pušenci, Pavlovci, Ivanjkovci, Mekotn
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0009

Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek
Pravna podlaga: Direktiva 2014/25/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-07-02 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-07-02 13:05:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): Odpiranje ponudb bo potekalo avtomatično v informacijskem sistemu e-JN na spletnem naslovu https://ejn.gov.si/eJN2
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 150 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Datum odprtja: 2026-07-02 13:05:00.0000000 📅
Lokacija:
Odpiranje ponudb bo potekalo avtomatično v informacijskem sistemu e-JN na spletnem naslovu https://ejn.gov.si/eJN2
Elektronsko izdajanje računov: Dovoljeno
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-06-18 09:00:00.0000000 📅
Pogodba vsebuje pogoje izvedbe

Pravne, ekonomske, finančne in tehnične informacije
Pogoji za sodelovanje
Glavni pogoji financiranja in načini plačila in/ali sklicevanje na ustrezne določbe, ki jih urejajo: Tako kot je navedeno v razpisni dokumentaciji.
Pogoji v zvezi s pogodbo
Pogoji za izvajanje pogodbe: Tako kot je navedeno v razpisni dokumentaciji.

Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Slovenske železnice - Infrastruktura, družba za upravljanje in vzdrževanje železniške infrastrukture ter vodenje železniškega prometa, d.o.o.
Nacionalna registrska številka: 6017177000
Poštni naslov: Kolodvorska ulica 11
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: vposta.infra@slo-zeleznice.si 📧
Telefon: +386 1 2914541 📞
URL: https://infrastruktura.sz.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Oseba javnega prava
Glavna dejavnost
Gospodarske in finančne zadeve
Železniški promet
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTUxNjI0O1JhenBpc25hIGRva3VtZW50YWNpamEuemlw 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=74426 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno

Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka: 1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 101-365154 (2026-05-27)
Obvestilo o oddaji naročila (2026-08-24)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 500000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 0.0000 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 0.0000 💰
Opis
Notranji identifikator: 529180
529181
529182
529183
529184
529185
529186
529187
529188

Oddaja naročila

1️⃣
Informacije o nepovratnih sredstvih
Nobena ponudba ali prošnja za sodelovanje ni bila prejeta ali pa so bile vse zavrnjene
Razlog, da ni bil izbran noben ponudnik: Ni bilo ponudb, prijav za sodelovanje ali projektov
Identifikacijska številka lota: LOT-0001
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 0
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 0
Število prejetih ponudb MSP: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 0.0000 💰
Najnižja ponudba: 0.0000 💰

2️⃣
Identifikacijska številka lota: LOT-0002

3️⃣
Identifikacijska številka lota: LOT-0003

4️⃣
Identifikacijska številka lota: LOT-0004

5️⃣
Identifikacijska številka lota: LOT-0005

6️⃣
Identifikacijska številka lota: LOT-0006

7️⃣
Identifikacijska številka lota: LOT-0007

8️⃣
Informacije o nepovratnih sredstvih
Razlog, da ni bil izbran noben ponudnik: Vse ponudbe, prijave za sodelovanje ali projekti so bili umaknjeni ali je bilo ugotovljeno, da ne izpolnjujejo pogojev
Identifikacijska številka lota: LOT-0008
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 1
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 1
Število prejetih ponudb MSP: 1

9️⃣
Identifikacijska številka lota: LOT-0009

Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: 3c8d6a58-5a62-4c76-afab-480955a715c0-01
Vir: OJS 2026/S 163-584234 (2026-08-24)