NAKUP PROGRAMSKE REŠITVE AI/LLM
Agencija za zavarovalni nadzor
Predmet javnega naročila je nabava, implementacija in vzdrževanje programske rešitve na področju umetne inteligence za potrebe nadzorniških procesov Agencije za zavarovalni nadzor (naročnik). Rešitev temelji na odprtem ali odprto-licenčnem velikem jezikovnem modelu (LLM) z RAG (Retrieval-Augmented Generation) tehnologijo, strukturiranimi pipeline-i za obdelavo tabelaričnih podatkov ter namensko aplikacijo za redno oceno tveganj posameznega subjekta nadzora.
RokRok za prejem ponudb je bil 2026-08-24. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2026-07-14.
Kdo? Kaj? Kje?
Zgodovina javnih naročil
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-07-14 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-08-18 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-08-27 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-09-01 | Obvestilo o javnem naročilu |
Obvestilo o javnem naročilu (2026-07-14)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Nakup programske rešitve ai/llm
Referenčna številka:
Kratek opis:
Vrsta pogodbe: Storitve
Izdelki/storitve: Storitve informacijske tehnologije: svetovanje, razvoj programske opreme, internet in podpora 📦
Opis
Notranji identifikator:
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Osrednjeslovenska 🏙️
Trajanje: 4 let
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 75.0000
Merilo kakovosti (ime): Usposobljenost in izkušenost projektne skupine
Merilo kakovosti (utež): 9.0000
Merilo kakovosti (ime): Reference in izkušenost kadrov
Merilo kakovosti (utež): 16.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-08-24 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-08-24 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): https://ejn.gov.si/
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 90 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2026-08-24 12:00:00.0000000 📅
Lokacija: https://ejn.gov.si/
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko naročanje ✅
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-08-10 10:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (točke, točno)
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Agencija za zavarovalni nadzor
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Trg republike003
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: agencija@a-zn.si 📧
Telefon: 01 25 28 600 📞
URL: https://www.a-zn.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Oseba javnega prava
Glavna dejavnost
Gospodarske in finančne zadeve
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTcxNjg1O1BvdmFiaWxvIHphIG9iamF2by56aXA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=76792 🌏
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 134-489892 (2026-07-14)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Nakup programske rešitve ai/llm
Referenčna številka:
JN-76792
Kratek opis:
Predmet javnega naročila je nabava, implementacija in vzdrževanje programske rešitve na področju umetne inteligence za potrebe nadzorniških procesov Agencije za zavarovalni nadzor (naročnik). Rešitev temelji na odprtem ali odprto-licenčnem velikem jezikovnem modelu (LLM) z RAG (Retrieval-Augmented Generation) tehnologijo, strukturiranimi pipeline-i za obdelavo tabelaričnih podatkov ter namensko aplikacijo za redno oceno tveganj posameznega subjekta nadzora.
Pokaži več
Izdelki/storitve: Storitve informacijske tehnologije: svetovanje, razvoj programske opreme, internet in podpora 📦
Opis
Notranji identifikator:
509181
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Osrednjeslovenska 🏙️
Trajanje: 4 let
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 75.0000
Merilo kakovosti (ime): Usposobljenost in izkušenost projektne skupine
Merilo kakovosti (utež): 9.0000
Merilo kakovosti (ime): Reference in izkušenost kadrov
Merilo kakovosti (utež): 16.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-08-24 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-08-24 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): https://ejn.gov.si/
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 90 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2026-08-24 12:00:00.0000000 📅
Lokacija: https://ejn.gov.si/
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko naročanje ✅
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-08-10 10:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (točke, točno)
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Agencija za zavarovalni nadzor
Nacionalna registrska številka:
1332856000
Poštni naslov: Trg republike003
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: agencija@a-zn.si 📧
Telefon: 01 25 28 600 📞
URL: https://www.a-zn.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Oseba javnega prava
Glavna dejavnost
Gospodarske in finančne zadeve
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTcxNjg1O1BvdmFiaWxvIHphIG9iamF2by56aXA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=76792 🌏
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 134-489892 (2026-07-14)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-08-18)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
Postopek
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-09-04 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-09-04 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za oddajo ponudbe
Datum odprtja: 2026-09-04 12:00:00.0000000 📅
Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: f754d7a3-477d-473a-a58f-a0da246e4856-01
Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik podaljšuje rok za oddajo ponudbe na 4.9.2026.
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: f754d7a3-477d-473a-a58f-a0da246e4856-01
Vir: OJS 2026/S 159-574301 (2026-08-18)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
527504
Postopek
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-09-04 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-09-04 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za oddajo ponudbe
Datum odprtja: 2026-09-04 12:00:00.0000000 📅
Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: f754d7a3-477d-473a-a58f-a0da246e4856-01
Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik podaljšuje rok za oddajo ponudbe na 4.9.2026.
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: f754d7a3-477d-473a-a58f-a0da246e4856-01
Vir: OJS 2026/S 159-574301 (2026-08-18)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-08-27)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NjEwNTA3O09uZURyaXZlXzIwMjYtMDgtMjcuemlw 🌏
Spremembe
Druge dodatne informacije
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 0f38c5d1-9502-432f-b889-d89e6e0ecd27-01
Vir: OJS 2026/S 166-595801 (2026-08-27)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
549915
Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NjEwNTA3O09uZURyaXZlXzIwMjYtMDgtMjcuemlw 🌏
Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik objavlja spremenjeno pogodbo, ter razpisno dokumentacijo v katero so vnešeni tudi nekateri odgovori na vprašanja. Spremembe so vnešene ali z rdečo barvo ali s sledi spremembam. Ponudnike opozarjamo, da upoštevajo vse objavljene odgovore na vprašanja.
Pokaži več
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 0f38c5d1-9502-432f-b889-d89e6e0ecd27-01
Vir: OJS 2026/S 166-595801 (2026-08-27)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-09-01)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
Postopek
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-09-14 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-09-14 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za oddajo ponudbe
Datum odprtja: 2026-09-14 12:00:00.0000000 📅
Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik podaljšuje rok za oddajo ponudb.
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 9728b429-ee8e-4fa7-bb26-7cd7f4a94fca-01
Vir: OJS 2026/S 169-603558 (2026-09-01)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
550977
Postopek
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-09-14 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-09-14 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za oddajo ponudbe
Datum odprtja: 2026-09-14 12:00:00.0000000 📅
Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik podaljšuje rok za oddajo ponudb.
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 9728b429-ee8e-4fa7-bb26-7cd7f4a94fca-01
Vir: OJS 2026/S 169-603558 (2026-09-01)
Nova javna naročila v povezanih kategorijah 🆕
- Storitve informacijske tehnologije: svetovanje, razvoj programske opreme, internet in podpora (>20 nova javna naročila)
- Internetne storitve
- Podatkovne storitve (1)
- Storitve programiranja programske opreme in svetovanja pri programski opremi (8)
- Storitve računalniške podpore in svetovanja (1)
- Storitve računalniške revizije in preskušanja
- Storitve računalniškega varnostnega kopiranja in kataloške pretvorbe
- Storitve računalniških omrežij
- Storitve svetovanja pri strojni opremi
- Z računalniki povezane storitve (1)