Nakup energetsko učinkovite računalniške opreme
Zdravstveni dom Ljubljana
Nakup energetsko učinkovite računalniške opreme.
RokRok za prejem ponudb je bil 2026-08-06. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2026-07-21.
DobaviteljiV odločitvah o oddaji naročila ali drugih dokumentih o javnem naročilu so navedeni naslednji dobavitelji:
- • Mikrografija trgovina d.o.o.
- • Shift Integracije, celovite rešitve računalniške infrastrukture, d.o.o.
- • Magnetni ali optični čitalniki › Optični čitalniki
- • Oprema za računalnike › Računalniški zasloni in konzole
Zgodovina javnih naročil
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-07-21 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-08-24 | Obvestilo o oddaji naročila |
Obvestilo o javnem naročilu (2026-07-21)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Nakup energetsko učinkovite računalniške opreme
Referenčna številka:
Kratek opis: Nakup energetsko učinkovite računalniške opreme.
Vrsta pogodbe: Blago
Izdelki/storitve: Računalniška oprema in pribor 📦
Informacije o lotih
Ta pogodba je razdeljena na sklope ✅
Največje število sklopov, ki se lahko dodelijo enemu ponudniku: 2
Ponudbe se lahko predložijo za največje število sklopov: 2
1️⃣
Notranji identifikator:
Naslov: Energetsko učinkoviti optični čitalci (skenerji)
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Opis javnega naročila: Energetsko učinkoviti optični čitalci (skenerji).
Dodatni izdelki/storitve:
Pristop k zmanjšanju vplivov na okolje: Drugo
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Osrednjeslovenska 🏙️
Trajanje: 37 mesecev
Merila za podelitev
Cena ✅
Naslov
Identifikacijska številka lota:
2️⃣
Notranji identifikator:
Naslov: Energetsko učinkoviti računalniški zasloni
Opis javnega naročila: Energetsko učinkoviti računalniški zasloni
Izdelki/storitve: Računalniški zasloni in konzole 📦
Naslov
Identifikacijska številka lota:
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Pospešeni postopek:
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-08-06 09:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-08-06 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): e-JN
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 120 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Datum odprtja: 2026-08-06 10:00:00.0000000 📅
Lokacija: e-JN
Elektronsko izdajanje računov: Dovoljeno
Uporablja se elektronsko naročanje ✅
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-07-29 09:00:00.0000000 📅
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Zdravstveni dom ljubljana
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Metelkova ulica009
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: nabava@zd-lj.si 📧
Telefon: 01 555 2500 📞
URL: https://www.zd-lj.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Oseba javnega prava
Glavna dejavnost
Zdravje
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTgzMjM1O0pOLTMyLTIwMjYuemlw 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=77131 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 139-505644 (2026-07-21)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Nakup energetsko učinkovite računalniške opreme
Referenčna številka:
JN-32-2026
Kratek opis: Nakup energetsko učinkovite računalniške opreme.
Vrsta pogodbe: Blago
Izdelki/storitve: Računalniška oprema in pribor 📦
Informacije o lotih
Ta pogodba je razdeljena na sklope ✅
Največje število sklopov, ki se lahko dodelijo enemu ponudniku: 2
Ponudbe se lahko predložijo za največje število sklopov: 2
1️⃣
Notranji identifikator:
520979
Naslov: Energetsko učinkoviti optični čitalci (skenerji)
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Opis javnega naročila: Energetsko učinkoviti optični čitalci (skenerji).
Dodatni izdelki/storitve:
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Osrednjeslovenska 🏙️
Trajanje: 37 mesecev
Merila za podelitev
Cena ✅
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0001
2️⃣
Notranji identifikator:
520993
Naslov: Energetsko učinkoviti računalniški zasloni
Opis javnega naročila: Energetsko učinkoviti računalniški zasloni
Izdelki/storitve: Računalniški zasloni in konzole 📦
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0002
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Pospešeni postopek:
Na podlagi prvega odstavka 40. člena ZJN-3 bo naročnik zaradi izkazane nujnosti skrajšal rok za prejem ponudb na najmanj 15 dni. Pogoji za uporabo skrajšanega roka so izpolnjeni, saj nujnosti ni bilo mogoče predvideti, razlogi zanjo pa niso posledica ravnanja naročnika. Skrajšanje roka utemeljujejo naslednje okoliščine:
- Ministrstvo za zdravje je javni razpis za sofinanciranje objavilo šele 10. 7. 2026.
- Pred objavo javnega razpisa naročnik ni mogel zanesljivo računati na pridobitev sredstev niti na tako kratek rok za njihovo porabo.
- Eden izmed pogojev javnega razpisa je, da mora biti oprema dobavljena najpozneje do 30. 8. 2026.
- Navedeni rok je vezan na porabo sredstev Načrta za okrevanje in odpornost (NOO) ter ga naročnik ne more enostransko podaljšati.
- Uporaba običajnega roka za prejem ponudb bi naročniku dejansko onemogočila pravočasno izvedbo javnega naročila, sodelovanje na javnem razpisu ter pridobitev razpisanih sredstev.
- Naročnik je takoj po objavi javnega razpisa začel izvajati vse potrebne aktivnosti za pripravo in iz-vedbo postopka javnega naročila.
- Predmet javnega naročila, torej dobava računalniške opreme, je standardizirano blago, ki ni tako kompleksno, da ponudniki v 15 dneh ne bi mogli pripraviti ustrezne ponudbe.
- Razpisna dokumentacija je pripravljena jasno in pregledno ter ne vsebuje nepotrebnih administrativ-nih zahtev, ki bi ponudnikom oteževale pripravo ponudbe.
Pokaži več
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-08-06 09:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-08-06 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): e-JN
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 120 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Datum odprtja: 2026-08-06 10:00:00.0000000 📅
Lokacija: e-JN
Elektronsko izdajanje računov: Dovoljeno
Uporablja se elektronsko naročanje ✅
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-07-29 09:00:00.0000000 📅
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Zdravstveni dom ljubljana
Nacionalna registrska številka:
5056063000
Poštni naslov: Metelkova ulica009
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: nabava@zd-lj.si 📧
Telefon: 01 555 2500 📞
URL: https://www.zd-lj.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Oseba javnega prava
Glavna dejavnost
Zdravje
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTgzMjM1O0pOLTMyLTIwMjYuemlw 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=77131 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 139-505644 (2026-07-21)
Obvestilo o oddaji naročila (2026-08-24)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 286024.7700 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 271771.5000 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 73800.0000 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 73800.0000 💰
Opis
Notranji identifikator:
Ocenjena vrednost brez DDV: 59067.3900 EUR 💰
Notranji identifikator:
Ocenjena vrednost brez DDV: 226957.3800 EUR 💰
Oddaja naročila
1️⃣
Oddano je naročilo/parcela ✅
Identifikacijska številka lota:
Številka pogodbe:
Datum sklenitve pogodbe: 2026-08-18 📅
Naslov: Jn-32-2026-1 Nakup energetsko učinkovite računalniške opreme
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 1
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 1
Število prejetih ponudb MSP: 1
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 73800.0000 💰
Najnižja ponudba: 73800.0000 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 73800.0000 EUR 💰
Ponudba je bila razvrščena
Razvrstitev na seznamu zmagovalcev: 1
Identifikator ponudbe:
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
Ime in naslov izvajalca
Ime: MIKROGRAFIJA trgovina d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Foersterjeva ulica010
Poštna številka: 8000
Poštno mesto: Novo mesto
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Mikro-, malo ali srednje podjetje
2️⃣
Identifikacijska številka lota:
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 2
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 2
Število prejetih ponudb MSP: 2
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 198662.5000 💰
Najnižja ponudba: 197971.5000 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 197971.5000 EUR 💰
Identifikator ponudbe:
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
Ime in naslov izvajalca
Ime: SHIFT INTEGRACIJE, celovite rešitve računalniške infrastrukture, d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Tbilisijska ulica 57B
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Zmagovalec kotira na reguliranem trgu ✅
Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: ff31e49b-69be-4e34-979e-0ffdf5b3a856-01
Vir: OJS 2026/S 163-584927 (2026-08-24)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 286024.7700 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 271771.5000 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 73800.0000 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 73800.0000 💰
Opis
Notranji identifikator:
528676
Ocenjena vrednost brez DDV: 59067.3900 EUR 💰
Notranji identifikator:
528677
Ocenjena vrednost brez DDV: 226957.3800 EUR 💰
Oddaja naročila
1️⃣
Oddano je naročilo/parcela ✅
Identifikacijska številka lota:
LOT-0001
Številka pogodbe:
JN-32-2026-1
Datum sklenitve pogodbe: 2026-08-18 📅
Naslov: Jn-32-2026-1 Nakup energetsko učinkovite računalniške opreme
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 1
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 1
Število prejetih ponudb MSP: 1
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 73800.0000 💰
Najnižja ponudba: 73800.0000 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 73800.0000 EUR 💰
Ponudba je bila razvrščena
Razvrstitev na seznamu zmagovalcev: 1
Identifikator ponudbe:
TEN-0001
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
LOT-0001
Ime in naslov izvajalca
Ime: MIKROGRAFIJA trgovina d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
5636744000
Poštni naslov: Foersterjeva ulica010
Poštna številka: 8000
Poštno mesto: Novo mesto
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Mikro-, malo ali srednje podjetje
2️⃣
Identifikacijska številka lota:
LOT-0002
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 2
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 2
Število prejetih ponudb MSP: 2
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 198662.5000 💰
Najnižja ponudba: 197971.5000 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 197971.5000 EUR 💰
Identifikator ponudbe:
TEN-0002
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
LOT-0002
Ime in naslov izvajalca
Ime: SHIFT INTEGRACIJE, celovite rešitve računalniške infrastrukture, d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
3365816000
Poštni naslov: Tbilisijska ulica 57B
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Zmagovalec kotira na reguliranem trgu ✅
Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: ff31e49b-69be-4e34-979e-0ffdf5b3a856-01
Vir: OJS 2026/S 163-584927 (2026-08-24)
Nova javna naročila v povezanih kategorijah 🆕