Najem gradbene mehanizacije na območju JŽI
Slovenske železnice - Infrastruktura, družba za upravljanje in vzdrževanje železniške infrastrukture ter vodenje železniš
Najem gradbene mehanizacije na območju JŽI
RokRok za prejem ponudb je bil 2026-06-12. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2026-05-07.
DobaviteljiV odločitvah o oddaji naročila ali drugih dokumentih o javnem naročilu so navedeni naslednji dobavitelji:
Kdo? Kaj?- • Gradbena dela › Dajanje strojev in opreme za visoko in nizko gradnjo v najem, skupaj z upravljavci
Zgodovina javnih naročil
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-05-07 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-08-20 | Obvestilo o oddaji naročila |
Obvestilo o javnem naročilu (2026-05-07)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Najem gradbene mehanizacije na območju JŽI
Referenčna številka:
Kratek opis: Najem gradbene mehanizacije na območju JŽI
Vrsta pogodbe: Gradnje
Izdelki/storitve: Dajanje strojev in opreme za visoko in nizko gradnjo v najem, skupaj z upravljavci 📦
Druge omejitve glede kraja izvedbe: Kjer koli v določeni državi
Opis
Notranji identifikator:
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Trajanje: 2 let
Največje število podaljšanj: 0
Merila za podelitev
Cena ✅
Naslov
Identifikacijska številka lota:
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/25/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-06-12 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-06-12 13:01:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): Informacijski sistem e-JN; https://ejn.gov.si/eJN2
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 150 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Datum odprtja: 2026-06-12 13:01:00.0000000 📅
Lokacija: Informacijski sistem e-JN; https://ejn.gov.si/eJN2
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko naročanje ✅
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-06-01 10:00:00.0000000 📅
Pogodba vsebuje pogoje izvedbe ✅
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Slovenske železnice - Infrastruktura, družba za upravljanje in vzdrževanje železniške infrastrukture ter vodenje železniškega prometa, d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Kolodvorska ulica 11
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: vposta.infra@slo-zeleznice.si 📧
Telefon: +386 1 291 4541 📞
URL: https://infrastruktura.sz.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Oseba javnega prava
Glavna dejavnost
Železniški promet
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTI3NTA1O1JhenBpc25hIGRva3VtZW50YWNpamEgLSBOYWplbSBncmFkYmVuZSBtZWhhbml6YWNpamUgbmEgb2Jtb2NqdSBKWkkuemlw 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=73449 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 089-318399 (2026-05-07)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Najem gradbene mehanizacije na območju JŽI
Referenčna številka:
JN-73449
Kratek opis: Najem gradbene mehanizacije na območju JŽI
Vrsta pogodbe: Gradnje
Izdelki/storitve: Dajanje strojev in opreme za visoko in nizko gradnjo v najem, skupaj z upravljavci 📦
Druge omejitve glede kraja izvedbe: Kjer koli v določeni državi
Opis
Notranji identifikator:
459880
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Trajanje: 2 let
Največje število podaljšanj: 0
Merila za podelitev
Cena ✅
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/25/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-06-12 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-06-12 13:01:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): Informacijski sistem e-JN; https://ejn.gov.si/eJN2
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 150 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Datum odprtja: 2026-06-12 13:01:00.0000000 📅
Lokacija: Informacijski sistem e-JN; https://ejn.gov.si/eJN2
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko naročanje ✅
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-06-01 10:00:00.0000000 📅
Pogodba vsebuje pogoje izvedbe ✅
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Slovenske železnice - Infrastruktura, družba za upravljanje in vzdrževanje železniške infrastrukture ter vodenje železniškega prometa, d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
6017177000
Poštni naslov: Kolodvorska ulica 11
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: vposta.infra@slo-zeleznice.si 📧
Telefon: +386 1 291 4541 📞
URL: https://infrastruktura.sz.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Oseba javnega prava
Glavna dejavnost
Železniški promet
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTI3NTA1O1JhenBpc25hIGRva3VtZW50YWNpamEgLSBOYWplbSBncmFkYmVuZSBtZWhhbml6YWNpamUgbmEgb2Jtb2NqdSBKWkkuemlw 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=73449 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 089-318399 (2026-05-07)
Obvestilo o oddaji naročila (2026-08-20)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 1100000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 591353.4400 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 591353.4400 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 591353.4400 💰
Opis
Notranji identifikator:
Oddaja naročila
Oddano je naročilo/parcela ✅
Identifikacijska številka lota:
Številka pogodbe:
Datum sklenitve pogodbe: 2026-08-06 📅
Naslov: NAB št. 163/2026/03
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 1
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 1
Število prejetih ponudb MSP: 1
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 591353.4400 💰
Najnižja ponudba: 591353.4400 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 591353.4400 EUR 💰
Identifikator ponudbe:
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
Država porekla proizvoda ali storitve: Slovenija 🇸🇮
Ime in naslov izvajalca
Ime: RAFAEL gradbena dejavnost d.o.o. Sevnica
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Savska cesta 24
Poštna številka: 8290
Poštno mesto: Sevnica
Regija: Posavska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Mikro-, malo ali srednje podjetje
Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: b436bd09-6de8-457f-8f15-edd99d589f67-01
Vir: OJS 2026/S 161-579603 (2026-08-20)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 1100000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 591353.4400 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 591353.4400 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 591353.4400 💰
Opis
Notranji identifikator:
528289
Oddaja naročila
Oddano je naročilo/parcela ✅
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Številka pogodbe:
NAB št. 163/2026/03
Datum sklenitve pogodbe: 2026-08-06 📅
Naslov: NAB št. 163/2026/03
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 1
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 1
Število prejetih ponudb MSP: 1
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 591353.4400 💰
Najnižja ponudba: 591353.4400 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 591353.4400 EUR 💰
Identifikator ponudbe:
TEN-0000
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
LOT-0000
Država porekla proizvoda ali storitve: Slovenija 🇸🇮
Ime in naslov izvajalca
Ime: RAFAEL gradbena dejavnost d.o.o. Sevnica
Nacionalna registrska številka:
5617316000
Poštni naslov: Savska cesta 24
Poštna številka: 8290
Poštno mesto: Sevnica
Regija: Posavska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Mikro-, malo ali srednje podjetje
Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: b436bd09-6de8-457f-8f15-edd99d589f67-01
Vir: OJS 2026/S 161-579603 (2026-08-20)
Nova javna naročila v povezanih kategorijah 🆕