JN 19/2026 QLIK - zagotavljanje pravice uporabe programske opreme QLIK (najem licenc) ter izvajanje storitev operativnega vzdrževanja in nadgradenj oz. nadaljnjega razvoja aplikacij QLIK za 3 leta
Ministrstvo za finance finančna uprava Republike Slovenije
Zagotavljanje pravice uporabe programske opreme QLIK (najem licenc) ter izvajanje storitev operativnega vzdrževanja in nadgradenj oz. nadaljnjega razvoja aplikacij QLIK za 3 leta.
RokRok za prejem ponudb je bil 2026-07-06. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2026-06-01.
DobaviteljiV odločitvah o oddaji naročila ali drugih dokumentih o javnem naročilu so navedeni naslednji dobavitelji:
Kdo? Kaj? Kje?
Zgodovina javnih naročil
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-06-01 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-09-03 | Obvestilo o oddaji naročila |
Obvestilo o javnem naročilu (2026-06-01)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: JN 19/2026 QLIK - zagotavljanje pravice uporabe programske opreme QLIK (najem licenc) ter izvajanje storitev operativnega vzdrževanja in nadgradenj oz. nadaljnjega razvoja aplikacij QLIK za 3 leta
Referenčna številka:
Kratek opis:
Izdelki/storitve: Storitve informacijske tehnologije: svetovanje, razvoj programske opreme, internet in podpora 📦
Informacije o lotih
Ta pogodba je razdeljena na sklope ✅
Največje število sklopov, ki se lahko dodelijo enemu ponudniku: 2
Ponudbe se lahko predložijo za največje število sklopov: 2
1️⃣
Notranji identifikator:
Naslov: Zagotavljanje pravice uporabe (najem) licenc za obstoječo analitično platformo QLIK za 3-letno obdobje
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Opis javnega naročila:
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Osrednjeslovenska 🏙️
Trajanje
Datum začetka: 2026-11-01 📅
Končni datum: 2029-10-31 📅
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 100.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
2️⃣
Notranji identifikator:
Naslov: Izvajanje storitev operativnega vzdrževanja in nadgradenj oz. nadaljnjega razvoja aplikacij QLIK za 3-letno obdobje
Opis javnega naročila:
Cena (utež): 72.0000
Merilo kakovosti (ime): Kvalifikacija sodelujočega poslovnega analitika (največ 10 točk)
Merilo kakovosti (utež): 10.0000
Merilo kakovosti (ime): Kvalifikacija na podlagi veljavnih certifikatov, ki jih imajo prijavljeni kadri - razvijalci aplikacij (skupaj največ 18 točk)
Merilo kakovosti (utež): 18.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-07-06 11:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-07-06 13:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): Odpiranje ponudb bo potekalo avtomatično v informacijskem sistemu e-JN na spletnem naslovu https://ejn.gov.si
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 5 mesecev
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2026-07-06 13:00:00.0000000 📅
Lokacija:
Uporablja se elektronsko naročanje ✅
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-06-18 09:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (odstotek, točen)
Ponder (točke, točno)
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Ministrstvo za finance finančna uprava republike slovenije
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Šmartinska cesta055
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: gfu.fu@gov.si 📧
Telefon: +38614783800 📞
URL: https://www.fu.gov.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Evropska institucija/agencija ali mednarodna organizacija
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTUyNjQ3O1JhenBpc25hIGRva3VtZW50YWNpamEuemlw 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=74611 🌏
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 104-376536 (2026-06-01)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: JN 19/2026 QLIK - zagotavljanje pravice uporabe programske opreme QLIK (najem licenc) ter izvajanje storitev operativnega vzdrževanja in nadgradenj oz. nadaljnjega razvoja aplikacij QLIK za 3 leta
Referenčna številka:
JN 19/2026 QLIK
Kratek opis:
Zagotavljanje pravice uporabe programske opreme QLIK (najem licenc) ter izvajanje storitev operativnega vzdrževanja in nadgradenj oz. nadaljnjega razvoja aplikacij QLIK za 3 leta.
Vrsta pogodbe: Storitve
Izdelki/storitve: Storitve informacijske tehnologije: svetovanje, razvoj programske opreme, internet in podpora 📦
Informacije o lotih
Ta pogodba je razdeljena na sklope ✅
Največje število sklopov, ki se lahko dodelijo enemu ponudniku: 2
Ponudbe se lahko predložijo za največje število sklopov: 2
1️⃣
Notranji identifikator:
486860
Naslov: Zagotavljanje pravice uporabe (najem) licenc za obstoječo analitično platformo QLIK za 3-letno obdobje
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Opis javnega naročila:
Zagotavljanje pravice uporabe (najem) licenc za obstoječo analitično platformo QLIK za 3-letno obdobje
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Osrednjeslovenska 🏙️
Trajanje
Datum začetka: 2026-11-01 📅
Končni datum: 2029-10-31 📅
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 100.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0001
2️⃣
Notranji identifikator:
486861
Naslov: Izvajanje storitev operativnega vzdrževanja in nadgradenj oz. nadaljnjega razvoja aplikacij QLIK za 3-letno obdobje
Opis javnega naročila:
Izvajanje storitev operativnega vzdrževanja in nadgradenj oz. nadaljnjega razvoja aplikacij QLIK za 3-letno obdobje.
Merila za podelitev
Cena (utež): 72.0000
Merilo kakovosti (ime): Kvalifikacija sodelujočega poslovnega analitika (največ 10 točk)
Merilo kakovosti (utež): 10.0000
Merilo kakovosti (ime): Kvalifikacija na podlagi veljavnih certifikatov, ki jih imajo prijavljeni kadri - razvijalci aplikacij (skupaj največ 18 točk)
Merilo kakovosti (utež): 18.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0002
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-07-06 11:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-07-06 13:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): Odpiranje ponudb bo potekalo avtomatično v informacijskem sistemu e-JN na spletnem naslovu https://ejn.gov.si
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 5 mesecev
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2026-07-06 13:00:00.0000000 📅
Lokacija:
Odpiranje ponudb bo potekalo avtomatično v informacijskem sistemu e-JN na spletnem naslovu https://ejn.gov.si
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko naročanje ✅
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-06-18 09:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (odstotek, točen)
Ponder (točke, točno)
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Ministrstvo za finance finančna uprava republike slovenije
Nacionalna registrska številka:
2482711000
Poštni naslov: Šmartinska cesta055
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: gfu.fu@gov.si 📧
Telefon: +38614783800 📞
URL: https://www.fu.gov.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Evropska institucija/agencija ali mednarodna organizacija
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTUyNjQ3O1JhenBpc25hIGRva3VtZW50YWNpamEuemlw 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=74611 🌏
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 104-376536 (2026-06-01)
Obvestilo o oddaji naročila (2026-09-03)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 1956200.0000 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 338094.0000 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 338094.0000 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 338094.0000 💰
Opis
Notranji identifikator:
Ocenjena vrednost brez DDV: 353000.0000 EUR 💰
Naslov
Identifikacijska številka lota:
Oddaja naročila
Oddano je naročilo/parcela ✅
Identifikacijska številka lota:
Številka pogodbe:
Datum sklenitve pogodbe: 2026-08-04 📅
Pogodba o zagotavljanju pravice uporabe (najem) licenc za obstoječo analitično platformo QLIK št. C1620-26-000066
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 1
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 1
Število prejetih ponudb MSP: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 338094.0000 💰
Najnižja ponudba: 338094.0000 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 338094.0000 EUR 💰
Identifikator ponudbe:
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
Ime in naslov izvajalca
Ime: BE-terna, poslovne rešitve, d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Verovškova ulica055A
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Veliko
Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: 4ea1182b-3ad0-40fc-afb9-8cb70c57f69f-01
Vir: OJS 2026/S 171-612487 (2026-09-03)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 1956200.0000 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 338094.0000 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 338094.0000 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 338094.0000 💰
Opis
Notranji identifikator:
551512
Ocenjena vrednost brez DDV: 353000.0000 EUR 💰
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Oddaja naročila
Oddano je naročilo/parcela ✅
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Številka pogodbe:
C1620-26-000066
Datum sklenitve pogodbe: 2026-08-04 📅
Pogodba o zagotavljanju pravice uporabe (najem) licenc za obstoječo analitično platformo QLIK št. C1620-26-000066
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 1
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 1
Število prejetih ponudb MSP: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 338094.0000 💰
Najnižja ponudba: 338094.0000 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 338094.0000 EUR 💰
Identifikator ponudbe:
TEN-0000
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
LOT-0000
Ime in naslov izvajalca
Ime: BE-terna, poslovne rešitve, d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
5314054000
Poštni naslov: Verovškova ulica055A
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Veliko
Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: 4ea1182b-3ad0-40fc-afb9-8cb70c57f69f-01
Vir: OJS 2026/S 171-612487 (2026-09-03)
Nova javna naročila v povezanih kategorijah 🆕
- Storitve informacijske tehnologije: svetovanje, razvoj programske opreme, internet in podpora (>20 nova javna naročila)
- Internetne storitve
- Podatkovne storitve (1)
- Storitve programiranja programske opreme in svetovanja pri programski opremi (8)
- Storitve računalniške podpore in svetovanja (1)
- Storitve računalniške revizije in preskušanja
- Storitve računalniškega varnostnega kopiranja in kataloške pretvorbe
- Storitve računalniških omrežij
- Storitve svetovanja pri strojni opremi
- Z računalniki povezane storitve (1)