Javno naročilo za izbiro izvajalcev storitev varovanja

Mestna Občina Velenje

JAVNO NAROČILO ZA IZBIRO IZVAJALCEV STORITEV VAROVANJA Delitev naročila na sklope: naročilo se oddaja po sklopih. SKLOP 1: VAROVANJE ZA MESTNO OBČINO VELENJE, KOMUNALNO PODJETJE VELENJE, d. o. o., ZAVOD ZA TURIZEM ŠALEŠKE DOLINE, GLASBENO ŠOLO FRANA KORUNA KOŽELJSKEGA, FESTIVAL VELENJE IN KNJIŽNICO VELENJE SKLOP 2: VAROVANJE ZA ZDRAVSTVENI DOM VELENJE. Pri obeh sklopih je predmet naročila fizično in tehnično varovanje, podrobnejši opis predmeta javnega naročila pa je razviden iz specifikacij posameznega sklopa. Ponudnik lahko poda ponudbo za enega ali oba sklopa. Za vsak sklop bo izbran ponudnik, ki bo ponudil najnižjo končno ponudbeno ceno sklopa. Ponudnik mora v svoji ponudbi navesti, ali se njegova ponudba nanaša na celotno javno naročilo (oba sklopa) ali le na posamezni sklop. Ne glede na to ali ponudnik oddaja ponudbo za vse sklope, mora biti njegova ponudba predložena tako, da se lahko ocenjuje po sklopih. Čas trajanja je: 48 mesecev od podpisa pogodbe. Vsa zahtevana dela se morajo izvajati strokovno in kvalitetno, v skladu z v Republiki Sloveniji veljavnimi predpisi, ki urejajo področje, ki je predmet tega javnega naročila (zakoni, pravilniki, tehničnimi soglasji, tehničnimi navodili, priporočili, normativi itd.). Pogodbena dela morajo ponudniki oziroma (pod)izvajalci izvajati s strokovno usposobljenimi delavci oziroma kadrom. Ponudba mora zajemati izvajanje vseh razpisanih del.

Rok

Rok za prejem ponudb je bil 2026-07-02. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2026-05-29.

Dobavitelji

V odločitvah o oddaji naročila ali drugih dokumentih o javnem naročilu so navedeni naslednji dobavitelji:

Kdo? Kaj? Kje?
Zgodovina javnih naročil
Datum Dokument
2026-05-29 Obvestilo o javnem naročilu
2026-08-14 Obvestilo o oddaji naročila
2026-08-17 Obvestilo o oddaji naročila
Obvestilo o javnem naročilu (2026-05-29)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Javno naročilo za izbiro izvajalcev storitev varovanja
Referenčna številka: JN-74610
Kratek opis:
JAVNO NAROČILO ZA IZBIRO IZVAJALCEV STORITEV VAROVANJA Delitev naročila na sklope: naročilo se oddaja po sklopih. SKLOP 1: VAROVANJE ZA MESTNO OBČINO VELENJE, KOMUNALNO PODJETJE VELENJE, d. o. o., ZAVOD ZA TURIZEM ŠALEŠKE DOLINE, GLASBENO ŠOLO FRANA KORUNA KOŽELJSKEGA, FESTIVAL VELENJE IN KNJIŽNICO VELENJE SKLOP 2: VAROVANJE ZA ZDRAVSTVENI DOM VELENJE. Pri obeh sklopih je predmet naročila fizično in tehnično varovanje, podrobnejši opis predmeta javnega naročila pa je razviden iz specifikacij posameznega sklopa. Ponudnik lahko poda ponudbo za enega ali oba sklopa. Za vsak sklop bo izbran ponudnik, ki bo ponudil najnižjo končno ponudbeno ceno sklopa. Ponudnik mora v svoji ponudbi navesti, ali se njegova ponudba nanaša na celotno javno naročilo (oba sklopa) ali le na posamezni sklop. Ne glede na to ali ponudnik oddaja ponudbo za vse sklope, mora biti njegova ponudba predložena tako, da se lahko ocenjuje po sklopih. Čas trajanja je: 48 mesecev od podpisa pogodbe. Vsa zahtevana dela se morajo izvajati strokovno in kvalitetno, v skladu z v Republiki Sloveniji veljavnimi predpisi, ki urejajo področje, ki je predmet tega javnega naročila (zakoni, pravilniki, tehničnimi soglasji, tehničnimi navodili, priporočili, normativi itd.). Pogodbena dela morajo ponudniki oziroma (pod)izvajalci izvajati s strokovno usposobljenimi delavci oziroma kadrom. Ponudba mora zajemati izvajanje vseh razpisanih del.
Pokaži več
Vrsta pogodbe: Storitve
Izdelki/storitve: Varovalne storitve 📦
Informacije o lotih
Ta pogodba je razdeljena na sklope
Največje število sklopov, ki se lahko dodelijo enemu ponudniku: 2
Ponudbe se lahko predložijo za največje število sklopov: 2

1️⃣
Notranji identifikator: 486857
Naslov: VAROVANJE ZA MESTNO OBČINO VELENJE, KOMUNALNO PODJETJE VELENJE, d. o. o., ZAVOD ZA TURIZEM ŠALEŠKE DOLINE, GLASBENO ŠOLO FRANA KORUNA KOŽELJSKEGA, FES
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP)
Opis javnega naročila:
Predmet naročila je fizično in tehnično varovanje, podrobnejši opis predmeta javnega naročila pa je razviden iz specifikacij posameznega sklopa. Čas trajanja je: 48 mesecev od podpisa pogodbe. Vsa zahtevana dela se morajo izvajati strokovno in kvalitetno, v skladu z v Republiki Sloveniji veljavnimi predpisi, ki urejajo področje, ki je predmet tega javnega naročila (zakoni, pravilniki, tehničnimi soglasji, tehničnimi navodili, priporočili, normativi itd.). Pogodbena dela morajo ponudniki oziroma (pod)izvajalci izvajati s strokovno usposobljenimi delavci oziroma kadrom. Ponudba mora zajemati izvajanje vseh razpisanih del.
Pokaži več
Dodatni izdelki/storitve: Varovalne storitve 📦
Pristop k zmanjšanju vplivov na okolje: Drugo
Spodbujani socialni cilj: Drugo
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Savinjska 🏙️
Trajanje: 48 mesecev
Merila za podelitev
Cena
Cena (utež): 85.0000
Merilo kakovosti (ime): merilo B- ponudnik ali partner v skupni ponudbi je član Zbornice za razvoj slovenskega zasebnega varovanja
Merilo kakovosti (utež): 5.0000
Merilo kakovosti (ime): merilo C-pri ponudniku ali pri partnerju v skupni ponudbi, na dan oddaje ponudbe deluje vsaj en sindikalni zaupnik ali delavski zaupnik, tj. predstavnik zaposlenih, preko katerega se lahko upravljajo odnosi med zaposlenimi in ponudnikom kot delodajalcem, ki zagotavlja uporabo in pravilno izvedbo varnostnih in zdravstvenih politik ter postopkov, seznanja zaposlene s tveganji na delovnem mestu, deli
merilo D- ponudnik ali partner v skupni ponudbi ali morebitni podizvajalec razpolaga z najmanj dvema zaposlenima varnostnikoma, ki imata opravljen tečaj za prvega posredovalca
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0001

2️⃣
Notranji identifikator: 486858
Naslov: Varovanje za zdravstveni dom velenje
Merila za podelitev
Merilo kakovosti (ime): B = ponudnik ali partner v skupni ponudbi je član Zbornice za razvoj slovenskega zasebnega varovanja
C = pri ponudniku ali pri partnerju v skupni ponudbi, na dan oddaje ponudbe deluje vsaj en sindikalni zaupnik ali delavski zaupnik, tj. predstavnik zaposlenih, preko katerega se lahko upravljajo odnosi med zaposlenimi in ponudnikom kot delodajalcem, ki zagotavlja uporabo in pravilno izvedbo varnostnih in zdravstvenih politik ter postopkov, seznanja zaposlene s tveganji na delovnem mestu, deli izku
D = ponudnik ali partner v skupni ponudbi ali morebitni podizvajalec razpolaga z najmanj dvema zaposlenima varnostnikoma, ki imata opravljen tečaj za prvega posredovalca
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0002

Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-07-02 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-07-02 13:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): Elektronsko v sistemu za elektronsko oddajo ponudb.
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 90 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo
Datum odprtja: 2026-07-02 13:00:00.0000000 📅
Lokacija: Elektronsko v sistemu za elektronsko oddajo ponudb.
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko naročanje
Uporablja se elektronsko plačilo
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-06-18 09:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (točke, točno)

Pravne, ekonomske, finančne in tehnične informacije
Informacije o pridržanih naročilih
Izvajanje pogodbe je omejeno na programe zaščitenih zaposlitev

Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Mestna občina velenje
Nacionalna registrska številka: 5884268000
Poštni naslov: Titov trg 1
Poštna številka: 3320
Poštno mesto: Velenje
Regija: Savinjska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: info@velenje.si 📧
Telefon: +386038961873 📞
URL: https://www.velenje.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Regionalni ali lokalni organ
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTUyNjI1O3JhenBpc25hX2Rva3VtZW50YWNpamFfb2JqYXZhLnppcA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=74610 🌏
Elektronska predložitev: Obvezno

Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka: 1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 103-372984 (2026-05-29)
Obvestilo o oddaji naročila (2026-08-14)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 1621000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 1547181.6000 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 1218761.6000 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 1218761.6000 💰
Opis
Notranji identifikator: 526937
Ocenjena vrednost brez DDV: 1220000.0000 EUR 💰
Notranji identifikator: 526938
Ocenjena vrednost brez DDV: 401000.0000 EUR 💰

Oddaja naročila

1️⃣
Oddano je naročilo/parcela
Identifikacijska številka lota: LOT-0001
Številka pogodbe: POG-1025/2026
Datum sklenitve pogodbe: 2026-07-31 📅
Naslov: Krovna pogodba za izvajanje storitev varovanja
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 1
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 1
Število prejetih ponudb MSP: 1
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 1218761.6000 💰
Najnižja ponudba: 1218761.6000 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 1218761.6000 EUR 💰
Identifikator ponudbe: TEN-0001
Informacije o sklepanju pogodb s podizvajalci
Delež oddaje naročil podizvajalcem je znan
Opis: nadomestni VNC
Identifikator sklopa ali skupine sklopov: LOT-0001
Delež (%): 0.0000
Kratek opis dela naročila, ki se odda v podizvajanje: nadomestni VNC
Naročilo bo verjetno oddano podizvajalcem
Ime in naslov izvajalca
Ime: PROSIGNAL, družba za varovanje, d.o.o.
Nacionalna registrska številka: 5705070000
Poštni naslov: Kersnikova ulica 17A
Poštna številka: 3000
Poštno mesto: Celje
Regija: Savinjska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Mikro-, malo ali srednje podjetje

2️⃣
Identifikacijska številka lota: LOT-0002
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 328420.0000 💰
Najnižja ponudba: 328420.0000 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 328420.0000 EUR 💰
Identifikator ponudbe: TEN-0002
Identifikator sklopa ali skupine sklopov: LOT-0002
Ime in naslov izvajalca
Nacionalna registrska številka: nimat-500

Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: 629d2438-f668-408d-856d-9262e36eed55-01
Vir: OJS 2026/S 157-568565 (2026-08-14)
Obvestilo o oddaji naročila (2026-08-17)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 1621000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 1547181.6000 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 1218761.6000 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 1218761.6000 💰
Opis
Notranji identifikator: 527200
Ocenjena vrednost brez DDV: 1220000.0000 EUR 💰
Notranji identifikator: 527201
Ocenjena vrednost brez DDV: 401000.0000 EUR 💰

Oddaja naročila
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 1218761.6000 💰
Najnižja ponudba: 1218761.6000 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 1218761.6000 EUR 💰
Najvišja ponudba: 328420.0000 💰
Najnižja ponudba: 328420.0000 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 328420.0000 EUR 💰

Naročnik
Ime in naslovi
Vodja skupine
Informacije o skupnem javnem naročanju
Pogodba vključuje skupno javno naročilo
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: 24f65738-da04-4f60-b7a7-985f98acdb06-01

Spremembe
Druge dodatne informacije
V obvestilu o oddaji javnega naročila se dopolnjujejo podatki o naročnikih, ki so sodelovali pri izvedbi skupnega javnega naročila na podlagi pooblastil za izvedbo postopka. Pri prvotni objavi obvestila o oddaji javnega naročila niso bili navedeni vsi naročniki. S popravkom se dopolnijo podatki o vseh naročnikih, ki so bili vključeni v predmetni postopek javnega naročanja. Popravek ne vpliva na izvedeni postopek javnega naročanja, pravnomočno odločitev o oddaji javnega naročila ali izbor ponudnika.
Pokaži več
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 24f65738-da04-4f60-b7a7-985f98acdb06-01
Vir: OJS 2026/S 158-570604 (2026-08-17)