Predmet javnega naročila je: Izvedba GOI del za Satelitski urgentni center Velenje in energetsko sanacijo trakta A Zdravstvenega doma Velenje Predmetno javno naročilo izvaja naročnik Mestna občina Velenje v svojem imenu in za svoj račun ter v imenu in za račun Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije (v nadaljevanju: ZZZS) kot solastnika prostorov v objektu, pod pogojem, da bo v času objave javnega naročila sklenjen dogovor o ureditvi medsebojnih razmerij. Pogodbena podlaga za izvedbo predmeta naročila temelji na FIDIC RDEČA KNJIGA, Pogoji gradbenih pogodb za gradbena in inženirska dela, ki jih načrtuje naročnik, 1. izdaja 1999, FIDIC, GZS ZSI, 1. prevod v slovenski jezik l. 2002. Rok za izvedbo vseh del vključno s pridobitvijo pravnomočnega uporabnega dovoljenja je najkasneje do 30. 11. 2027, pri čemer je vmesni zavezujoč rok za predložitev dokumentacije, potrebne za izdelavo PID in za izvedbo tehničnega pregleda, najkasneje do 15. 10. 2027.
Obvestilo o javnem naročilu (2026-09-03) Objekt Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Izvedba GOI del za Satelitski urgentni center Velenje in energetsko sanacijo trakta A Zdravstvenega doma Velenje
Referenčna številka: JN-78987
Kratek opis:
Predmet javnega naročila je: Izvedba GOI del za Satelitski urgentni center Velenje in energetsko sanacijo trakta A Zdravstvenega doma Velenje
Predmetno javno naročilo izvaja naročnik Mestna občina Velenje v svojem imenu in za svoj račun ter v imenu in za račun Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije (v nadaljevanju: ZZZS) kot solastnika prostorov v objektu, pod pogojem, da bo v času objave javnega naročila sklenjen dogovor o ureditvi medsebojnih razmerij.
Pogodbena podlaga za izvedbo predmeta naročila temelji na FIDIC RDEČA KNJIGA, Pogoji gradbenih pogodb za gradbena in inženirska dela, ki jih načrtuje naročnik, 1. izdaja 1999, FIDIC, GZS ZSI, 1. prevod v slovenski jezik l. 2002.
Rok za izvedbo vseh del vključno s pridobitvijo pravnomočnega uporabnega dovoljenja je najkasneje do 30. 11. 2027, pri čemer je vmesni zavezujoč rok za predložitev dokumentacije, potrebne za izdelavo PID in za izvedbo tehničnega pregleda, najkasneje do 15. 10. 2027.
Predmet javnega naročila je: Izvedba GOI del za Satelitski urgentni center Velenje in energetsko sanacijo trakta A Zdravstvenega doma Velenje
Predmetno javno naročilo izvaja naročnik Mestna občina Velenje v svojem imenu in za svoj račun ter v imenu in za račun Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije (v nadaljevanju: ZZZS) kot solastnika prostorov v objektu, pod pogojem, da bo v času objave javnega naročila sklenjen dogovor o ureditvi medsebojnih razmerij.
Pogodbena podlaga za izvedbo predmeta naročila temelji na FIDIC RDEČA KNJIGA, Pogoji gradbenih pogodb za gradbena in inženirska dela, ki jih načrtuje naročnik, 1. izdaja 1999, FIDIC, GZS ZSI, 1. prevod v slovenski jezik l. 2002.
Rok za izvedbo vseh del vključno s pridobitvijo pravnomočnega uporabnega dovoljenja je najkasneje do 30. 11. 2027, pri čemer je vmesni zavezujoč rok za predložitev dokumentacije, potrebne za izdelavo PID in za izvedbo tehničnega pregleda, najkasneje do 15. 10. 2027.
Vrsta pogodbe: Gradnje
Izdelki/storitve: Gradbena dela📦 Opis
Notranji identifikator: 551596
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Opis javnega naročila:
Predmet javnega naročila je: Izvedba GOI del za Satelitski urgentni center Velenje in energetsko sanacijo trakta A Zdravstvenega doma Velenje
Predmetno javno naročilo izvaja naročnik Mestna občina Velenje v svojem imenu in za svoj račun ter v imenu in za račun Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije (v nadaljevanju: ZZZS) kot solastnika prostorov v objektu, pod pogojem, da bo v času objave javnega naročila sklenjen dogovor o ureditvi medsebojnih razmerij.
Predmet javnega naročila je: Izvedba GOI del za Satelitski urgentni center Velenje in energetsko sanacijo trakta A Zdravstvenega doma Velenje
Predmetno javno naročilo izvaja naročnik Mestna občina Velenje v svojem imenu in za svoj račun ter v imenu in za račun Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije (v nadaljevanju: ZZZS) kot solastnika prostorov v objektu, pod pogojem, da bo v času objave javnega naročila sklenjen dogovor o ureditvi medsebojnih razmerij.
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Vključeni so pogoji dostopnosti za invalidne osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Savinjska
🏙️ Trajanje
Datum začetka: 2026-11-09 📅
Končni datum: 2027-11-30 📅
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 100.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0000
Postopek Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-10-06 11:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-10-06 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): Elektronsko v sistemu za elektronsko oddajo ponudb eJN.
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 86 dni Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2026-10-06 12:00:00.0000000 📅
Lokacija: Elektronsko v sistemu za elektronsko oddajo ponudb eJN.
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko naročanje ✅
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-09-28 09:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (odstotek, točen)
Zaradi kompleksnosti projekta bo naročnik izvedel ogled objekta. Namen ogleda je, da se ponudniki pred oddajo ponudb podrobno seznanijo z vsebino naročila, z naročnikovimi zahtevami in predvidenim obsegom ter potekom del ter da si ogledajo lokacijo objekta. Udeležba na ogledu objekta je obvezna in je pogoj za oddajo ponudbe. Namen udeležbe je, da ponudniki pri pripravi svoje ponudbe predvidijo potreben obseg in zahtevnost ponudbenih del. Naročnik namreč ne bo priznaval dodatnih storitev v fazi izvedbe, kot tudi ne storitev, ki bi bile vezane na nepoznavanje lokacije ter stanja na terenu.
Za ogled bosta na voljo termina:
- sreda 16. 9. 2026 ob 12:00 uri, zbor v Sejni dvorani Mestne občine Velenje;
- sreda 23. 9. 2026 ob 12:00 uri, zbor v Sejni dvorani Mestne občine Velenje;
Zainteresirani ponudniki se morajo na ogled predhodno prijaviti pri kontaktni osebi naročnika:
Katja Remic Novak: e- pošta: katja.remic-novak@velenje.si
Ogled bo sledil na lokaciji objekta na naslovu Vodnikova cesta 1, 3320 Velenje
Datum pričetka v točki C.2.3 Trajanje naročila je naveden okvirno in bo odvisen od zaključka postopka javnega naročila.
Veljavnost ponudbe v točki B.6 je navedena primeroma, ponudbe in finančno zavarovanje za resnost ponudbe mora biti veljavno najmanj do 31.12.2026.
Zaradi kompleksnosti projekta bo naročnik izvedel ogled objekta. Namen ogleda je, da se ponudniki pred oddajo ponudb podrobno seznanijo z vsebino naročila, z naročnikovimi zahtevami in predvidenim obsegom ter potekom del ter da si ogledajo lokacijo objekta. Udeležba na ogledu objekta je obvezna in je pogoj za oddajo ponudbe. Namen udeležbe je, da ponudniki pri pripravi svoje ponudbe predvidijo potreben obseg in zahtevnost ponudbenih del. Naročnik namreč ne bo priznaval dodatnih storitev v fazi izvedbe, kot tudi ne storitev, ki bi bile vezane na nepoznavanje lokacije ter stanja na terenu.
Za ogled bosta na voljo termina:
- sreda 16. 9. 2026 ob 12:00 uri, zbor v Sejni dvorani Mestne občine Velenje;
- sreda 23. 9. 2026 ob 12:00 uri, zbor v Sejni dvorani Mestne občine Velenje;
Zainteresirani ponudniki se morajo na ogled predhodno prijaviti pri kontaktni osebi naročnika:
Katja Remic Novak: e- pošta: katja.remic-novak@velenje.si
Ogled bo sledil na lokaciji objekta na naslovu Vodnikova cesta 1, 3320 Velenje
Datum pričetka v točki C.2.3 Trajanje naročila je naveden okvirno in bo odvisen od zaključka postopka javnega naročila.
Veljavnost ponudbe v točki B.6 je navedena primeroma, ponudbe in finančno zavarovanje za resnost ponudbe mora biti veljavno najmanj do 31.12.2026.
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka: 1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska
🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si📧
Telefon: +38612342800📞
URL: https://www.dkom.si/🌏 Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 171-611952 (2026-09-03)