Izvedba analize stanja in projektne naloge ter inženirsko svetovanje pri izvajanju projekta eFTI4LIVE

Ministrstvo za infrastrukturo

V okviru predmetnega javnega naročila bo izbran izvajalec, ki bo zagotavljal svetovalno-izvajalsko inženirsko podporo za dejavnosti projekta, kot so zapisane v nadaljevanju in v vnaprej določenem obsegu: -Aktivno sodelovanje v delovnih skupinah in podskupinah projekta eFTI4LIVE celotno trajanje projekta; -Posvetovanje s potencialnimi deležniki eFTI-sistema in izdelava podrobnega terminskega načrta izvedbe javnega naročila ; -Izdelava analize stanja obstoječih sistemov v Sloveniji v povezavi z zahtevami uredbe eFTI ter priprava in predstavitev vseh variant in načinov implementacije uredbe eFTI v Sloveniji s predlogom optimalne rešitve za slovenski prostor; -Priprava projektne naloge za implementacijo uredbe eFTI v Sloveniji za vzpostavitev eFTI-vrat z možnostjo povezovanja v eFTI-okolje, vključno z ureditvijo dostopa do eFTI-vrat za pristojne organe (v obliki tehničnih specifikacij za ločeno javno naročilo za izvedbo implementacije uredbe eFTI v Sloveniji); -Spremljanje izvajanja implementacije in obdobno testiranje izvedenih rešitev z izdelavo zaključnega poročila o izvedenem javnem naročilu; -V okviru predmetnega javnega naročila se v skladu s predhodnimi navodili naročnika izvedejo tudi vse ostale dodatne naloge pomembne in nujne za uspešno implementacijo uredbe eFTI, v skladu z zahtevami Evropske komisije po pogodbi o sofinanciranju (GA).

Rok

Rok za prejem ponudb je bil 2026-06-15. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2026-05-14.

Dobavitelji

V odločitvah o oddaji naročila ali drugih dokumentih o javnem naročilu so navedeni naslednji dobavitelji:

Kdo? Kaj? Kje?
Zgodovina javnih naročil
Datum Dokument
2026-05-14 Obvestilo o javnem naročilu
2026-08-28 Obvestilo o oddaji naročila
Obvestilo o javnem naročilu (2026-05-14)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Izvedba analize stanja in projektne naloge ter inženirsko svetovanje pri izvajanju projekta eFTI4LIVE
Referenčna številka: 2430-26-005
Kratek opis:
V okviru predmetnega javnega naročila bo izbran izvajalec, ki bo zagotavljal svetovalno-izvajalsko inženirsko podporo za dejavnosti projekta, kot so zapisane v nadaljevanju in v vnaprej določenem obsegu: -Aktivno sodelovanje v delovnih skupinah in podskupinah projekta eFTI4LIVE celotno trajanje projekta; -Posvetovanje s potencialnimi deležniki eFTI-sistema in izdelava podrobnega terminskega načrta izvedbe javnega naročila ; -Izdelava analize stanja obstoječih sistemov v Sloveniji v povezavi z zahtevami uredbe eFTI ter priprava in predstavitev vseh variant in načinov implementacije uredbe eFTI v Sloveniji s predlogom optimalne rešitve za slovenski prostor; -Priprava projektne naloge za implementacijo uredbe eFTI v Sloveniji za vzpostavitev eFTI-vrat z možnostjo povezovanja v eFTI-okolje, vključno z ureditvijo dostopa do eFTI-vrat za pristojne organe (v obliki tehničnih specifikacij za ločeno javno naročilo za izvedbo implementacije uredbe eFTI v Sloveniji); -Spremljanje izvajanja implementacije in obdobno testiranje izvedenih rešitev z izdelavo zaključnega poročila o izvedenem javnem naročilu; -V okviru predmetnega javnega naročila se v skladu s predhodnimi navodili naročnika izvedejo tudi vse ostale dodatne naloge pomembne in nujne za uspešno implementacijo uredbe eFTI, v skladu z zahtevami Evropske komisije po pogodbi o sofinanciranju (GA).
Pokaži več
Vrsta pogodbe: Storitve
Izdelki/storitve: Storitve sistemskega in tehničnega svetovanja 📦
Opis
Notranji identifikator: 461823
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP)
Opis javnega naročila:
V okviru predmetnega javnega naročila bo izbran izvajalec, ki bo zagotavljal svetovalno-izvajalsko inženirsko podporo za dejavnosti projekta, kot so zapisane v nadaljevanju in v vnaprej določenem obsegu: - Aktivno sodelovanje v delovnih skupinah in podskupinah projekta eFTI4LIVE celotno trajanje projekta - Posvetovanje s potencialnimi deležniki eFTI-sistema in izdelava podrobnega terminskega načrta izvedbe javnega naročila - Izdelava analize stanja obstoječih sistemov v Sloveniji v povezavi z zahtevami uredbe eFTI ter priprava in predstavitev vseh variant in načinov implementacije uredbe eFTI v Sloveniji s predlogom optimalne rešitve za slovenski prostor - Priprava projektne naloge za implementacijo uredbe eFTI v Sloveniji za vzpostavitev eFTI-vrat z možnostjo povezovanja v eFTI-okolje, vključno z ureditvijo dostopa do eFTI-vrat za pristojne organe (v obliki tehničnih specifikacij za ločeno javno naročilo za izvedbo implementacije uredbe eFTI v Sloveniji) - Spremljanje izvajanja implementacije in obdobno testiranje izvedenih rešitev z izdelavo zaključnega poročila o izvedenem javnem naročilu - V okviru predmetnega javnega naročila se v skladu s predhodnimi navodili naročnika izvedejo tudi vse ostale dodatne naloge pomembne in nujne za uspešno implementacijo uredbe eFTI, v skladu z zahtevami Evropske komisije po pogodbi o sofinanciranju (GA).
Pokaži več
Dodatni izdelki/storitve: Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Trajanje: 3 let
Največje število podaljšanj: 1
Dodatne informacije o podaljšanju:
V primeru podaljšanja projekta eFTI4LIVE s strani Evropske komisije (CINEA), se bo trajanje pogodbe za izvedbo storitev s sklenitvijo aneksa k pogodbi podaljšalo sorazmerno, do novega končnega datuma projekta.
Merila za podelitev
Cena
Cena (utež): 70.0000
Merilo kakovosti (ime): reference ključnega kadra
Merilo kakovosti (utež): 20.0000
Merilo kakovosti (ime): dodatne reference
Merilo kakovosti (utež): 10.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0000
Opis
Kraj izvedbe: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮

Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-06-15 09:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-06-15 11:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): sistem eJN
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 4 mesecev
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo
Datum odprtja: 2026-06-15 11:00:00.0000000 📅
Lokacija: sistem eJN
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko plačilo
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-06-01 12:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (točke, točno)

Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Ministrstvo za infrastrukturo
Nacionalna registrska številka: 2399270000
Poštni naslov: Tržaška cesta 19
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: gp.mzi@gov.si 📧
Telefon: +386 1 478 80 00 📞
URL: https://www.gov.si/drzavni-organi/ministrstva/ministrstvo-za-infrastrukturo/ 🌏
Vrsta naročnika
Evropska institucija/agencija ali mednarodna organizacija
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTI5MDU3O29iamF2YS56aXA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=73812 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno

Dopolnilne informacije
Dodatne informacije
Zavarovanje za resnost ponudbe mora veljati do 23.10.2026.
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka: 1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 094-339210 (2026-05-14)
Obvestilo o oddaji naročila (2026-08-28)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Referenčna številka: 430-19/2026
Ocenjena vrednost brez DDV: 372000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 322400.0000 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 322400.0000 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 322400.0000 💰
Ime projekta ali programa, ki ga financira EU: Instrument za povezovanje Evrope (NPE) (2021/2027)
Identifikator sredstev EU: Contract EU Funds Financing Identifier
Opis
Notranji identifikator: 549935

Oddaja naročila
Oddano je naročilo/parcela
Identifikacijska številka lota: LOT-0000
Številka pogodbe: C2430-26-100042
Datum sklenitve pogodbe: 2026-08-24 📅
Naslov: Izvedba analize stanja in projektne naloge ter inženirsko svetovanje pri izvajanju projekta eFTI4LIVE
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 2
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 2
Število prejetih ponudb MSP: 1
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 1
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 322400.0000 💰
Najnižja ponudba: 322400.0000 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 322400.0000 EUR 💰
Ponudba je bila razvrščena
Razvrstitev na seznamu zmagovalcev: 1
Identifikator ponudbe: TEN-0000
Identifikator sklopa ali skupine sklopov: LOT-0000
Ime in naslov izvajalca
Ime: UNIVERZA V MARIBORU Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko
Nacionalna registrska številka: 5089638003
Poštni naslov: Koroška cesta 46
Poštna številka: 2000
Poštno mesto: Maribor
Regija: Podravska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Veliko

Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: f2d9ff2b-f642-4936-af2d-f09bb8c3bbc1-01
Vir: OJS 2026/S 167-596869 (2026-08-28)