Izvajanje storitev čiščenja poslovnih prostorov VDC POLŽ Maribor – pridržano javno naročilo
Varstveno delovni center POLŽ Maribor
Izvajanje storitev čiščenja poslovnih prostorov VDC POLŽ Maribor za obdobje dveh let. Naročnik predmetno javno naročilo oddaja kot pridržano javno naročilo v skladu s 31. členom ZJN-3 iz razloga, ker sam ne izpolnjuje kvote zaposlovanja invalidov in namerava na podlagi določil 64. člena Zakona o zaposlitveni rehabilitaciji in zaposlovanju invalidov (Uradni list RS, št. 16/07 – uradno prečiščeno besedilo, 87/11, 96/12 – ZPIZ-2, 98/14 in 18/21) z realizacijo tega javnega naročila znižati obveznost plačila prispevka za vzpodbujanje zaposlovanja invalidov z nadomestno izpolnitvijo kvote.
RokRok za prejem ponudb je bil 2026-07-22. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2026-06-19.
DobaviteljiV odločitvah o oddaji naročila ali drugih dokumentih o javnem naročilu so navedeni naslednji dobavitelji:
Kdo? Kaj? Kje?| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-06-19 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-09-02 | Obvestilo o oddaji naročila |
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Izvajanje storitev čiščenja poslovnih prostorov VDC POLŽ Maribor – pridržano javno naročilo
Referenčna številka:
JN-75746
Kratek opis:
Izdelki/storitve: Storitve čiščenja 📦
Opis
Notranji identifikator:
493584
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Opis javnega naročila:
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Podravska 🏙️
Trajanje
Datum začetka: 2026-08-24 📅
Končni datum: 2028-08-25 📅
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 75.0000
Merilo kakovosti (ime): Certifikat oziroma potrdilo na področju družbene odgovornosti
Merilo kakovosti (utež): 10.0000
Merilo kakovosti (ime): Sistem vodenja kakovosti – Standard ISO 9001
Merilo kakovosti (utež): 5.0000
Merilo kakovosti (ime): Dnevna obremenitev čistilca/ke
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-07-22 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-07-23 11:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): Spletno v e-JN.
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 2 mesecev
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2026-07-23 11:00:00.0000000 📅
Lokacija: Spletno v e-JN.
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-07-08 12:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (točke, točno)
Pravne, ekonomske, finančne in tehnične informacije
Informacije o pridržanih naročilih
Naročilo je rezervirano za zaščitene delavnice in gospodarske subjekte, katerih cilj je socialno in poklicno vključevanje invalidov ali prikrajšanih oseb
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Varstveno delovni center polž maribor
Nacionalna registrska številka:
5821401000
Poštni naslov: Park mladih004
Poštna številka: 2000
Poštno mesto: Maribor
Regija: Podravska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: vdc.polz@vdcpolz.si 📧
Telefon: 023208650 📞
URL: https://www.vdcpolz.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Oseba javnega prava
Glavna dejavnost
Socialno varstvo
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTU3MjQyO1JhenBpc25hIGRva3VtZW50YWNpamEuemlw 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=75746 🌏
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 118-426229 (2026-06-19)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 303848.7000 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 265926.6100 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 265926.6100 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 265926.6100 💰
Opis
Notranji identifikator:
551387
Oddaja naročila
Oddano je naročilo/parcela ✅
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Številka pogodbe:
4300-2/2026-11
Datum sklenitve pogodbe: 2026-08-17 📅
Naslov: Pogodba o čiščenju poslovnih prostorov VDC POLŽ Maribor
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 1
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 1
Število prejetih ponudb MSP: 1
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 265926.6100 💰
Najnižja ponudba: 265926.6100 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 265926.6100 EUR 💰
Ponudba je bila razvrščena
Razvrstitev na seznamu zmagovalcev: 1
Identifikator ponudbe:
TEN-0000
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
LOT-0000
Ime in naslov izvajalca
Ime: PRO ČIS-TEAM podjetje za čiščenje, inženiring, storitve d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
1763482000
Poštni naslov: Rogozniška cesta 30
Poštna številka: 2250
Poštno mesto: Ptuj
Regija: Podravska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Mikro-, malo ali srednje podjetje
Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: 493dca10-b333-4f59-9fcb-cdec29142a59-01
Vir: OJS 2026/S 170-607956 (2026-09-02)
- Storitve v zvezi z odplakami, odpadki, čiščenjem in okoljem (14 nova javna naročila)