Dobava vodovodnega in kanalizacijskega materiala ter vodomerov

Javno podjetje Komunala Slovenj Gradec d.o.o.

Dobava vodovodnega in kanalizacijskega materiala ter vodomerov

Rok

Rok za prejem ponudb je bil 2026-06-04. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2026-04-30.

Dobavitelji

V odločitvah o oddaji naročila ali drugih dokumentih o javnem naročilu so navedeni naslednji dobavitelji:

Kdo? Kaj? Kje?
Zgodovina javnih naročil
Datum Dokument
2026-04-30 Obvestilo o javnem naročilu
2026-05-04 Obvestilo o javnem naročilu
2026-05-27 Obvestilo o javnem naročilu
2026-06-02 Obvestilo o javnem naročilu
2026-06-03 Obvestilo o javnem naročilu
2026-08-20 Obvestilo o oddaji naročila
Obvestilo o javnem naročilu (2026-04-30)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Dobava vodovodnega in kanalizacijskega materiala ter vodomerov
Referenčna številka: JN-73168
Kratek opis: Dobava vodovodnega in kanalizacijskega materiala ter vodomerov
Vrsta pogodbe: Blago
Izdelki/storitve: Gradbene strukture in materiali; pomožni gradbeni izdelki (razen električnih aparatov) 📦
Informacije o lotih
Ta pogodba je razdeljena na sklope
Največje število sklopov, ki se lahko dodelijo enemu ponudniku: 9
Ponudbe se lahko predložijo za največje število sklopov: 9

1️⃣
Notranji identifikator: 458385
Naslov: Dobava vodovodnega materiala (CEVI ALKATEN, PVC IN PRIBOR)
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP)
Opis javnega naročila: Dobava vodovodnega materiala (CEVI ALKATEN, PVC IN PRIBOR)
Dodatni izdelki/storitve: Cevovod, cevovodni sistemi, zaščitne cevi, proizvodne cevi in z njimi povezani izdelki 📦
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Koroška 🏙️
Trajanje: 36 mesecev
Največje število podaljšanj: 0
Informacije o elektronskih katalogih
Ponudbe morajo biti predložene v obliki elektronskih katalogov ali vključevati elektronski katalog
Merila za podelitev
Cena
Cena (utež): 100.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0001

2️⃣
Notranji identifikator: 458386
Naslov: Dobava vodovodnega materiala (CEVI IZ NODULARNE LITINE ZA PITNO VODO IN TESNILA)
Opis javnega naročila: Dobava vodovodnega materiala (CEVI IZ NODULARNE LITINE ZA PITNO VODO IN TESNILA)
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0002

3️⃣
Notranji identifikator: 458387
Naslov: Dobava vodovodnega materiala (FAZONSKI KOSI IN PRIROBNIČNA TESNILA)
Opis javnega naročila: Dobava vodovodnega materiala (FAZONSKI KOSI IN PRIROBNIČNA TESNILA)
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0003

4️⃣
Notranji identifikator: 458388
Naslov: Dobava vodovodnega materiala (POCINKAN MATERIAL, ARMATURE IN KROGLIČNI VENTILI)
Opis javnega naročila: Dobava vodovodnega materiala (POCINKAN MATERIAL, ARMATURE IN KROGLIČNI VENTILI)
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0004

5️⃣
Notranji identifikator: 458389
Naslov: Dobava vodovodnega materiala (VODOMERNI JAŠKI)
Opis javnega naročila: Dobava vodovodnega materiala (VODOMERNI JAŠKI)
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0005

6️⃣
Notranji identifikator: 458390
Naslov: Dobava vodovodnega materiala (MANOMETRI IN REGULATOR TLAKA)
Opis javnega naročila: Dobava vodovodnega materiala (MANOMETRI IN REGULATOR TLAKA)
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0006

7️⃣
Notranji identifikator: 458391
Naslov: Dobava vodovodnega materiala (UNIVERZALNE SPOJKE)
Opis javnega naročila: Dobava vodovodnega materiala (UNIVERZALNE SPOJKE)
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0007

8️⃣
Notranji identifikator: 458392
Naslov: Dobava kanalizacijskega materiala
Opis javnega naročila: Dobava kanalizacijskega materiala
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0008

9️⃣
Notranji identifikator: 458393
Naslov: Dobava vodomerov (s pripadajočimi radijskimi oddajniki in drugo opremo ter izvedba storitev montaže in servisiranja)
Opis javnega naročila:
Dobava vodomerov (s pripadajočimi radijskimi oddajniki in drugo opremo ter izvedba storitev montaže in servisiranja)
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0009

Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek
Pravna podlaga: Direktiva 2014/25/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-06-04 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-06-04 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): eJN
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 60 dni
Informacije o okvirnem sporazumu ali dinamičnem nabavnem sistemu
Okvirni sporazum z več upravljavci
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo
Datum odprtja: 2026-06-04 12:00:00.0000000 📅
Lokacija: eJN
Elektronski katalog: Dovoljeno
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-05-27 12:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (točke, točno)
Pogoji za oddajo ponudbe
Pogodba vsebuje pogoje izvedbe

Pravne, ekonomske, finančne in tehnične informacije
Pogoji za sodelovanje
Zahtevani depoziti in jamstva: Resnost ponudbe.
Glavni pogoji financiranja in načini plačila in/ali sklicevanje na ustrezne določbe, ki jih urejajo: 0
Pogoji v zvezi s pogodbo
Pogoji za izvajanje pogodbe: Ni potrebno.

Naročnik
Ime in naslovi
Ime: JAVNO PODJETJE KOMUNALA SLOVENJ GRADEC d.o.o.
Nacionalna registrska številka: 5072107000
Poštni naslov: Pameče177A
Poštna številka: 2380
Poštno mesto: Slovenj Gradec
Regija: Koroška 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: info@komusg.si 📧
Telefon: 8812020 📞
URL: https://www.komusg.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Oseba javnega prava
Glavna dejavnost
Voda
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTI2MjE5O1JhenBpc25hIGRva3VtZW50YWNpamFfemEgb2JqYXZvIG5hIFBKTi56aXA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=73168 🌏
Elektronska predložitev: Obvezno

Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka: 1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Vir: OJS 2026/S 085-303309 (2026-04-30)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-05-04)
Objekt
Opis
Notranji identifikator: 458629
458630
458631
458632
458633
458634
458635
458636
458637

Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTI2MzYzO1JhenBpc25hIGRva3VtZW50YWNpamFfUEpOLnppcA 🌏
Identifikator prejšnjega obvestila: 3279b666-0334-4acf-b3e5-9a9680c70217-01

Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik je znova naložil razpisno dokumentacijo, ker se predhodno naložena mapa ni dala odpreti.
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 3279b666-0334-4acf-b3e5-9a9680c70217-01
Vir: OJS 2026/S 086-305712 (2026-05-04)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-05-27)
Objekt
Opis
Notranji identifikator: 486003
486004
486005
486006
486007
486008
486009
486010
486011

Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTUxODU5O1JEX1JhenBpc25hIGRva3VtZW50YWNpamFfcG9wcmF2ZWsgMi56aXA 🌏

Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik popravlja razpisno dokumentacijo: navodila ponudnikom, v skladu z odgovori, ki jih je naročnik podal na zastavljena vprašanja na PJN. Ter popravlja seštevek (formulo) predračuna.
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 45b13654-f335-4952-b474-7b295ef58958-01
Vir: OJS 2026/S 101-365612 (2026-05-27)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-06-02)
Objekt
Opis
Notranji identifikator: 487730
487731
487732
487733
487734
487735
487736
487737
487738

Postopek
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-06-18 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-06-18 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za oddajo ponudbe
Datum odprtja: 2026-06-18 12:00:00.0000000 📅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-06-10 12:00:00.0000000 📅

Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTUzMTYxO1JhenBpc25hIGRva3VtZW50YWNpamFfcG9wcmF2ZWsgM196YSBvYmphdm8gbmEgUEpOLnppcA 🌏

Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik podaljšuje rok za oddajo ponudbe in podajo zahtev za pojasnila, ker v sklopu 5 spreminja tehnične specifikacije.
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 8268fd8a-3944-4f81-bcc2-518155a45b10-01
Vir: OJS 2026/S 105-378229 (2026-06-02)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-06-03)
Objekt
Opis
Notranji identifikator: 487837
487838
487839
487840
487841
487842
487843
487844
487845

Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTUzMzAxO1JhenBpc25hIGRva3VtZW50YWNpamFfcG9wcmF2ZWsgNCB6YSBvYmphdm8gbmEgUEpOX0VTUEQuemlw 🌏

Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik nalaga posodobljen ESPD obrazec in sicer v delu: ekonomski in finančni položaj. Namreč pogoj v razpisni dokumentaciji zahteva, da gospodarski subjekt ni imel blokiranih računov v zadnjih 6 mesecih pred rokom za oddajo ponudb. Ker je novi rok 18. 6. 2026, se 6-mesečno obdobje zdaj izteče na ta dan, začne pa se 18. 12. 2025. Ponudnike v sklopu popravka opozarjamo, da morajo pri pripravi ponudbe uporabiti zadnjo (posodobljeno) verzijo ESPD datoteke.
Pokaži več
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: ea0c3025-4de0-4143-b8e7-b7ddb4fb26c3-01
Vir: OJS 2026/S 106-383968 (2026-06-03)
Obvestilo o oddaji naročila (2026-08-20)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 1009600.1600 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 926857.8100 EUR (framework approximate) 💰
Najvišja vrednost okvirnih sporazumov v tem obvestilu: 926857.8100 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 31746.3700 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 31746.3700 💰
Opis
Notranji identifikator: 528054
Ocenjena vrednost brez DDV: 31746.3700 EUR 💰
Notranji identifikator: 528055
Ocenjena vrednost brez DDV: 49115.7000 EUR 💰
Notranji identifikator: 528056
Ocenjena vrednost brez DDV: 151653.7200 EUR 💰
Notranji identifikator: 528057
Ocenjena vrednost brez DDV: 9701.1500 EUR 💰
Notranji identifikator: 528058
Ocenjena vrednost brez DDV: 15101.6800 EUR 💰
Notranji identifikator: 528059
Ocenjena vrednost brez DDV: 10563.5000 EUR 💰
Notranji identifikator: 528060
Ocenjena vrednost brez DDV: 46577.4700 EUR 💰
Notranji identifikator: 528061
Ocenjena vrednost brez DDV: 293362.3500 EUR 💰
Notranji identifikator: 528062
Ocenjena vrednost brez DDV: 319035.8700 EUR 💰

Oddaja naročila

1️⃣
Oddano je naročilo/parcela
Identifikacijska številka lota: LOT-0001
Številka pogodbe: 223/2026
Datum sklenitve pogodbe: 2026-08-03 📅
Naslov: Okvirni sporazum za dobavo vodovodnega in kanalizacijskega materiala ter vodomerov za obdobje 36 mesecev
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 3
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 3
Število prejetih ponudb MSP: 3
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 31746.3700 💰
Najnižja ponudba: 31746.3700 💰
Najvišja vrednost okvirnega sporazuma: 31746.3700 EUR 💰
Ponovno ocenjena vrednost okvirnega sporazuma: 31746.3700 EUR 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 31746.3700 EUR 💰
Ponudba je bila razvrščena
Razvrstitev na seznamu zmagovalcev: 1
Identifikator ponudbe: TEN-0001
Vodja ponudnika
Identifikator sklopa ali skupine sklopov: LOT-0001
Država porekla proizvoda ali storitve: Slovenija 🇸🇮
Informacije o razpisih
Naročilo je bilo oddano skupini gospodarskih subjektov
Ime in naslov izvajalca
Ime: IBUS trgovina in storitve d.o.o.
Nacionalna registrska številka: 1673475000
Poštni naslov: Ulica Pohorski bataljon002
Poštna številka: 2380
Poštno mesto: Slovenj Gradec
Regija: Koroška 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Mikro-, malo ali srednje podjetje
Ime: ZAGOŽEN, proizvodno in trgovsko podjetje, d.o.o.
Nacionalna registrska številka: 5549604000
Poštni naslov: Cesta na Lavo 2A
Poštna številka: 3310
Poštno mesto: Žalec
Ime: EKO LUX, tiskarstvo, proizvodnja, trgovina, promet in storitve, d.o.o.
Nacionalna registrska številka: 2332639000
Poštni naslov: Medlog015
Poštna številka: 3000
Poštno mesto: Celje

2️⃣
Identifikacijska številka lota: LOT-0002
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 2
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 2
Število prejetih ponudb MSP: 2
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 49115.7000 💰
Najnižja ponudba: 49115.7000 💰
Najvišja vrednost okvirnega sporazuma: 49115.7000 EUR 💰
Ponovno ocenjena vrednost okvirnega sporazuma: 49115.7000 EUR 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 49115.7000 EUR 💰
Identifikator ponudbe: TEN-0002
Identifikator sklopa ali skupine sklopov: LOT-0002
Ime in naslov izvajalca
Nacionalna registrska številka: nimat-502
nimat-509

3️⃣
Identifikacijska številka lota: LOT-0003
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 1
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 1
Število prejetih ponudb MSP: 1
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 151653.7200 💰
Najnižja ponudba: 151653.7200 💰
Najvišja vrednost okvirnega sporazuma: 151653.7200 EUR 💰
Ponovno ocenjena vrednost okvirnega sporazuma: 151653.7200 EUR 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 151653.7200 EUR 💰
Identifikator ponudbe: TEN-0003
Identifikator sklopa ali skupine sklopov: LOT-0003
Ime in naslov izvajalca
Nacionalna registrska številka: nimat-503

4️⃣
Identifikacijska številka lota: LOT-0004
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 9701.1500 💰
Najnižja ponudba: 9701.1500 💰
Najvišja vrednost okvirnega sporazuma: 9701.1500 EUR 💰
Ponovno ocenjena vrednost okvirnega sporazuma: 9701.1500 EUR 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 9701.1500 EUR 💰
Identifikator ponudbe: TEN-0004
Identifikator sklopa ali skupine sklopov: LOT-0004
Ime in naslov izvajalca
Ime: MERKUR trgovina, d.o.o.
Nacionalna registrska številka: 6723128000
Poštni naslov: Cesta na Okroglo007
Poštna številka: 4202
Poštno mesto: Naklo
Velikost gospodarskega subjekta: Veliko
Nacionalna registrska številka: nimat-504

5️⃣
Identifikacijska številka lota: LOT-0005
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 15101.6800 💰
Najnižja ponudba: 15101.6800 💰
Najvišja vrednost okvirnega sporazuma: 15101.6800 EUR 💰
Ponovno ocenjena vrednost okvirnega sporazuma: 15101.6800 EUR 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 15101.6800 EUR 💰
Identifikator ponudbe: TEN-0005
Identifikator sklopa ali skupine sklopov: LOT-0005
Ime in naslov izvajalca
Ime: VODOTEHNIK proizvodnja armatur, gradnje in trgovina, d.o.o.
Nacionalna registrska številka: 5981638000
Poštni naslov: Vrbje080
Nacionalna registrska številka: nimat-505

6️⃣
Identifikacijska številka lota: LOT-0006
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 10563.5000 💰
Najnižja ponudba: 10563.5000 💰
Najvišja vrednost okvirnega sporazuma: 10563.5000 EUR 💰
Ponovno ocenjena vrednost okvirnega sporazuma: 10563.5000 EUR 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 10563.5000 EUR 💰
Identifikator ponudbe: TEN-0006
Identifikator sklopa ali skupine sklopov: LOT-0006
Ime in naslov izvajalca
Nacionalna registrska številka: nimat-506

7️⃣
Identifikacijska številka lota: LOT-0007
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 46577.4700 💰
Najnižja ponudba: 46577.4700 💰
Najvišja vrednost okvirnega sporazuma: 46577.4700 EUR 💰
Ponovno ocenjena vrednost okvirnega sporazuma: 46577.4700 EUR 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 46577.4700 EUR 💰
Identifikator ponudbe: TEN-0007
Identifikator sklopa ali skupine sklopov: LOT-0007
Ime in naslov izvajalca
Nacionalna registrska številka: nimat-510
nimat-507

8️⃣
Identifikacijska številka lota: LOT-0008
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 293362.3500 💰
Najnižja ponudba: 293362.3500 💰
Najvišja vrednost okvirnega sporazuma: 293362.3500 EUR 💰
Ponovno ocenjena vrednost okvirnega sporazuma: 293362.3500 EUR 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 293362.3500 EUR 💰
Identifikator ponudbe: TEN-0008
Identifikator sklopa ali skupine sklopov: LOT-0008
Ime in naslov izvajalca
Nacionalna registrska številka: nimat-501
nimat-508

9️⃣
Identifikacijska številka lota: LOT-0009
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 319035.8700 💰
Najnižja ponudba: 319035.8700 💰
Najvišja vrednost okvirnega sporazuma: 319035.8700 EUR 💰
Ponovno ocenjena vrednost okvirnega sporazuma: 319035.8700 EUR 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 319035.8700 EUR 💰
Identifikator ponudbe: TEN-0009
Identifikator sklopa ali skupine sklopov: LOT-0009
Ime in naslov izvajalca
Ime: BRUNATA, trgovinska družba, d.o.o.
Nacionalna registrska številka: 2087065000
Poštni naslov: Leskoškova cesta009E
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana

Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: 1bbbb10d-2d33-41e4-a5db-b2a6bc60b064-01
Vir: OJS 2026/S 161-578430 (2026-08-20)