Dobava komunalnih vozil za zbiranje odpadkov in delovnih vozil

Javno podjetje Vodovod Kanalizacija Snaga d.o.o.

Predmet javnega naročila je Dobava komunalnih vozil za zbiranje odpadkov in delovnih vozil, pri čemer je predmet javnega naročila razdeljen na naslednje sklope: • Sklop 1: Komunalna vozila za zbiranje odpadkov – 6 vozil: – postavka 1/1: smetarska vozila z vrtljivim bobnom – 3 vozila, – postavka 1/2: smetarska vozila s potisno ploščo – 3 vozila. • Sklop 2: Delovna vozila za vzdrževanje kanalizacijskega omrežja – 2 vozili: – postavka 2/1: specialno vozilo za vzdrževanje kanalizacijskega omrežja – cisterna – 1 vozilo, – postavka 2/2: specialno vozilo za vzdrževanje kanalizacijskega omrežja s sistemom za prečiščevanje vode – 1 vozilo. • Sklop 3: Tovorno vozilo z dvigalom in prekucnikom – 1 vozilo. • Sklop 4: Delovno vozilo za TV-kontrolo kanalizacijskega omrežja – 1 vozilo.

Rok

Rok za prejem ponudb je bil 2026-08-20. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2026-07-21.

Kdo? Kaj? Kje?
Zgodovina javnih naročil
Datum Dokument
2026-07-21 Obvestilo o javnem naročilu
2026-08-19 Obvestilo o javnem naročilu
2026-08-20 Obvestilo o javnem naročilu
2026-08-24 Obvestilo o javnem naročilu
Obvestilo o javnem naročilu (2026-07-21)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Dobava komunalnih vozil za zbiranje odpadkov in delovnih vozil
Referenčna številka: VKS-96/26
Kratek opis:
Predmet javnega naročila je Dobava komunalnih vozil za zbiranje odpadkov in delovnih vozil, pri čemer je predmet javnega naročila razdeljen na naslednje sklope: • Sklop 1: Komunalna vozila za zbiranje odpadkov – 6 vozil: – postavka 1/1: smetarska vozila z vrtljivim bobnom – 3 vozila, – postavka 1/2: smetarska vozila s potisno ploščo – 3 vozila. • Sklop 2: Delovna vozila za vzdrževanje kanalizacijskega omrežja – 2 vozili: – postavka 2/1: specialno vozilo za vzdrževanje kanalizacijskega omrežja – cisterna – 1 vozilo, – postavka 2/2: specialno vozilo za vzdrževanje kanalizacijskega omrežja s sistemom za prečiščevanje vode – 1 vozilo. • Sklop 3: Tovorno vozilo z dvigalom in prekucnikom – 1 vozilo. • Sklop 4: Delovno vozilo za TV-kontrolo kanalizacijskega omrežja – 1 vozilo.
Pokaži več
Vrsta pogodbe: Blago
Izdelki/storitve: Težka motorna vozila 📦
Informacije o lotih
Ta pogodba je razdeljena na sklope
Največje število sklopov, ki se lahko dodelijo enemu ponudniku: 4
Ponudbe se lahko predložijo za največje število sklopov: 4

1️⃣
Notranji identifikator: 520750
Naslov: Komunalna vozila za zbiranje odpadkov
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP)
Opis javnega naročila:
Predmet Sklopa 1 so: Komunalna vozila za zbiranje odpadkov – 6 vozil: – postavka 1/1: smetarska vozila z vrtljivim bobnom – 3 vozila, – postavka 1/2: smetarska vozila s potisno ploščo – 3 vozila.
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Osrednjeslovenska 🏙️
Trajanje: 280 dni
Merila za podelitev
Cena
Cena (utež): 100.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0001

2️⃣
Notranji identifikator: 520751
Naslov: Delovna vozila za vzdrževanje kanalizacijskega omrežja
Opis javnega naročila:
• Sklop 2: Delovna vozila za vzdrževanje kanalizacijskega omrežja – 2 vozili: – postavka 2/1: specialno vozilo za vzdrževanje kanalizacijskega omrežja – cisterna – 1 vozilo, – postavka 2/2: specialno vozilo za vzdrževanje kanalizacijskega omrežja s sistemom za prečiščevanje vode – 1 vozilo.
Pokaži več
Trajanje: 24 mesecev
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0002

3️⃣
Notranji identifikator: 520752
Naslov: Tovorno vozilo z dvigalom in prekucnikom
Opis javnega naročila: Predmet Sklopa 3 je Tovorno vozilo z dvigalom in prekucnikom – 1 vozilo.
Trajanje: 330 dni
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0003

4️⃣
Notranji identifikator: 520753
Naslov: Delovno vozilo za TV-kontrolo kanalizacijskega omrežja
Opis javnega naročila:
Predmet sklopa 4: Delovno vozilo za TV-kontrolo kanalizacijskega omrežja – 1 vozilo.
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0004

Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-08-20 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-08-20 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): e-JN
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 4 mesecev
Pogoji za oddajo ponudbe
Datum odprtja: 2026-08-20 12:00:00.0000000 📅
Lokacija: e-JN
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko naročanje
Uporablja se elektronsko plačilo
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-08-10 11:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (odstotek, točen)

Naročnik
Ime in naslovi
Ime: JAVNO PODJETJE VODOVOD KANALIZACIJA SNAGA d.o.o.
Nacionalna registrska številka: 5046688000
Poštni naslov: Vodovodna cesta090
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: vokasnaga@vokasnaga.si 📧
Telefon: 01 580 81 00 📞
URL: https://www.vokasnaga.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Oseba javnega prava
Glavna dejavnost
Okolje
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTgyOTY5O29iamF2YS56aXA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=77125 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno

Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka: 1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 139-507788 (2026-07-21)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-08-19)
Objekt
Opis
Notranji identifikator: 527860
527861
527862
527863

Postopek
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-09-07 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-09-07 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za oddajo ponudbe
Datum odprtja: 2026-09-07 12:00:00.0000000 📅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-08-27 11:00:00.0000000 📅

Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: bbdc6d61-73ce-4fc3-973e-88e58db4974c-01

Spremembe
Druge dodatne informacije
Sprememba rokov - naročnik spreminja datume, in sicer: • v točki B.6 Roki se rok za prejem ponudb podaljšuje do 7. 9. 2026 do 10.00, • v točki B.7 Način odpiranja ponudb se rok za odpiranje ponudb podaljšuje na 7. 9. 2026 ob 12.00, • v točki B.3.2 Dodatne informacije se rok za sprejemanje ponudnikovih vprašanj podaljšuje do 27. 8. 2026 do 11.00. Razlog za podaljšanje navedenih rokov je sprememba razpisne dokumentacije, na podlagi katere bo naročnik obstoječi Sklop 1: Komunalna vozila za zbiranje odpadkov – 6 vozil, ki trenutno obsega: • postavko 1/1: smetarska vozila z vrtljivim bobnom – 3 vozila, • postavko 1/2: smetarska vozila s potisno ploščo – 3 vozila, razdelil po posameznih postavkah na dva ločena sklopa. Naročnik bo vse spremembe in dopolnitve razpisne dokumentacije ter tehničnih specifikacij, povezane z navedeno spremembo, objavil najkasneje do petka, 21. 8. 2026.
Pokaži več
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: bbdc6d61-73ce-4fc3-973e-88e58db4974c-01
Vir: OJS 2026/S 160-577953 (2026-08-19)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-08-20)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Kratek opis:
Predmet javnega naročila je Dobava komunalnih vozil za zbiranje odpadkov in delovnih vozil, pri čemer je predmet javnega naročila razdeljen na naslednje sklope: • Sklop 1: Komunalna vozila za zbiranje odpadkov – smetarska vozila z vrtljivim bobnom – 3 vozila. • Sklop 2: Delovna vozila za vzdrževanje kanalizacijskega omrežja – 2 vozili: – postavka 2/1: specialno vozilo za vzdrževanje kanalizacijskega omrežja – cisterna – 1 vozilo, – postavka 2/2: specialno vozilo za vzdrževanje kanalizacijskega omrežja s sistemom za prečiščevanje vode – 1 vozilo. • Sklop 3: Tovorno vozilo z dvigalom in prekucnikom – 1 vozilo. • Sklop 4: Delovno vozilo za TV-kontrolo kanalizacijskega omrežja – 1 vozilo. • Sklop 5: Komunalna vozila za zbiranje odpadkov – smetarska vozila s potisno ploščo – 3 vozila.
Pokaži več
Informacije o lotih
Največje število sklopov, ki se lahko dodelijo enemu ponudniku: 5
Ponudbe se lahko predložijo za največje število sklopov: 5
Opis
Notranji identifikator: 528244
Naslov: Komunalna vozila za zbiranje odpadkov – smetarska vozila z vrtljivim bobnom
Opis javnega naročila:
Komunalna vozila za zbiranje odpadkov – smetarska vozila z vrtljivim bobnom – 3 vozila
Notranji identifikator: 528245
528246
528247

5️⃣
Notranji identifikator: 528253
Naslov: Komunalna vozila za zbiranje odpadkov – smetarska vozila s potisno ploščo
Opis javnega naročila:
Predmet Sklopa 5 so: Komunalna vozila za zbiranje odpadkov – smetarska vozila s potisno ploščo – 3 vozila.
Naslov
Identifikacijska številka lota: LOT-0005

Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTg5MTYyO29iamF2YSBzcHJlbWVtYmUgMjAgOCAyNi56aXA 🌏

Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik spreminja strukturo sklopov javnega naročila, tako da se dosedanji Sklop 1 razdeli na dva samostojna sklopa. Sklop 1 po spremembi obsega 3 smetarska vozila z vrtljivim bobnom, dodaja pa se nov Sklop 5, ki obsega 3 smetarska vozila s potisno ploščo. Posledično se spreminjajo razpisna dokumentacija, tehnične specifikacije, ponudbeni predračun in ESPD obrazec. Naročnik hkrati objavlja čistopis razpisne dokumentacije in dokument z označenimi spremembami. Ponudniki morajo pri pripravi in oddaji ponudbe upoštevati aktualno, s tem popravkom objavljeno dokumentacijo in uporabiti aktualne obrazce oziroma ponudbeni predračun.
Pokaži več
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 054a5b72-5461-40fb-8534-dca47a614db7-01
Vir: OJS 2026/S 161-578556 (2026-08-20)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-08-24)
Objekt
Opis
Notranji identifikator: 529011
529012
529013
529014
529015

Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTg5NzIxO3BvcHJhdmVrIHByZWRyYcSNdW5hLSBwbyBwb3N0YXZrYWguemlw 🌏

Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik spreminja dokumentacijo v zvezi z oddajo javnega naročila v delu ponudbenega predračuna ter referenčnih zahtev za Sklop 1 in Sklop 5. Ponudbeni predračun se spreminja tako, da se omogoči navedba ponudbene cene za posamezno enoto/kos vozila. V primeru ponudbe različnih izvedb oziroma modelov vozil mora vsako ponujeno vozilo izpolnjevati vse zahteve tehnične specifikacije, za vsako različno izvedbo oziroma model pa mora ponudnik predložiti ločeno izpolnjeno tehnično specifikacijo z zahtevanimi dokazili. Naročnik hkrati usklajuje dokumentacijo z objavljenim pojasnilom glede referenčnih zahtev za Sklop 1 in Sklop 5, skladno s katerim se kot primerljiva referenčna vozila upoštevajo vozila na troosni šasiji. Ponudniki morajo pri pripravi ponudbe upoštevati aktualno objavljeno dokumentacijo v zvezi z oddajo javnega naročila.
Pokaži več
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 9c68c7e6-c3c4-4652-b231-be0bd61bee99-01
Vir: OJS 2026/S 163-585702 (2026-08-24)