Dobava električne energije v obdobju od 1.1.2027 do 31.12.2028
Občina Litija
Naročnik Občina Litija, Jerebova ulica 14, 1270 Litija, vabi ponudnike, da v skladu z zahtevami iz razpisne dokumentacije v zvezi z oddajo javnega naročila, podajo ponudbo za izvedbo javnega naročila, katerega predmet je dobava električne energije v obdobju od 01.01.2027 do 31.12.2028 za Občino Litija in pravne osebe, ki so pooblastile Občino Litija, da predmetno javno naročilo vodi tudi za njihov račun, in ki so razvidne iz priloge te razpisne dokumentacije, kjer so navedena tudi vsa odjemna mesta, za katere se bo dobavljala elektrika na podlagi izvedenega javnega naročila.
RokDeadline 2026-10-05
Kdo? Kaj? Kje?
Zgodovina javnih naročil
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-08-21 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-08-27 | Obvestilo o javnem naročilu |
Obvestilo o javnem naročilu (2026-08-21)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Dobava električne energije v obdobju od 1.1.2027 do 31.12.2028
Referenčna številka:
Kratek opis:
Vrsta pogodbe: Storitve
Izdelki/storitve: Distribucija električne energije in s tem povezane storitve 📦
Opis
Notranji identifikator:
Ocenjena vrednost brez DDV: 522533.0000 EUR 💰
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Zasavska 🏙️
Trajanje
Datum začetka: 2027-01-01 📅
Končni datum: 2028-12-31 📅
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 1.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-10-05 11:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-10-07 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): elektronsko odpiranje vlog na portalu
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 15 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2026-10-07 12:00:00.0000000 📅
Lokacija: elektronsko odpiranje vlog na portalu
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-09-25 08:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Vrstni red glede na pomembnost
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Občina litija
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Jerebova ulica 14
Poštna številka: 1270
Poštno mesto: Litija
Regija: Zasavska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: obcina.litija@litija.si 📧
Telefon: +3861 8963421 📞
URL: https://www.litija.si 🌏
Vrsta naročnika
Regionalni ali lokalni organ
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTg5Mzg2O09ixI1pbmEgTGl0aWphIC0gRG9iYXZhIGVsZWt0cmnEjW5lIGVuZXJnaWplIDIwMjctMjAyOC56aXA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=78448 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 162-583972 (2026-08-21)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Dobava električne energije v obdobju od 1.1.2027 do 31.12.2028
Referenčna številka:
JN-78448
Kratek opis:
Naročnik Občina Litija, Jerebova ulica 14, 1270 Litija, vabi ponudnike, da v skladu z zahtevami iz razpisne dokumentacije v zvezi z oddajo javnega naročila, podajo ponudbo za izvedbo javnega naročila, katerega predmet je dobava električne energije v obdobju od 01.01.2027 do 31.12.2028 za Občino Litija in pravne osebe, ki so pooblastile Občino Litija, da predmetno javno naročilo vodi tudi za njihov račun, in ki so razvidne iz priloge te razpisne dokumentacije, kjer so navedena tudi vsa odjemna mesta, za katere se bo dobavljala elektrika na podlagi izvedenega javnega naročila.
Pokaži več
Izdelki/storitve: Distribucija električne energije in s tem povezane storitve 📦
Opis
Notranji identifikator:
528403
Ocenjena vrednost brez DDV: 522533.0000 EUR 💰
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Zasavska 🏙️
Trajanje
Datum začetka: 2027-01-01 📅
Končni datum: 2028-12-31 📅
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 1.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-10-05 11:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-10-07 12:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): elektronsko odpiranje vlog na portalu
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 15 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2026-10-07 12:00:00.0000000 📅
Lokacija: elektronsko odpiranje vlog na portalu
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-09-25 08:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Vrstni red glede na pomembnost
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Občina litija
Nacionalna registrska številka:
5874246000
Poštni naslov: Jerebova ulica 14
Poštna številka: 1270
Poštno mesto: Litija
Regija: Zasavska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: obcina.litija@litija.si 📧
Telefon: +3861 8963421 📞
URL: https://www.litija.si 🌏
Vrsta naročnika
Regionalni ali lokalni organ
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTg5Mzg2O09ixI1pbmEgTGl0aWphIC0gRG9iYXZhIGVsZWt0cmnEjW5lIGVuZXJnaWplIDIwMjctMjAyOC56aXA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=78448 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 162-583972 (2026-08-21)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-08-27)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
Ocenjena vrednost brez DDV: 522533.0000 EUR 💰
Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTkwMzYxO09ixI1pbmEgTGl0aWphIC0gRG9iYXZhIGVsZWt0cmnEjW5lIGVuZXJnaWplIDIwMjctMjAyOC56aXA 🌏
Identifikator prejšnjega obvestila: cc7c7905-70f9-40c1-99cb-7801848e2e9c-01
Spremembe
Druge dodatne informacije
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: cc7c7905-70f9-40c1-99cb-7801848e2e9c-01
Vir: OJS 2026/S 166-594989 (2026-08-27)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
529786
Ocenjena vrednost brez DDV: 522533.0000 EUR 💰
Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NTkwMzYxO09ixI1pbmEgTGl0aWphIC0gRG9iYXZhIGVsZWt0cmnEjW5lIGVuZXJnaWplIDIwMjctMjAyOC56aXA 🌏
Identifikator prejšnjega obvestila: cc7c7905-70f9-40c1-99cb-7801848e2e9c-01
Spremembe
Druge dodatne informacije
Skladno s prenovljeno Uredbo o zelenem javnem naročanju (Uradni list RS, št. 43/25), ki določa nov minimalni ciljni delež za električno energijo iz obnovljivih virov, naročnik sprejema opozorilo. Skladno s prenovljeno Uredbo o zelenem javnem naročanju (Uradni list RS, št. 43/25), ki določa nov minimalni ciljni delež za električno energijo iz obnovljivih virov,
Naročnik je zahtevo v razpisni dokumentaciji ustrezno popravil tako, da bo minimalni zahtevani delež električne energije, pridobljene iz obnovljivih virov energije (OVE), znašal 55 %. Popravek razpisne dokumentacije je objavljen v obliki popravka na Portalu javnih naročil.
Pokaži več
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: cc7c7905-70f9-40c1-99cb-7801848e2e9c-01
Vir: OJS 2026/S 166-594989 (2026-08-27)
Nova javna naročila v povezanih kategorijah 🆕