Izvajanje izbirne gospodarske javne službe vzdrževanja javne razsvetljave na območju občine Ankaran
Občina Ankaran
Predmet javne službe je vzdrževanje javne razsvetljave na območju občine Ankaran ter izvajanje drugih storitev, potrebnih za nemoteno opravljanje javne službe, skladno s 4. členom Odloka o podelitvi koncesije za izvajanje izbirne gospodarske javne službe vzdrževanja javne razsvetljave na območju občine Ankaran (Uradni list RS, št. 2/2026; v nadaljevanju: Odlok). Postopek se izvaja po določbah Odloka, v skladu z zakonom, ki ureja področje gospodarskih javnih služb in ob smiselni uporabi zakona, ki ureja področje javnega naročanja, kot odprti postopek. Naročnik (koncedent) bo z izbranim ponudnikom (koncesionar), ki izpolnjuje razpisne pogoje in je glede na merilo najugodnejši ponudnik, sklenil koncesijsko pogodbo. Javni razpis je objavljen za obdobje trajanja koncesijskega razmerja 8-ih let, kakor predvideva Odlok, pri čemer se koncesijska pogodba najprej sklene za obdobje 4-ih let in se nato lahko podaljša največ za čas trajanja koncesijskega razmerja, skladno z določili razpisa in veljavne zakonodaje. Izbranemu ponudniku bo izdan koncesijski akt (odločba) za obdobje 4-ih let. Koncesijsko obdobje začne teči z dnem začetka veljavnosti koncesijske pogodbe. Koncesionar mora pričeti izvajati koncesijo najkasneje v 30-ih dneh po začetku veljavnosti koncesijske pogodbe.
RokRok za prejem ponudb je bil 2026-04-23. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2026-03-23.
DobaviteljiV odločitvah o oddaji naročila ali drugih dokumentih o javnem naročilu so navedeni naslednji dobavitelji:
Kdo? Kaj?- • Storitve popravila, vzdrževanja in pripadajoče storitve, povezane s cestnim prevozom in drugo opremo › Storitve vzdrževanja naprav javne razsvetljave in semaforjev
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-03-23 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-09-02 | Obvestilo o oddaji naročila |
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Izvajanje izbirne gospodarske javne službe vzdrževanja javne razsvetljave na območju občine Ankaran
Referenčna številka:
JN - 05/2026
Kratek opis:
Izdelki/storitve: Storitve vzdrževanja naprav javne razsvetljave in semaforjev 📦
Opis
Notranji identifikator:
398136
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Obalno-kraška 🏙️
Trajanje: 4 let
Največje število podaljšanj: 1
Dodatne informacije o podaljšanju:
Cena ✅
Cena (utež): 100.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-04-23 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-04-23 11:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): www.eponudbe.si pri objavi tega javnega naročila
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 3 mesecev
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2026-04-23 11:00:00.0000000 📅
Lokacija: www.eponudbe.si pri objavi tega javnega naročila
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-04-10 10:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (točke, točno)
Pravne, ekonomske, finančne in tehnične informacije
Informacije o pridržanih naročilih
Izvajanje pogodbe je omejeno na programe zaščitenih zaposlitev
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Občina ankaran
Nacionalna registrska številka:
2482851000
Poštni naslov: Jadranska cesta066
Poštna številka: 6280
Poštno mesto: Ankaran - Ancarano
Regija: Obalno-kraška 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: info@obcina-ankaran.si 📧
Telefon: +386 56653000 📞
URL: https://obcina-ankaran.si/sl 🌏
Vrsta naročnika
Regionalni ali lokalni organ
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NDY4Mjg4O1JEX2tvbmNlc2lqYV9qYXZuYSByYXpzdmV0bGphdmEuemlw 🌏
URL za sodelovanje: https://eponudbe.si/ 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 058-203084 (2026-03-23)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 112000.0000 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 109239.9500 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 109239.9500 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 109239.9500 💰
Opis
Notranji identifikator:
551262
Oddaja naročila
Oddano je naročilo/parcela ✅
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Številka pogodbe:
430-0010/2026
Datum sklenitve pogodbe: 2026-08-26 📅
Naslov: Koncesijska pogodba za podelitev koncesije za izvajanje izbirne gospodarske javne službe vzdrževanja javne razsvetljave na območju občine Ankaran
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 2
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 2
Število prejetih ponudb MSP: 2
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 109239.9500 💰
Najnižja ponudba: 109239.9500 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 109239.9500 EUR 💰
Ponudba je bila razvrščena
Razvrstitev na seznamu zmagovalcev: 1
Identifikator ponudbe:
TEN-0000
Informacije o sklepanju pogodb s podizvajalci
Delež oddaje naročil podizvajalcem je znan ✅
Opis:
LOT-0000
Delež (%): 21.0000
Kratek opis dela naročila, ki se odda v podizvajanje:
Ime in naslov izvajalca
Ime: VETUS, storitve in trgovina d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
1458922000
Poštni naslov: Pobeška cesta047
Poštna številka: 6000
Poštno mesto: Koper - Capodistria
Regija: Obalno-kraška 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Mikro-, malo ali srednje podjetje
Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: 396d47bb-1aa1-4d77-8268-f0262a6b11c9-01
Vir: OJS 2026/S 170-608486 (2026-09-02)