IZGRADNJA OŠ MIREN–III. FAZA
Občina Miren-Kostanjevica
V okviru tega projekta se bo izvedlo prizidavo (novogradnjo prizidka) k obstoječi stavbi matične OŠ Miren, kar je predvideno v okviru 3. Faze izvedbe celovitega projekta. 1. in 2. Faza celovitega projekta sta bili že izvedeni, zanju se je že pridobilo uporabno dovoljenje. Podrobnejša specifikacija naročila je razvidna iz projektne dokumentacije (PZI) in obrazca Specifikacija predračuna, ki sta del razpisne dokumentacije. Rok za zaključek vseh del je 30.6.2027.
RokRok za prejem ponudb je bil 2026-04-03. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2026-03-02.
DobaviteljiV odločitvah o oddaji naročila ali drugih dokumentih o javnem naročilu so navedeni naslednji dobavitelji:
Kdo? Kaj? Kje?
Zgodovina javnih naročil
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2026-03-02 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-03-10 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-03-17 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-08-31 | Obvestilo o oddaji naročila |
| 2026-09-01 | Obvestilo o oddaji naročila |
Obvestilo o javnem naročilu (2026-03-02)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Izgradnja oš miren–iii. faza
Referenčna številka:
Kratek opis:
Vrsta pogodbe: Gradnje
Izdelki/storitve: Gradbena dela 📦
Opis
Notranji identifikator:
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Pristop k zmanjšanju vplivov na okolje: Drugo
Spodbujani socialni cilj: Drugo
Javno naročanje inovativnih rešitev: Naročene gradnje, blago ali storitve so novost ali so znatno izboljšani v primerjavi z drugimi gradnjami, blagom ali storitvami, ki so že na trgu.
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Goriška 🏙️
Trajanje
Datum začetka: 2026-04-30 📅
Končni datum: 2027-06-30 📅
Opis
Največje število podaljšanj: 2
Dodatne informacije o podaljšanju: v izjemnih primerih, skladno z zakonodajo o javnem naročanju
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 1.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-04-03 11:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-04-03 12:01:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): Odpiranje ponudb bo potekalo avtomatično v sistemu e-JN na spletnem naslovu https://ejn.gov.si/.
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 90 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2026-04-03 12:01:00.0000000 📅
Lokacija:
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-03-23 11:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Vrstni red glede na pomembnost
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Občina miren-kostanjevica
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Miren 137
Poštna številka: 5291
Poštno mesto: Miren
Regija: Goriška 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: tajnistvo@miren-kostanjevica.si 📧
Telefon: +386 053304670 📞
URL: https://www.miren-kostanjevica.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Regionalni ali lokalni organ
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NDUzMTE0O1JEIEpOIEl6Z3JhZG5qYSBPxaAgTWlyZW4gMy4gZmF6YS1tYXJlYyAyMDI2LnppcA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=70128 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 043-145928 (2026-03-02)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Izgradnja oš miren–iii. faza
Referenčna številka:
4301-0002/2026
Kratek opis:
V okviru tega projekta se bo izvedlo prizidavo (novogradnjo prizidka) k obstoječi stavbi matične OŠ Miren, kar je predvideno v okviru 3. Faze izvedbe celovitega projekta. 1. in 2. Faza celovitega projekta sta bili že izvedeni, zanju se je že pridobilo uporabno dovoljenje.
Podrobnejša specifikacija naročila je razvidna iz projektne dokumentacije (PZI) in obrazca Specifikacija predračuna, ki sta del razpisne dokumentacije.
Rok za zaključek vseh del je 30.6.2027.
Pokaži več
Izdelki/storitve: Gradbena dela 📦
Opis
Notranji identifikator:
382425
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Pristop k zmanjšanju vplivov na okolje: Drugo
Spodbujani socialni cilj: Drugo
Javno naročanje inovativnih rešitev: Naročene gradnje, blago ali storitve so novost ali so znatno izboljšani v primerjavi z drugimi gradnjami, blagom ali storitvami, ki so že na trgu.
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Goriška 🏙️
Trajanje
Datum začetka: 2026-04-30 📅
Končni datum: 2027-06-30 📅
Opis
Največje število podaljšanj: 2
Dodatne informacije o podaljšanju: v izjemnih primerih, skladno z zakonodajo o javnem naročanju
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 1.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2026-04-03 11:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2026-04-03 12:01:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): Odpiranje ponudb bo potekalo avtomatično v sistemu e-JN na spletnem naslovu https://ejn.gov.si/.
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 90 dni
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Datum odprtja: 2026-04-03 12:01:00.0000000 📅
Lokacija:
Odpiranje ponudb bo potekalo avtomatično v sistemu e-JN na spletnem naslovu https://ejn.gov.si/.
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2026-03-23 11:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Vrstni red glede na pomembnost
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Občina miren-kostanjevica
Nacionalna registrska številka:
5881838000
Poštni naslov: Miren 137
Poštna številka: 5291
Poštno mesto: Miren
Regija: Goriška 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: tajnistvo@miren-kostanjevica.si 📧
Telefon: +386 053304670 📞
URL: https://www.miren-kostanjevica.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Regionalni ali lokalni organ
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NDUzMTE0O1JEIEpOIEl6Z3JhZG5qYSBPxaAgTWlyZW4gMy4gZmF6YS1tYXJlYyAyMDI2LnppcA 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=70128 🌏
Jezik dokumenta o javnem naročilu: slovenščina 🗣️
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2026/S 043-145928 (2026-03-02)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-03-10)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NDY1MjQyO1JELVNwZWNpZmlrYWNpamEgcHJlZHJhxI11bmEtcG9wcmF2ZWsgMTAuMy4yMDI2LnppcA 🌏
Identifikator prejšnjega obvestila: 7ddac89f-54a8-4b19-acd3-b5b4982ad630-01
Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik objavlja popravljen obrazec RD-Specifikacija predračuna.
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 7ddac89f-54a8-4b19-acd3-b5b4982ad630-01
Vir: OJS 2026/S 049-170258 (2026-03-10)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
395185
Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NDY1MjQyO1JELVNwZWNpZmlrYWNpamEgcHJlZHJhxI11bmEtcG9wcmF2ZWsgMTAuMy4yMDI2LnppcA 🌏
Identifikator prejšnjega obvestila: 7ddac89f-54a8-4b19-acd3-b5b4982ad630-01
Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik objavlja popravljen obrazec RD-Specifikacija predračuna.
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: 7ddac89f-54a8-4b19-acd3-b5b4982ad630-01
Vir: OJS 2026/S 049-170258 (2026-03-10)
Obvestilo o javnem naročilu (2026-03-17)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NDY2NzkzO2RvcG9sbml0ZXYgUkQgMTcuMy4yMDI2LnppcA 🌏
Spremembe
Druge dodatne informacije
Glavni razlog za spremembo: Popravek kupca
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: dbf2c22e-1934-4f20-901b-82eadb984640-01
Vir: OJS 2026/S 054-188217 (2026-03-17)
Objekt
Opis
Notranji identifikator:
397117
Naročnik
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=NDY2NzkzO2RvcG9sbml0ZXYgUkQgMTcuMy4yMDI2LnppcA 🌏
Spremembe
Druge dodatne informacije
Naročnik objavlja popravek dokumenta RD-Specifikacija predračuna.
Naročnik dodatno pojasnjuje, da popravek dokumenta RD-Specifikacija predračuna_DOP01.xls zajema spremenjene naslednje postavke:
- zavihek 201 OBRTNIŠKA DELA – 201.4 STEKLARSKA DELA Z VRATI IN OKNI – postavke:
- 201.4.02.1 - SD 15 – notranja zasteklitev knjižnice – Sprememba šifriranja v SDi 15
- 201.4.02.2 - SD 16 – notranja zasteklitev uprave – Sprememba šifriranja v SDi 16
- 201.4.02.3 - SD 17 – notranja zasteklitev med knjižnico in kemijo – Sprememba šifriranja v SDi 17
- 201.4.04.1 – Sprememba opisne postavke
- 201.4.04.1 – Sprememba opisne postavke ter količine
- zavihek 500 ZUNANJA UREDITEV – 201.4 STEKLARSKA DELA Z VRATI IN OKNI – postavke:
- 200.01.06.10 - Dobava in izdelava zloženega kamnitega zidu višine 1,2 m – Podrobnejša opisna postavka
Dodane postavke:
- zavihek 201 OBRTNIŠKA DELA – 201.4 STEKLARSKA DELA Z VRATI IN OKNI – postavke:
- 201.04.01.11 SD 16 – fasadna zasteklitev FW50 SI v nadstropju
- 201.04.01.12 SD 17.1 – fasadna zasteklitev FW50 SI v nadstropju
- 201.04.01.13 SD 17.2 – fasadna zasteklitev FW50 SI v nadstropju
Postavke, ki se ne ponujajo:
- zavihek 201 OBRTNIŠKA DELA – 201.4 STEKLARSKA DELA Z VRATI IN OKNI – postavke:
- 201.4.05.1 Dobava in vgradnja dvokrilnih vrat z oznako VS 03 EI 30
- 201.4.05.2 Dobava in vgradnja dvokrilnih vrat z oznako VS 06 EI 30 z nadsvetlobo
- 201.4.05.3 Dobava in vgradnja dvokrilnih vrat z oznako VS 07 EI 30 z nadsvetlobo
- zavihek 201 OBRTNIŠKA DELA – 201.5 MIZARSKA DELA – postavke:
- 201.5.10.1 Lesen ročaj amfiteatralnih stopnic P-N
Naročnik objavlja tudi dopolnitev Tehnične dokumentacije in sicer:
1. Načrt arhitekture – 2.3 SPD 02, 07, 08
2. Načrt arhitekture – 2.3 SPD 09, 10, 11, 18
3. Načrt arhitekture – 2.5 Suhi zložen kamniti zid
4. Načrt arhitekture – 4.2 SD – ZASTEKLITVE NADSTROPJE
5. Načrt arhitekture – 4.21-22 VK – vrata
6. Načrt arhitekture – KD 06 – ograja amfiteatra
Pokaži več
Informacije o spremembah
Različica prejšnjega obvestila, ki se spreminja: dbf2c22e-1934-4f20-901b-82eadb984640-01
Vir: OJS 2026/S 054-188217 (2026-03-17)
Obvestilo o oddaji naročila (2026-08-31)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 2337353.3600 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 2493401.6700 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 2493401.6700 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 2493401.6700 💰
Opis
Notranji identifikator:
Oddaja naročila
Oddano je naročilo/parcela ✅
Identifikacijska številka lota:
Številka pogodbe:
Datum sklenitve pogodbe: 2026-08-27 📅
Naslov: GRADBENA POGODBA št. 4301-0002/2026-45 IZGRADNJA OŠ MIREN–III. FAZA
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 6
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 6
Število prejetih ponudb MSP: 6
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 2493401.6700 💰
Najnižja ponudba: 2493401.6700 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 2493401.6700 EUR 💰
Ponudba je bila razvrščena
Razvrstitev na seznamu zmagovalcev: 1
Identifikator ponudbe:
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
Ime in naslov izvajalca
Ime: DEMA PLUS, inženiring d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Tbilisijska ulica059
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Mikro-, malo ali srednje podjetje
Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: abaaf211-48af-4553-8dbf-b96dbe4dfd62-01
Vir: OJS 2026/S 168-602649 (2026-08-31)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Ocenjena vrednost brez DDV: 2337353.3600 EUR 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 2493401.6700 EUR 💰
Skupna vrednost naročila (brez DDV) (najvišja ponudba): 2493401.6700 💰
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV) (najnižja ponudba): 2493401.6700 💰
Opis
Notranji identifikator:
550281
Oddaja naročila
Oddano je naročilo/parcela ✅
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Številka pogodbe:
4301-0002/2026-45
Datum sklenitve pogodbe: 2026-08-27 📅
Naslov: GRADBENA POGODBA št. 4301-0002/2026-45 IZGRADNJA OŠ MIREN–III. FAZA
Informacije o razpisih
Število prejetih ponudb: 6
Število ponudb, prejetih v elektronski obliki: 6
Število prejetih ponudb MSP: 6
Število prejetih ponudb ponudnikov iz držav, ki niso članice EU: 0
Število prejetih ponudb ponudnikov iz drugih držav članic EU: 0
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Najvišja ponudba: 2493401.6700 💰
Najnižja ponudba: 2493401.6700 💰
Skupna vrednost pogodbe/delca: 2493401.6700 EUR 💰
Ponudba je bila razvrščena
Razvrstitev na seznamu zmagovalcev: 1
Identifikator ponudbe:
TEN-0000
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
LOT-0000
Ime in naslov izvajalca
Ime: DEMA PLUS, inženiring d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
1526693000
Poštni naslov: Tbilisijska ulica059
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
Velikost gospodarskega subjekta: Mikro-, malo ali srednje podjetje
Naročnik
Komunikacija
Identifikator prejšnjega obvestila: abaaf211-48af-4553-8dbf-b96dbe4dfd62-01
Vir: OJS 2026/S 168-602649 (2026-08-31)
Obvestilo o oddaji naročila (2026-09-01)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 2493401.6700 EUR 💰
Opis
Notranji identifikator:
Oddaja naročila
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Skupna vrednost pogodbe/delca: 2493401.6700 EUR 💰
Spremembe
Druge dodatne informacije
Glavni razlog za spremembo: Potreba po spremembah zaradi okoliščin, ki jih skrben kupec ne bi mogel predvideti.
Nova vrednost
Besedilo: podaljšanje roka izvedbe del
Vir: OJS 2026/S 169-605574 (2026-09-01)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 2493401.6700 EUR 💰
Opis
Notranji identifikator:
550857
Oddaja naročila
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Skupna vrednost pogodbe/delca: 2493401.6700 EUR 💰
Spremembe
Druge dodatne informacije
1. Opis sprememb
Podaljšanje pogodbenega roka za dokončanje del in primopredajo objekta za 3 mesece.
2. Razlogi za spremembo
Podpis gradbene pogodbe med naročnikom in izvajalcem je bil prvotno predviden do 30. 4. 2026, pri čemer je naročnik predvideval, da bo do takrat že podpisna pogodba o sofinanciranju s pristojnim ministrstvom. Dejansko je do podpisa pogodbe o sofinanciranju prišlo šele 3. 8. 2026. to je dobre tri mesece po prvotnih predvidevanjih. Zato se tudi dela niso začela v prvotno predvidenih rokih in ni mogoče zahtevati od izvajalca, da dela izvede v prvotno predvidenem roku, to je do 30. 6. 2027, pač pa se rok za izvedbo del sorazmerno podaljša na 30. 9. 2027.
3. Okoliščine, zaradi katerih naročnik ni mogel predvideti spremembe pri oddaji prvotnega javnega naročila
Pri oddaji prvotnega javnega naročila naročnik ni mogel predvideti, da bo prišlo do tolikšne zamude pri podpisu pogodbe o sofinanciranju.
4. Pojasnilo, zakaj sprememba ne spreminja splošne narave javnega naročila
Zaradi podaljšanja roka za izvedbo se splošna narava javnega naročila ne spremeni. Predmet naročila, obseg del in pogodbena vrednost ostajajo nespremenjeni. Spreminja se izključno pogodbeni rok za dokončanje del.
Pokaži več
Nova vrednost
Besedilo: podaljšanje roka izvedbe del
Vir: OJS 2026/S 169-605574 (2026-09-01)
Nova javna naročila v povezanih kategorijah 🆕