Prenova stavbnega pohištva na dvorcu Jelšingrad, pri kateri se upoštevajo okoljski vidiki
Občina Šmarje pri Jelšah
V okviru javnega naročila je predvidena prenova stavbnega pohištva na dvorcu Jelšingrad, pri kateri se upoštevajo okoljski vidiki.
RokRok za prejem ponudb je bil 2025-09-01. Javno naročilo je bilo objavljeno na 2025-07-25.
DobaviteljiV odločitvah o oddaji naročila ali drugih dokumentih o javnem naročilu so navedeni naslednji dobavitelji:
Kdo? Kaj? Kje?
Zgodovina javnih naročil
| Datum | Dokument |
|---|---|
| 2025-07-25 | Obvestilo o javnem naročilu |
| 2026-08-17 | Obvestilo o oddaji naročila |
Obvestilo o javnem naročilu (2025-07-25)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Prenova stavbnega pohištva na dvorcu Jelšingrad, pri kateri se upoštevajo okoljski vidiki
Referenčna številka:
Kratek opis:
Izdelki/storitve: Stavbno pohištvo 📦
Opis
Notranji identifikator:
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Savinjska 🏙️
Trajanje: 6 mesecev
Največje število podaljšanj: 999999
Dodatne informacije o podaljšanju: Skladno z določili vzorca pogodbe.
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 100.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2025-09-01 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2025-09-01 11:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): eJN
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 6 mesecev
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Skupina ponudnikov, ki se ji odda naročilo, mora imeti določeno pravno obliko ✅
Datum odprtja: 2025-09-01 11:00:00.0000000 📅
Lokacija: eJN
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko naročanje ✅
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2025-08-14 10:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (točke, točno)
Pravne, ekonomske, finančne in tehnične informacije
Pogoji za sodelovanje
Pravna oblika, ki jo mora prevzeti skupina gospodarskih subjektov, ki jim bo oddano naročilo: Opredeljeno v razpisni dokumentaciji.
Glavni pogoji financiranja in načini plačila in/ali sklicevanje na ustrezne določbe, ki jih urejajo: Opredeljeno v razpisni dokumentaciji.
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Občina šmarje pri jelšah
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Aškerčev trg 15
Poštna številka: 3240
Poštno mesto: Šmarje pri Jelšah
Regija: Savinjska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: anita.reich@smarje.si 📧
Telefon: +38638171631 📞
URL: https://smarje.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Regionalni ali lokalni organ
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=MzkwMDA5O1JhenBpc25hIGRva3VtZW50YWNpamEuemlw 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=60522 🌏
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2025/S 142-490727 (2025-07-25)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Naslov: Prenova stavbnega pohištva na dvorcu Jelšingrad, pri kateri se upoštevajo okoljski vidiki
Referenčna številka:
JN-60522
Kratek opis:
V okviru javnega naročila je predvidena prenova stavbnega pohištva na dvorcu Jelšingrad, pri kateri se upoštevajo okoljski vidiki.
Vrsta pogodbe: Blago
Izdelki/storitve: Stavbno pohištvo 📦
Opis
Notranji identifikator:
309263
To javno naročilo je primerno tudi za mala in srednja podjetja (MSP) ✅
Uporaba meril dostopnosti za invalidne osebe v tehničnih specifikacijah: Pogoji dostopnosti za invalidne osebe niso vključeni, ker predmet javnega naročila ni namenjen temu, da bi ga uporabljale fizične osebe
Država: Slovenija 🇸🇮
Kraj izvedbe: Savinjska 🏙️
Trajanje: 6 mesecev
Največje število podaljšanj: 999999
Dodatne informacije o podaljšanju: Skladno z določili vzorca pogodbe.
Merila za podelitev
Cena ✅
Cena (utež): 100.0000
Naslov
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Postopek
Vrsta postopka
Odprti postopek ✅
Pravna podlaga: Direktiva 2014/24/EU
Administrativne informacije
Rok za prejem ponudb ali prošenj za sodelovanje: 2025-09-01 10:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb: 2025-09-01 11:00:00.0000000 📅
Pogoji za odpiranje ponudb (kraj): eJN
Jeziki, v katerih se lahko predložijo ponudbe ali zahtevki za sodelovanje: slovenščina 🗣️
Najkrajši rok, v katerem mora ponudnik ohraniti ponudbo: 6 mesecev
Pogoji za oddajo ponudbe
Potrebno je jamstvo ✅
Skupina ponudnikov, ki se ji odda naročilo, mora imeti določeno pravno obliko ✅
Datum odprtja: 2025-09-01 11:00:00.0000000 📅
Lokacija: eJN
Elektronsko izdajanje računov: Obvezno
Uporablja se elektronsko naročanje ✅
Uporablja se elektronsko plačilo ✅
Rok za zahtevanje dodatnih informacij: 2025-08-14 10:00:00.0000000 📅
Merila za podelitev
Vrsta uteži: Ponder (točke, točno)
Pravne, ekonomske, finančne in tehnične informacije
Pogoji za sodelovanje
Pravna oblika, ki jo mora prevzeti skupina gospodarskih subjektov, ki jim bo oddano naročilo: Opredeljeno v razpisni dokumentaciji.
Glavni pogoji financiranja in načini plačila in/ali sklicevanje na ustrezne določbe, ki jih urejajo: Opredeljeno v razpisni dokumentaciji.
Naročnik
Ime in naslovi
Ime: Občina šmarje pri jelšah
Nacionalna registrska številka:
5884012000
Poštni naslov: Aškerčev trg 15
Poštna številka: 3240
Poštno mesto: Šmarje pri Jelšah
Regija: Savinjska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: anita.reich@smarje.si 📧
Telefon: +38638171631 📞
URL: https://smarje.si/ 🌏
Vrsta naročnika
Regionalni ali lokalni organ
Glavna dejavnost
Javna uprava
Komunikacija
URL dokumentov: https://www.enarocanje.si/api/datoteka/get?id=MzkwMDA5O1JhenBpc25hIGRva3VtZW50YWNpamEuemlw 🌏
URL za sodelovanje: https://ejn.gov.si/ponudba/pages/aktualno/aktualno_jnc_podrobno.xhtml?zadevaId=60522 🌏
Elektronska predložitev: Obvezno
Dopolnilne informacije
Pregled telesa
Ime: Državna revizijska komisija za revizijo postopkov odddaje javnih naročil
Nacionalna registrska številka:
1332716000
Poštni naslov: Slovenska cesta 54
Poštna številka: 1000
Poštno mesto: Ljubljana
Regija: Osrednjeslovenska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: dkom@dkom.si 📧
Telefon: +38612342800 📞
URL: https://www.dkom.si/ 🌏
Postopek pregleda
Natančne informacije o rokih za revizijske postopke:
Zakon o pravnem varstvu v postopkih javnega naročanja (Uradni list RS, št. 43/11 s spremembami)
Informacije o elektronskih delovnih tokovih
Sprejeti bodo elektronski računi
Vir: OJS 2025/S 142-490727 (2025-07-25)
Obvestilo o oddaji naročila (2026-08-17)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 253891.0000 EUR 💰
Opis
Notranji identifikator:
Oddaja naročila
Identifikacijska številka lota:
Številka pogodbe:
Datum sklenitve pogodbe: 2025-09-22 📅
Naslov: POGODBA številka 430-0006/2025
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Skupna vrednost pogodbe/delca: 253891.0000 EUR 💰
Identifikator ponudbe:
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
Ime in naslov izvajalca
Ime: KUPONKO, gradbeno podjetje in trženje oglasov d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
Poštni naslov: Ulica Franja Žagarja 6
Poštna številka: 3230
Poštno mesto: Šentjur
Regija: Savinjska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: mitja@kuponko.com 📧
Telefon: +386 31633126 📞
URL: https://www.kuponko.com/ 🌏
Spremembe
Druge dodatne informacije
Glavni razlog za spremembo: Potreba po dodatnih gradnjah, blagu ali storitvah prvotnega izvajalca.
Nova vrednost
Besedilo:
Vir: OJS 2026/S 158-569955 (2026-08-17)
Objekt
Področje uporabe javnega naročila
Skupna vrednost javnega naročila (brez DDV): 253891.0000 EUR 💰
Opis
Notranji identifikator:
527078
Oddaja naročila
Identifikacijska številka lota:
LOT-0000
Številka pogodbe:
430-0006/2025
Datum sklenitve pogodbe: 2025-09-22 📅
Naslov: POGODBA številka 430-0006/2025
Podatki o vrednosti naročila/dela (brez DDV)
Skupna vrednost pogodbe/delca: 253891.0000 EUR 💰
Identifikator ponudbe:
TEN-0000
Identifikator sklopa ali skupine sklopov:
LOT-0000
Ime in naslov izvajalca
Ime: KUPONKO, gradbeno podjetje in trženje oglasov d.o.o.
Nacionalna registrska številka:
7210701000
Poštni naslov: Ulica Franja Žagarja 6
Poštna številka: 3230
Poštno mesto: Šentjur
Regija: Savinjska 🏙️
Država: Slovenija 🇸🇮
E-naslov: mitja@kuponko.com 📧
Telefon: +386 31633126 📞
URL: https://www.kuponko.com/ 🌏
Spremembe
Druge dodatne informacije
Pri izvedbi osnovne pogodbe je zaradi nepredvidenih okoliščin, ki so se objektivno lahko ugotovile šele po pričetku del, prišlo do manj del, hkrati pa se je pojavila potreba po izvedbi dodatnih del, pri čemer je v zvezi z navedenim izvajalec podal Ponudbo DD 01_2025, Ponudbo DD 07_2026 in Ponudbo DD 04_2026. Osnovna pogodba v 5. členu ureja možnost izvedbe dodatnih del, hkrati pa je skladno s 6. členom pogodbe pogodbena cena določena po predračunskih količinah del in po fiksnih cenah na enoto, zaradi česar je mogoče zaključiti, da je predlagana sprememba predvidena v prvotni dokumentaciji v zvezi z oddajo javnega naročila v jasnih, natančnih in nedvoumnih določbah o reviziji (saj je bil vzorec pogodbe del osnovne razpisne dokumentacije), zaradi česar je skladna s 1. točko prvega odstavka 95. člena ZJN-3. Naročilo dodatnih del ureja 2. točka prvega odstavka 95. člena ZJN-3. Zamenjava izvajalca ni mogoča iz ekonomskih in tehničnih razlogov, prav tako pa bi zamenjava izvajalca naročniku povzročila velike nevšečnosti in znatno podvajanje stroškov ter problematiko navzkrižnega sklicevanja pri uveljavljanju garancij in zavarovanj, saj gre za dela, ki so vezane na aktivnosti, ki se že izvajajo, pri čemer bi v primeru izbire drugega izvajalca prišlo do podvajanja stroškov in predvsem do časovnega zamika del, ki je za naročnika zaradi potrebe po čim prejšnjem zaključku nesprejemljiv. Predlagana dodatna dela vrednostno ne presegajo 30 odstotkov vrednosti osnovne pogodbe o izvedbi javnega naročila, zaradi česar so izpolnjeni pogoji iz drugega odstavka 95. člena ZJN-3. Glede na ugotovitve naročnik izvajalcu naroči izvedbo dodatnih del skladno s podanimi ponudbami v skupni višini 31.650,14 EUR brez DDV (od česar je vrednost v višini 23.081,00 EUR že predvidena v okviru namenske postavke iz osnovne pogodbe), hkrati pa se ugotavlja, da je pri izvajanju osnovne pogodbe ugotovljenih manj del v skupni višini 11.420,00 EUR brez DDV, zaradi česar se na podlagi 95. člena ZJN-3 ter 5., 6. in 29. člena osnovne pogodbe sklepa dodatek k osnovni pogodbi.
Pokaži več
Nova vrednost
Besedilo:
Pri izvedbi osnovne pogodbe je zaradi nepredvidenih okoliščin, ki so se objektivno lahko ugotovile šele po pričetku del, prišlo do manj del, hkrati pa se je pojavila potreba po izvedbi dodatnih del, pri čemer je v zvezi z navedenim izvajalec podal Ponudbo DD 01_2025, Ponudbo DD 07_2026 in Ponudbo DD 04_2026. Osnovna pogodba v 5. členu ureja možnost izvedbe dodatnih del, hkrati pa je skladno s 6. členom pogodbe pogodbena cena določena po predračunskih količinah del in po fiksnih cenah na enoto, zaradi česar je mogoče zaključiti, da je predlagana sprememba predvidena v prvotni dokumentaciji v zvezi z oddajo javnega naročila v jasnih, natančnih in nedvoumnih določbah o reviziji (saj je bil vzorec pogodbe del osnovne razpisne dokumentacije), zaradi česar je skladna s 1. točko prvega odstavka 95. člena ZJN-3. Naročilo dodatnih del ureja 2. točka prvega odstavka 95. člena ZJN-3. Zamenjava izvajalca ni mogoča iz ekonomskih in tehničnih razlogov, prav tako pa bi zamenjava izvajalca naročniku povzročila velike nevšečnosti in znatno podvajanje stroškov ter problematiko navzkrižnega sklicevanja pri uveljavljanju garancij in zavarovanj, saj gre za dela, ki so vezane na aktivnosti, ki se že izvajajo, pri čemer bi v primeru izbire drugega izvajalca prišlo do podvajanja stroškov in predvsem do časovnega zamika del, ki je za naročnika zaradi potrebe po čim prejšnjem zaključku nesprejemljiv. Predlagana dodatna dela vrednostno ne presegajo 30 odstotkov vrednosti osnovne pogodbe o izvedbi javnega naročila, zaradi česar so izpolnjeni pogoji iz drugega odstavka 95. člena ZJN-3. Glede na ugotovitve naročnik izvajalcu naroči izvedbo dodatnih del skladno s podanimi ponudbami v skupni višini 31.650,14 EUR brez DDV (od česar je vrednost v višini 23.081,00 EUR že predvidena v okviru namenske postavke iz osnovne pogodbe), hkrati pa se ugotavlja, da je pri izvajanju osnovne pogodbe ugotovljenih manj del v skupni višini 11.420,00 EUR brez DDV, zaradi česar se na podlagi 95. člena ZJN-3 ter 5., 6. in 29. člena osnovne pogodbe sklepa dodatek k osnovni pogodbi.
Pokaži več
Nova javna naročila v povezanih kategorijah 🆕